Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ar Jurbarke sulauksime nelegalių migrantų?

Ar Jurbarke sulauksime nelegalių migrantų? (9)

2021-07-21

Jurbarko rajone nelegalių migrantų kol kas nėra. Meras S. Mockevičius sako, kad įrengtų patalpų jiems apgyvendinti savivaldybė neturi, tačiau negalės įtakoti, jeigu šie būtų įkurdinti savivaldybei nepriklausančiose patalpose. Pavyzdžiui Turto bankui priklausančiuose buvusiuose Viešvilės vaikų globos namuose. J. Stanaitienės nuotr.

Lietuva susidūrė su nauju hibridinio karo iššūkiu – iš Baltarusijos per valstybės sieną lengvai praleidžiamais nelegaliais migrantais. Vien per naktį iš pirmadienio į antradienį sulaikytas 41 asmuo. O iš viso iki antradienio ryto sulaikyti 2158 perbėgėliai. Lietuvai, kol bus išspręstas tolesnis šių žmonių likimas, iškilo problema dėl jų laikino apgyvendinimo ir priežiūros. Kol kas Jurbarko rajono savivaldybėje tokių migrantų nėra, tačiau ar jų čia neatsiras?

Rajono meras Skirmantas Mockevičius sako, jog kol kas tokių migrantų neturim, tačiau kaip bus ateityje – dabar neaišku.

Vidaus reikalų ministerija savivaldybėms nurodė būti pasiruošusioms, pasiskaičiuoti reikalingas išlaidas, jeigu migrantų būtų atvežta ir apgyvendinta savivaldybės teritorijoje.

Pasak mero, kol kas nėra aiškumo dėl jų išlaikymo kainos, todėl savivaldybėms nurodyta iš anksto viską susiskaičiuoti, kad vėliau savivaldybės galėtų kreiptis į Vyriausybę dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

Rekomenduojama maistui vienam migrantui per vieną parą skirti 5,85 Eur su PVM. Tačiau tai – tik dalis būtinų išlaidų, nes privaloma užtikrinti visus laikinojo apgyvendinimo bazinius poreikius.

„Reikia ir dezinfekavimo priemonių, higienos prekių, kitų būtinų daiktų. O kur dar vanduo, dušai, elektra, kitos, nors ir laikinai migrantus apgyvendinti, būtinos priemonės ir buities įrengimai. Informacijos kol kas jokios neturim. Tačiau aišku, kad prie migrantų laikino apgyvendinimo kažkuo prisidėti teks – kitų savivaldybių vienų su šia našta nepaliksim, į šį procesą visos savivaldybės, visa Lietuva bus įtraukta“, – sako meras.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook