Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Nauja sveikatos reforma: savivaldybės ruošiasi kautis

Nauja sveikatos reforma: savivaldybės ruošiasi kautis (0)

2021-07-18

Kol kas Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reformoje aiškumo nedaug: regioninės gydymo įstaigos, tokios kaip Jurbarko ligoninė, gali ir stiprėti, ir netekti dalies savo paslaugų. J. Stanaitienės nuotr

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) į viešumą išnešė tyliai rengtą Sveikatos priežiūros įstaigų tinklo reorganizavimo planą. Tinklo pertvarkos planas pristatytas Seimo Sveikatos reikalų komitete, surengtas pristatymas ir savivaldybių merams, sveikatos priežiūros įstaigų vadovams. Apie gresiančią sveikatos sistemos reformą nieko nežinojusioms savivaldybėms pateikta informacija sukėlė nemažai klausimų ir baimių dėl gydymo įstaigų ateities.

Skirs milijonų

Europos Komisija (EK), reaguodama į COVID-19 sukeltas ekonomines ir socialines pasekmes, pernai pavasarį pristatė Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonę (EGADP, angl. – RRF), kuri užtikrins valstybių narių struktūrinių reformų finansavimą ir skatins ūkio atsigavimą.

Prioritetas bus teikiamas žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai. 

Pagal RRF priemonę, Lietuvai iš viso yra numatyta 2,225 mlrd. eurų dotacijoms ir iki 3 mlrd. eurų paskoloms.

Lietuvoje parengtas nacionalinis planas „Naujos kartos Lietuva“. Derinant su Vyriausybės programa ir 2021–2030 m.

Nacionaliniu pažangos planu, šio plano investicinės kryptys suskirstytos pagal 7 komponentus: žalioji pertvarka, skaitmenizacija, švietimas, sveikata, socialinė apsauga, inovacijos ir mokslas bei viešojo sektoriaus pertvarka.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook