Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šeima ir namai teikia stiprybę, žemė dalija išmintį

Šeima ir namai teikia stiprybę, žemė dalija išmintį (0)

2021-12-30

Ūkininkai Inga ir Gedeminas Lukošiai šiemet patys pasistatė naujus namus – nepaprastai malonus dalykas statyti, kai esi prikaupęs ir gyvenimiškos patirties, ir išminties. D. Karopčikienės nuotr.

Nieko nėra pastovesnio už žemę šiame neįtikėtinų pokyčių pasaulyje. Nieko nėra stabilesnio – žemė žydi, mezga, augina, nokina tuo pat ritmu, kaip prieš šimtą ar tūkstantį metų. Atsipučia po balta sniego marška ir vėl žydi. Toks laiko ratas. Tokiu ratu ir tokiu ritmu, nors ir kitaip, tebegyvena ir žmonės, kurie prie žemės. Žemė augina duoną, todėl pagarba ir žemdirbiui, ir jo darbui. Šiemet, kaip ir kasmet, pagerbti geriausi rajono ūkininkai ir apdovanoti darbščiausi kaimų žmonės. Ir „Šviesa“ aplankė tris darbštuolių šeimas – Kazikėnuose, Žindaičiuose ir Rudžiuose.

Langai – į Nemuną

Smalininkų seniūnijos ūkininkai Inga ir Gedeminas Lukošiai šiemet įsikūrė savo sodyboje. Jau nemažai nugyvenę, praturtėjo namais, kuriuos patys ir pasistatė.

„Ir dar kiek ilgai taupėm! Net valiuta pasikeitė, gal ir ne vieną kartą!“ – sako Gedeminas, gal juokais, bet gal net labai rimtai, juk naujiems namams reikia pritaupyti – valiutos, patirties, išminties.

Ilgiau šnekantis pastebi, kad Gedeminas mėgsta pašmaikštauti, o Inga pafilosofuoti – taip vienas kitą papildydami išlaiko harmoniją ir pusiausvyrą. Sako, kad anksčiau sodybos ir nereikėjo, nes prižiūrėjo Kazikėnų dvarą, jame ir gyveno. Dabar dvaras turi naują šeimininką, o Lukošiai – savus namus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook