Jurbarkas bus tvarkomas pagal naują bendrąjį planą

Jurbarkas bus tvarkomas pagal naują bendrąjį planą (10)

2021-08-01

Savivaldybės vyriausioji architektė Gražina Gadliauskienė sako, kad 2008 m. patvirtintas miesto bendrasis planas neatitinka šių dienų poreikių, o Šeimos parko Jurbarke tarp Mituvos ir uosto įrengimo darbai pristabdyti dėl valdžios įstaigų biurokratinių nesusikalbėjimų. G. Šimboro nuotr

Šiuo metu Jurbarkas tvarkomas pagal 2008 m. priimtą bendrąjį mieso planą. Tačiau rajono taryba birželio mėn. įvykusiame posėdyje nusprendė šį planą keisti, nes senasis nebeatitinka šių dienų poreikių, pasikeitė įstatymų reikalavimai, atsirado plėtros ir investicijų galimybė.

Sparčiai gražėja

Jurbarkas pastebimai gražėja. Tik kai pokyčiai vyksta nuolat ir pamažu, jų lyg nepastebime. Savivaldybės Infrastruktūros ir turto skyriaus vedėjo pavaduotoja-vyriausioji architektė Gražina Gadliauskienė patvirtina seniai numatytą Jurbarko tvarkymo viziją – eiti nuo Nemuno Naujamiesčio daugiabučių link.

Tačiau darbai, gal tik mažesnės apimties, vyksta ir kitur.

„Miesto tvarkymo planai rengiami dvidešimčiai metų į priekį. Jaunimas dabar net nežino, kokia anksčiau buvo Nemuno pakrantė – krūmai ir brūzgynai, net ateiti prie upės reikėjo karklynų takeliais“, – buvusią aplinką primena architektė.

Dar 2004 metais buvo parengtas pėsčiųjų ir dviratininkų tako projektas, takų vis daugėjo ir dabar beliko nutiesti nedidelį galą tako, kad būtų galima apvažiuoti visą Jurbarką.

„Nemuno gatvės iš viso nebuvo. Greta jos ne tik sutvarkyta Nemuno pakrantė, bet ir įrengta kita infrastruktūra“, – primena architektė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook