Ameriką jurbarkiečiai pažįsta per kultūrą

Ameriką jurbarkiečiai pažįsta per kultūrą (0)

2021-06-23

Parodą apie prigimtinius Amerikos gyventojus į Jurbarką atlydėjusi JAV ambasados Lietuvoje kultūros atašė Keitlyn Netleton žadėjo čia sugrįžti dar ne sykį. J. Stanaitienės nuotr.

Beveik prieš metus Jurbarko r. savivaldybėje apsilankęs Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ambasadorius Lietuvoje Robertas S. Gilkristas (Robert S. Gilchrist) itin domėjosi kultūriniu krašto gyvenimu ir pažadėjo jurbarkiečiams padėti per kultūrą pažinti tolimąją Ameriką. Ambasadorius žodį tęsi – Jurbarke jau buvo galima pažiūrėti ambasados surengtą filmo seansą, o praėjusią savaitę Jurbarko r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje atidaryta įspūdinga fotografijų paroda.

Mezgasi kultūriniai ryšiai

Ambasadorius R. Gilkristas skiriamuosius raštus Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė ir JAV diplomatinės misijos Lietuvoje vadovo pareigas pradėjo oficialiai eiti 2020 m. vasarį, o vasarą, vykdamas iš pajūrio, stabtelėjo keliose savivaldybėse.

Jurbarke diplomatą domino Sinagogų aikštėje pastatytas memorialas žydų bendruomenei atminti.

Menų krypties studijas baigusį svečią domino ir meninis memorialo įrengimo sprendimas, ir idėja.

Apsilankęs prie memorialo ir išgirdęs jo atsiradimo istoriją, simboliką, užrašų reikšmes R. Gilkristas tikino, kad ši vieta labai domina Amerikos litvakus ir kad tai – puiki iniciatyva, sulauksianti daug dėmesio.

Pirmojoje savo viešnagėje Jurbarko krašte ambasadorius aplankė ir Vinco Grybo memorialinį muziejų.

Amsadorius R. Gilkristas su jį priėmusiu Jurbarko r. savivaldybės meru Skirmantu Mockevičiumi sutarė dėl kultūrinio bendradarbiavimo. Svečias siūlė pagalvoti ir apie miesto-partnerio Amerikoje galimybę.

„Labai remiu tokį bendradarbiavimą“, – sakė JAV ambasadorius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook