Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ukrainiečius lankiusi ministrė uždegė ir „raudonas lemputes“

Ukrainiečius lankiusi ministrė uždegė ir „raudonas lemputes“ (3)

2022-06-01

Jurbarko viešojoje bibliotekoje ministrė Monika Navickienė susitiko su lietuvių kalbos besimokančiomis ukrainietėmis ir išgirdo ne tik padėkų, bet ir apie įsikūrimo Lietuvoje problemas. J. Stanaitienės nuotr.

Gegužės 27 d. Jurbarko rajone lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Ją susipažinti su savivaldybėje apsistojusių ukrainiečių kasdienybe pakvietė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius. Nors daugiausia ministrės dėmesio teko karo pabėgėliams iš Ukrainos, ji spėjo pasidomėti ir kitomis rajono socialinėmis problemomis.

Iš pirmų lūpų

Pasak savivaldybės mero S. Mockevičiaus, Jurbarkas sukūrė savo darbo su ukrainiečiais sistemą, kuri, jo manymu, veikia visai neblogai.

Pasidalyti patirtimi ir parodyti, kas nuveikta, į rajoną ir buvo pakviesta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos komanda.

Kartu su ministre M. Navickiene Jurbarke lankėsi viceministras Martynas Šiurkus, ministerijos Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovė Daina Urbonaitienė ir ministrės patarėjas Tomas Kavaliauskas.

Svečius po rajoną lydėjo Seimo narys Ričardas Juška, meras S. Mockevičius, savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Laima Gardauskienė.

Pirmasis svečių aplankytas savivaldybės taškas – Vadžgirys, kurio bendruomenė svetingai priglaudė karo pabėgėlius.

Buvusioje mokykloje rėmėjų ir bendruomenės pastangomis įrengti kambariai ir dvi virtuvės.

Šuo metu Vadžgiryje gyvena 39 ukrainiečiai.

„Jie tapo mūsų bendruomenės dalimi, niekas nenori išvažiuoti iš Vadžgirio. Ieškojome rėmėjų, norėjome, kad bent lovas ir patalynę atvažiuojantieji gautų naujus, ir pajustų, kad jais rūpinamasi. Visa tai parodėme ir ministrei“, – sako daug laiko su ukrainiečiais praleidžianti vadžgiriškė, bibliotekininkė ir bendruomenės lyderė Erika Žievienė.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook