Iš pareigų atleisti du savivaldybės vadovai

Iš pareigų atleisti du savivaldybės vadovai (6)

2020-09-14

Pareiškus nepasitikėjimą vicemero pareigas praradęs Daivaras Rybakovas (dešinėje) negailėjo kritikos koaliciją palikusiems socialdemokratams, o jų lyderiui Audroniui Zairiui pažėrė nemažai rimtų kaltinimų. J. Pileckienės nuotr.

Rugsėjo 10 d. vykusiame neeiliniame Jurbarko r. savivaldybės tarybos posėdyje naujoji dauguma pademonstravo, kad valdžią perėmė ne tik šį faktą deklaruodama raštais, bet ir balsuodama – atleido vicemerą Daivarą Rybakovą ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją Leoną Greičių.

Persiskirsčius politinėms jėgoms, įtaką prarado po savivaldos rinkimų mero Skirmanto Mockevičiaus suburta koalicija. Iš buvusios valdančiosios daugumos jau anksčiau pasitraukė Darbo partijai atstovaujanti Vilma Venslauskienė, o rugpjūtį paaiškėjo, kad porinkiminę koaliciją palieka socialdemokratų frakcija – Audronis Zairys, Aivaras Šlekys ir Darius Virvilas.

Socialdemokratams pasitraukus iš S. Mockevičiaus vadovaujamos daugumos, paskelbta apie suformuotą naują savivaldybės tarybos daugumą, kurioje sutarė dirbti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcija, liberalai, socialdemokratai ir dviejų visuomeninių rinkimų komitetų atstovai.

Naujoji dauguma žengė logišką žingsnį pareikalaudama sukviesti neeilinį tarybos posėdį, kuriame pareiškė nepasitikėjimą mero pavaduotojui D. Rybakovui ir savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui L. Greičiui, nes nė vienas iš jų nepriklauso dabartinei valdančiajai daugumai.

D. Rybakovas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Jurbarko skyriaus pirmininkas ir konservatorių frakcijos rajono taryboje vadovas. Jis vicemero pareigas užėmė iškart po savivaldos rinkimų.

L. Greičius savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvavo su Socialdemokratų darbo partijos sąrašu. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo vieta jam nušvito palankiai susiklosčius politinei situacijai.

Ši pareigybė atsilaisvino dėl pareikšto nepasitikėjimo atleidus pavaduotoju dirbusį Darių Juodaitį.

Konservatoriai kito kandidato nebesiūlė, tad pareigos buvo patikėtos koaliciją palaikančios partijos atstovui, nors L. Greičius nei darbo savivaldoje, nei vadovavimo patirties neturėjo.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook