Siūloma parama Jurbarke nieko nedomina

Siūloma parama Jurbarke nieko nedomina (5)

2021-07-25

Administracijos direktorius Raimundas Bastys sako, kad savivaldybė negavo jokios informacijos apie kvietimą naudotis parama, o žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas tvirtina, kad rajono valdžia tokia veikla nenori užsiimti, dėl šių investicijų pritraukimo iš viso nieko nedaro. R. Majauskaitės nuotr.

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ypatingą dėmesį skiria trumposioms maisto tiekimo grandinėms kurti, o jų veiklai užtikrinti būtina steigti logistikos centrus. Ta linkme jau dirba kai kurios šalies savivaldybės. Šiam tikslui ŽŪM numačiusi skirti beveik tris milijonus eurų. Ar mūsų rajono ūkio subjektai sugebės pasinaudoti siūloma parama? Kol kas panašu, kad investicijos Jurbarką aplenks.

Pagalba smulkiesiems ūkininkams

Kuriant trumpąsias maisto tiekimo grandines siekiama padėti ūkininkams ir žemės ūkio kooperatyvams lengviau realizuoti vietoje užaugintą žemės ūkio produkciją, o vartotojams tiekti šviežius ir sveikus vietos gamintojų produktus.

Tarp gamintojo ir galutinio vartotojo galėtų būti ne daugiau kaip vienas tarpininkas, o pirmenybė būtų teikiama toje pačioje ar kaimyninėje savivaldybėje užaugintiems ar pagamintiems maisto produktams.

Tokiai trumpųjų maisto tiekimo grandinių veiklai užtikrinti ŽŪM ragina šalies savivaldybėse ar regionuose steigti logistikos centrus ir tam skiria paramą.

Paraiškos užsiimti šia veikla jau teikiamos nuo liepos 12 d. ir bus priimamos iki rugsėjo 10 d.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook