Skandalingoje stadiono byloje prabyla kaltinamieji

Skandalingoje stadiono byloje prabyla kaltinamieji (3)

2021-09-12

Marijampolės apylinkės teisme po kelių mėnesių pertraukos vėl pradėta nagrinėti UAB „Voverės namai“ ir Jurbarko r. savivaldybės valdininkų įplieksta baudžiamoji byla dėl Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo. L. Pilecko nuotr.

Rugsėjo 3-ąją Marijampolės apylinkės teismas grįžo prie UAB „Voverės namai“ ir Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos stadiono bylos. Ši istorija savivaldybei baigėsi šimtatūkstantiniais nuostoliais ir didžiule gėda, kai paaiškėjo, kad aferoje iššvaistant pinigus dalyvavo ne tik verslininkai, bet ir dokumentus, panašu, klastoję politikai bei valdininkai.

Pinigai dingo

Baudžiamojoje byloje – septyni kaltinamieji: buvę Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė ir jos pavaduotojas Darius Juodaitis, Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. inžinierė Rasa Pakštaitienė, to paties skyriaus vyr. specialistė Monika Zarankienė.

Taip pat mokyklos stadioną rekonstravusios UAB „Voverės namai“ komercijos direktorius ir laikinai ėjęs vadovo pareigas Paulius Alekna bei statybų vadovas Antanas Statauskas ir techninis statybų prižiūrėtojas Sigitas Bagdonas.

Bylos esmė – didžiuliais nuostoliais rajono biudžetui pasibaigusi Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukcija.

2018-aisiais ilgai rekonstrukcijos laukusį mokyklos sporto aikštyną ėmėsi tvarkyti konkursą laimėjusi UAB „Voverės namai“.

\Rekonstrukcijai atlikti iš viso buvo skirti 322 tūkst. eurų. 232 tūkst. – lėšos iš Valstybės investicijų programos, kurias skyrė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, o likę pinigai – iš savivaldybės biudžeto.

Nors projekto pradžia buvo be kliūčių, netrukus įstrigę darbai virto kriminalu, kuris iš postų išvertė tuometinius savivaldybės administracijos vadovus – direktorę V. Rekešienę ir jos pavaduotoją D. Juodaitį, o kitus istorijos dalyvius įsuko į nemalonią ikiteisminio tyrimo ir šį pavasarį prasidėjusią teismų karuselę.

Skandalas kilo paaiškėjus, kad savivaldybė, pažeisdama galiojančią tvarką, „Voverės namams“ pervedė nemenką sumą už nepadarytus darbus.

Kad tą būtų galima padaryti, buvo suklastoti dokumentai – užaktuoti neatlikti darbai ir už juos atsiskaityta.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook