Darbdaviams mokės už įdarbintą jaunimą

Darbdaviams mokės už įdarbintą jaunimą (2)

2020-06-27

Inga Molevaitė tikina, kad jaunimo vasaros užimtumo programa – tikrai ne paskutinis tarybai teikiamas sprendimas, skirtas padėti jaunimui įsitvirtinti gimtajame krašte: kad jauni žmonės čia dirbtų, gyventų ir negalvotų apie emigraciją. J. Stanaitienės nuotr.

Ketvirtadienį savivaldybės tarybos posėdyje pritarta tarybos narės Ingos Molevaitės pasiūlytam sprendimo projektui dėl jaunimo vasaros užimtumo programos. Numatoma jaunus asmenis įdarbinusiems darbdaviams kompensuoti dalį išmokėto darbo užmokesčio. Sprendimas įsigalioja nedelsiant, todėl tikimasi, kad jau šią vasarą darbdaviai jaunuolius įdarbins noriau.

Kompensuos išlaidas

Patvirtintoje jaunimo vasaros užimtumo programoje gali dalyvauti jaunimas nuo 14 iki 23 metų, besimokantis švietimo įstaigose. Juos įdarbinti galės visų teisinių formų darbdaviai ir privatūs subjektai, ūkininkai.

Programa veiks vasarą. Iš savivaldybės biudžeto programai vykdyti šią vasarą bus skiriama 10 tūkst. Eur.

Darbdaviui, įdarbinusiam jauną asmenį visu etatu, bus mokama kompensacija, ne didesnė nei 50 proc. nuo įstatymais nustatytos minimalios mėnesinės algos (MMA) su visais mokesčiais.

Jei įdarbintas asmuo neįgalus, darbdaviui tenkanti kompensacija sieks 75 proc. MMA.

Jei jaunuolis bus įdarbintas ne visu etatu, kompensacija bus skaičiuojama proporcingai pagal anksčiau nurodytas sumas.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook