Mokyklų pertvarkos planas įgauna naujas formas

Mokyklų pertvarkos planas įgauna naujas formas (3)

2021-05-08

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro bendruomenė kelia naują idėją visai Lietuvai – išsaugoti ir sustiprinti mažąsias kaimo mokyklas užuot jas naikinus. J. Stanaitienės nuotr.

Balandžio 8 d. paskelbtas Jurbarko r. savivaldybės Mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 metais bendrojo plano projektas jau buvo pristatytas savivaldybės tarybos nariams, o šiuo metu vyksta diskusijos su mokyklų, kuriose buvo numatyti vykdyti pertvarkymai, bendruomenėmis. Diskusijos ir savivaldybės vadovų nusiteikimas rodo, kad gegužę tarybai tvirtinti atkeliaus gerokai pakitęs pertvarkos planas.

Darbo grupės sprendimai

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai mokyklų tinklo pertvarkos planą pradėjo rengti jau praėjusių metų pabaigoje: buvo renkama ir sisteminama informacija apie demografinę padėtį Jurbarko rajone, mokinių, klasių komplektų skaičių, ugdymo pasiekiamumą ir pasiekimus, rengiamos ateinančių penkerių metų prognozės.

Surinktus duomenis įvertino ir pertvarkos projektui pasiūlymus teikė savivaldybės administracijos direktoriaus Raimundo Basčio sudaryta ir jo vadovaujama darbo grupė, kurioje dirbo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai, švietimo įstaigų vadovai, mokytojų profsąjungos atstovė.

Projektą susitikimuose su bendruomenėmis pristatanti Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Jolita Jablonskienė sako, kad jame teikiamus pasiūlymus priėmė visa darbo grupė, tačiau šis planas nėra nekeičiamas ir gali būti koreguojamas pagal poreikius.

Projekto rengėjai konstatavo, kad 2016–2020 m. mokyklų tinklo pertvarkos planas buvo beveik pilnai įgyvendintas – nepavyko tik įsteigti teatro skyriaus meno mokykloje.

Per penkmetį savivaldybėje švietimo įstaigų sumažėjo nuo 21 iki 16, pagrindinių mokyklų – nuo 12 iki 5, tačiau įsteigtos dvi progimnazijos.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook