Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Mažos kaimo mokyklos paliekamos plaukti pasroviui

Mažos kaimo mokyklos paliekamos plaukti pasroviui (2)

2022-05-29

Ne vienoje kaimo mokykloje jau komplektuojamos ne visos klasės, o dar daugiau tokių klasių, kuriose yra ribinis mokinių skaičius – aštuoni. Rugsėjo 1-osios šios mokyklos lauks neramiai – keli neatėję mokiniai gali lemti, kad klasių bus dar mažiau. L. Pilecko nuotr.

Gegužės 26 d. savivaldybės tarybos posėdyje rajono politikai sprendė dėl vaikų ir klasių skaičiaus Jurbarko rajono ugdymo įstaigose nuo ateinančio rugsėjo. Šis klausimas visada kelia galvos skausmą ir daug nepatogumų, tad ir šįkart jokių iniciatyvų nesiimta. Sprendimu numatyti tik Vyriausybės nutarimų iššaukti pokyčiai – tuštėjančių mokyklų problema vėl stumtelta šiek tiek tolyn.

Koreguos prieš rugsėjį

Įstatymai įpareigoja dėl klasių ir mokinių skaičiaus 2022–2023 m. rajono bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose apsispręsti iki gegužė 31 d. Rugpjūtį šį sprendimą galima dar koreguoti, jei situacija mokyklose keičiasi.

Tačiau praktika rodo, kad didžiausi pokyčiai pasimato tik rugsėjo 1 d., kai į mokyklas neateina tiek moksleivių, kiek tikėtasi, ir tenka priimti skubius sprendimus dėl klasių ar net mokyklų pertvarkos.

Kol kas taryboje svarstytas sprendimas tik raudonuoja pavojingomis vietomis – ne vienoje kaimo mokyklos klasėje mokinių skaičiai – ribiniai ir, ar tos klasės bus sukomplektuotos, paaiškės tik rugsėjo 1 d.

2021 m. rugsėjo 1 d. duomenimis, Jurbarko rajono savivaldybės mokyklose buvo 148 bendrojo ugdymo (BU) klasių komplektai, 14 – priešmokyklinio ugdymo (PU) ir 36 – ikimokyklinio ugdymo (IU) grupių komplektai.

Ateinančią rugsėjo 1-ąją planuojami 145 BU klasių komplektai, 14 – PU ir 35 – IU grupių komplektai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook