Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pilies parkas – džiaugsmas saviems ir keliaujantiems

Pilies parkas – džiaugsmas saviems ir keliaujantiems (0)

2022-06-28

Raudonės pilis turizmo sezonu sulaukia ir po kelis tūkstančius lankytojų per mėnesį. Sutvarkius pilies parką, jų čia užsuka dar daugiau. Vietos bendruomenė prie pilies lankytojams siūlo įvairių edukacijų ir paslaugų. J. Stanaitienės nuotr

Vasaros sezoną Raudonė pasitiko svetingai – keliaujantiesiems panemunių keliu iš aukštai moja raudonskruostė pilis, nauji takai kviečia pasivaikščioti po jos kiemą ir parką. Visa tai – baigto įgyvendinti Raudonės pilies parko sutvarkymo projekto pirmo etapo dėka. Ta proga pilyje surengtas renginys, kuriame padėkota visiems prisidėjusiems jį įgyvendinant.

Kainavo daug

Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas prisimena, kad apie parko sutvarkymą galvota jau prieš 24 metus, kai į miestelį buvo pakviestas vienas didžiausių parkų ekspertų Kęstutis Labanauskas.

„Jis apėjo, surašė ranka ant dviejų lapų aktą ir mūsų vizija gimė. Jis tada delikačiai pasakė: seniūne, į metus po 2–3 medžius nupjauk ir atverk tą pilį, kad ji matytųsi ir šviestų. Laikas bėgo, ir Raudonės pilies parkas pateko į parkų septynetuką, kuriems buvo skirtas finansavimas, ir mūsų vizija įgyvendinta“, – sakė Č. Meškauskas.

Kvietimą teikti projektinius pasiūlymus iš Aplinkos ministerijos Europos Sąjungos (ES) fondų lėšoms saugomų teritorijų ir valstybinės reikšmės parkų tvarkymo priemonei savivaldybė gavo 2016 m. pavasarį. Dar prieš metus savivaldybės atstovai jau buvo išklausę bendruomenės pageidavimų ir pasiūlymų, kaip reikėtų parką tvarkyti.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook