Už kelionę į darbą – ir po 14 centų per dieną

Už kelionę į darbą – ir po 14 centų per dieną (5)

2020-11-04

Į miesto mokyklas iš artimiausių kaimų dirbti važinėjančių švietimo darbuotojų kompensacijų suma kartais nesiekia ir dviejų eurų per mėnesį. J. Stanaitienės nuotr.

Spalio 29 d. Jurbarko r. savivaldybės taryba svarstė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjos parengtą sprendimo projektą, kuriuo siūloma keisti gegužę patvirtintą švietimo įstaigų darbuotojų važiavimo išlaidų kompensavimo tvarką ir nekompensuoti šių išlaidų nedidelius atstumus važiuojantiems pedagogams. Taip tikėtasi dėl kelių eurų neapkrauti papildomu darbu buhalterijos darbuotojų.

Tvarką rengė ilgai Kompensuoti pedagogų važiavimo į darbą išlaidas nuspręsta tik praėjusią gegužę, nors apie tokią būtinybę kalbėta jau seniai, o pirmas sprendimo variantas buvo parengtas dar kovo mėnesį.

Šios tvarkos ilgai laukė profesinė mokytojų sąjunga, ne kartą besikreipusi į rajono Švietimo tarybą. Sprendimas motyvuotas tuo, kad rajono švietimo įstaigose vis daugiau dirba iš kitur atvažiuojančių pedagogų. Pavasarį tokių darbuotojų buvo 168.

Švietimo įstaigos nuolat junta specialistų stygių, ir taip tikėtasi jų pritraukti į rajono mokyklas. Kovą rengtame važiavimo kompensacijų tvarkos aprašo variante buvo numatyta, kad už kelionę į darbą būtų mokama nuo šešto kilometro, o kompensuojamų važiavimo išlaidų dydis planuotas 0,04 Eur už 1 km.

Be to, planuota kompensuoti važiavimo į darbą ir iš jo išlaidas už ne daugiau kaip 150 km. 

Tokios sąlygos netenkino mokytojų profsąjungos, o prasidėjus karantinui ir nuotoliniam mokymui skubėti priimti šią tvarką neliko būtinybės.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook