Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Rugsėjis šiemet artėja be stresų ir diskusijų

Rugsėjis šiemet artėja be stresų ir diskusijų (0)

2022-08-05

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja A. Baliukynaitė sakė, kad skyriaus specialistų užduotis – analizuoti praeitų mokslo metų rezultatus ir pasiekimus, aptikti vietas, kurioms reikia daugiau dėmesio ir – to dėmesio skirti. D. Karopčikienės nuotr.

Paskutinis vasaros mėnuo nenumaldomai artina Rugsėjo 1-ąją. Labiau už kasmet mažėjantį mokinių skaičių šiemet eskaluojamas pedagogų deficitas. Skelbiama, kad šalies mokyklos, net didmiesčių, ieško 4 tūkst. mokytojų. Jurbarko r. mokyklų vadovai, pasak savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Aušros Baliukynaitės, šios problemos kol kas neužaštrina – padėtis, matyt, kontroliuojama. Į naujų mokslo metų pradžią, panašu, artėjama be streso – klasės sukomplektuotos jau pavasarį, ir nė viena mokykla nebus uždaryta.

„Tūkstantmečio“ korekcija

Rajono švietimą kuruojančio skyriaus vedėjos Aušros Baliukynaitės teiravomės apie „Tūkstantmečio mokyklas“.

Visų trijų Jurbarko miesto mokyklų dalyvavimui šioje švietimo pažangos programoje vasarį pritarė savivaldybės taryba.

Nors finansiškai savivaldybė neturės prisidėti. Programą finansuoja ES ir Lietuvos valstybės biudžetas, o Jurbarkas, kaip teigta vasarį, jei sukurs mokyklų pažangos planą ir suspės į pirmą etapą, gali gauti 1,5 mln. Eur – mokytojų kvalifikacijos kėlimui ir mokyklų modernizavimui.

Tačiau liepą pasigirdo kalbų, kad į pirmą etapą Jurbarkas nepateko.

„Liepos pirmoj pusėj turėjom informaciją, kad mūsų pažangos planas peržiūrėtas, įvertintas, išsakytos tam tikros pastabos. Dirbam ir koreguojam, šią savaitę turėjom susitikimą su „Tūkstantmečio mokyklų“ komanda, spalio mėnesį grįšime prie plano“, – A. Baliukynaitė gandus paneigė.

Pasak jos, dabar jau nebekalbama apie etapus. Pirmiausia bus konsultuojamos mokyklos, kur reikalingi dideli infrastruktūriniai projektai, statybos, o kitos, kaip ir Jurbarkas, – rudeniop, spalį-lapkritį.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook