Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trypčiojimą valdžia bando pateisinti procedūromis

Trypčiojimą valdžia bando pateisinti procedūromis (10)

2022-05-20

Pilietiški jurbarkiečiai iš savivaldybės vadovų reikalauja aiškios pozicijos dėl sovietinių monumentų ir kitų propagandinių reliktų likimo – toks yra ir šio prie Jurbarko karių kapinių iškelto, bet labai greitai nuimto, plakato tikslas. L. Pilecko nuotr.

Gegužės 12 d. į pasitarimą savivaldybėje dėl sovietinę okupaciją Jurbarke, rajono kaimuose bei miesteliuose šlovinančių paminklų buvo pakviesti politikai, seniūnai, bendruomenių atstovai. Vasario 24-ąją Rusijai užpuolus Ukrainą Lietuva pagaliau ryžosi atsikratyti sovietiniu propagandiniu palikimu. Aplinkiniuose rajonuose dalis tokių paminklų jau griuvo, tačiau Jurbarko savivaldybės vadovai neskuba

Yra ryžtingesnių

Meras Skirmantas Mockevičius, gavęs jam, savivaldybės administracijos direktoriui ir tarybai dar kovą adresuotą Padubysio bendruomenės prašymą nukelti sovietinio kario paminklą Seredžiuje, iniciatyvą pavadino provokacija ir teigė, kad tokiems veiksmams dabar ne laikas.

Beveik jokios reakcijos nesulaukė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Jurbarko skyriaus kreipimasis su raginimu imtis veiksmų.

Per Lietuvą ritantis paminklų nukėlimo bangai, visuomenės spaudimas stiprėjo ir Jurbarke. Galiausiai tai virto dėmesį atkreipiančiomis akcijomis.

Paminklas Seredžiuje buvo apgaubtas didžiule Ukrainos vėliava. Jurbarke prie karių kapinių atsirado plakatas, raginantis merą nustoti krūpčioti ir nebijoti desovietizacijos proceso. Užrašas teišbuvo vos kelias valandas, jį nuėmė „Jurbarko komunalininko“ darbuotojai.

Nekrūpčiojo kaimynai: Tauragėje ir Šakiuose nieko nelaukiant nukelti kai kurie paminklai, o Raseiniuose apsispręsta juos uždengti, iki kol bus aiškesni teisiniai niuansai dėl kultūros paveldo reikalų.

Jurbarko neryžtingumas nepraslydo pro visuomenininko ir populiaraus socialinių tinklų influencerio Andriaus Tapino akis.

Sudarytuose sąrašuose mūsų savivaldybė atsistojo į vieną gretą su Širvintomis, kur sovietiniai paminklai ne tik nebuvo nukelti, bet prieš gegužės 9-ąją net ir atnaujinti, kartu su griežtai nukėlimui prieštaraujančiais Druskininkais ir keletu kitų panašiai besielgiančių savivaldybių.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook