Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Piročkino darbo kambarys – profesoriaus sugrįžimas namo

Piročkino darbo kambarys – profesoriaus sugrįžimas namo (0)

2022-09-09

Simbolinę juostelę perkirpo profesoriaus dukra Gaila Piročkinaitė, bibliotekos direktorė Rasida Kalinauskienė ir savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir atvėrė duris į Jurbarko r. Garbės piliečio, prof., hab. m. dr. Arnoldo Piročkino darbo kambarį. D. Karopčikienės nuotr

Rugsėjo 5 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje pristatytas kalbininko Arnoldo Piročkino darbo kambarys. Mokslininko sukaupta biblioteka, rankraščiai, dokumentai ir regalijos, asmeniniai daiktai į Jurbarką parvažiavo jo dukros Gailos Piročkinaitės rūpesčiu ir pastangomis.

Savam krašte – savas

Arnoldas Piročkinas – kelių monografijų, pedagoginių ir metodinių leidinių, apybraižų ir istorinių knygų autorius, Vilniaus universiteto profesorius ir – mūsų kraštietis.

1931 m. vasario 25 d. jis gimė Pašventyje, o 2020-ųjų rugsėjo 15-ąją atgulė amžinojo poilsio Jurbarko evangelikų liuteronų kapinėse.

A. Piročkinas buvo didžiulės inteligencijos eruditas ir nepaprasto nuoširdumo žmogus – be puikybės.

Prisiminti kraštietį susirinko daug jį pažinojusių vyresnės kartos jurbarkiečių, mokytoja ir renginio vedėja Irmanta Valošinienė atsivedė pulkelį gimnazistų – jaunimui irgi reikia pažinti savo krašto iškilias asmenybes.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook