Buvusio Kalnėnų uosto dambą perima savivaldybė

Buvusio Kalnėnų uosto dambą perima savivaldybė (3)

2021-12-15

Politikų planus laivavedžiai vertina skirtingai: vieni mintims dėl Kalnėnų uosto pritaria, kiti mano, kad ši vieta nepatogi, o siūlomos galimybės – abejotinos. L. Pilecko nuotr

Jurbarko r. savivaldybės taryba nusprendė iš Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) perimti Kalnėnų uosto dambą. Tikimasi, kad pašalinus gausybę teisinių ir gamtinių kliūčių, pavyks į istorinį uostą grąžinti gyvybę. Uosto reikia atsigaunančiai mažųjų laivelių laivybai Nemune, nes dabartinė prieplauka Jurbarke ir per maža, ir gali tapti sunkiai naudojama, jei į pramoninį uostą mieste grįš dideli laivai.

Turi viziją

Savivaldybės tarybos posėdyje meras Skirmantas Mockevičius rajono politikus tikino, kad dambą perimti būtina, nes atsiras galimybė įkurti uostą, kuriame ne tik tilps daug laivų, bet ir bus galima juos palikti žiemai.

„Galėtume patenkinti turizmo ir vietinių gyventojų poreikius, nes mažųjų laivelių prieplauka yra per maža, į ją neįplaukia didesni laivai. Be to, kai krovininiame uoste prasidės didelių laivų judėjimas, laivyba mažojoje prieplaukoje gali tapti sudėtinga“, – kalbėjo S. Mockevičius.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook