Kadetų mokyklos steigimo planus nulems politikai

Kadetų mokyklos steigimo planus nulems politikai (1)

2021-06-09

Į Smalininkus atvykę kariškiai dar kartą pristatė savo viziją dėl oro kadetų mokyklos ir žadėjo paramą – tačiau ne finansinę, o visuomeniniais pagrindais grįstą pagalbą. L. Pilecko nuotr

Gegužės 31 d. Smalininkuose surengta Oro kadetų mokyklos steigiamoji konferencija. Susibūrime savivaldybės vadovai, Smalininkų bendruomenė, Karinių oro pajėgų vadovybė ir rėmėjai aptarė galimybę Lidijos Meškaitytės pagrindinėje mokykloje įkurti oro kadetų licėjų. Nors smalininkiečių ir jų partnerių norai aiškūs, šių planų baigtį lems Vilnius. Pirmiausia tai turės būti politinis Seimo sprendimas, vėliau – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Idėją pristatė jau anksčiau

Apie idėją Smalininkuose steigti Oro kadetų mokyklą vietos bendruomenė garsiau pradėjo kalbėti dar pernai. Pasak Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos direktoriaus Artūro Matukaičio, griebtis iššūkiais apipintos idėjos paskatino sparčiai mažėjantis mokinių skaičius ir supratimas, kad nieko nekeičiant, pagrindinę mokyklą Smalininkuose paprasčiausiai teks uždaryti.

„Ėmėme dairytis ir pamatėme potencialą kadetų mokyklose. Juolab kad ne vienerius metus bendraujame ir bendradarbiaujame su Karinėmis oro pajėgomis. Puikiai vieni kitus pažįstame – kartu rengėme įvairiausius projektus, stovyklas vaikams. Karinės oro pajėgos yra suinteresuotos turėti savo kadetų mokyklą, o mes būtume puiki bazė tokiam projektui“, – tikino A. Matukaitis.

Pagal direktoriaus viziją, Oro kadetų mokykla būtų internato tipo ir joje mokytųsi apie 200 vaikų iš visos Lietuvos.

Tokią idėją A. Matukaitis grindžia žiūrėdamas į kitas šalyje veikiančias kadetų mokyklas. Tai – Jūrų kadetai Klaipėdoje, generolo Povilo Plechavičiaus licėjus Kaune, Vilniaus licėjaus ir Karo akademijos bendras projektas Vilniuje bei dar keletas su karyba savo ugdymą susiejusių mokyklų.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook