Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Už stadioną sumokėta – darbai iš vietos nejuda

Už stadioną sumokėta – darbai iš vietos nejuda (12)

2019-07-09

Darbo grupei vadovaujantis Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis tikisi, kad Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukcijos projektą vis tik pavyks įgyvendinti laiku. L. Pilecko nuotr

Naujamiesčio progimnazijos stadiono rekonstrukcija panašu atsidūrė mirties taške. Pernai jį tvarkyti pradėjusi UAB „Voverės namai“ šiemet prie darbų grįžti neskuba. Bendrovė galimai turi finansinių problemų. Maža to, savivaldybė rimtai įmynė į problemų balą ir ne vien dėl sustojusių darbų. Kad nereikėtų grąžinti nespėtų įsisavinti Valstybės investicijų programos lėšų, pinigai įmonei pervesti iš anksto, pasirašius garantinį raštą.

2018-ųjų spalio 2 d. Jurbarko r. savivaldybės administracija ir UAB „Voverės namai“ pasirašė Jurbarko Naujamiesčio progimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbų rangos sutartį. Darbams atlikti skirta 322 tūkst. eurų Valstybės investicijų programos ir Jurbarko r. savivaldybės biudžeto lėšų, o juos užbaigti planuota iki 2019-ųjų rugsėjo.

Tiesa, rangovai turėjo ir šiek tiek laiko atsargai. Oficialiai sutartis darbus įpareigoja pabaigti iki spalio 2-osios. Teoriškai tai vis dar įmanoma padaryti, tačiau kyla rimtų abejonių, kad darbus pavyks atlikti. Po žiemą sustabdytų darbų, „Voverės namai“ savivaldybę kol kas maitina tuščiais pažadais.

Paskutinis susitikimas su įmonės atstovais vyko birželio 26-ąją. Tuomet rangovai raštu įsipareigojo darbus atnaujinti iki liepos 1-osios, tačiau iki dabar stadione nematyti jokio judesio. Nepastatyta net anksčiau nuimta tvora, kuri juosė statybvietę.

Kodėl įmonė įsipareigojimo nesilaiko ir ką planuoja daryti toliau – lieka neaišku. Redakcijai susisiekti su „Voverės namų“ direktoriumi Vytautu Pociumi nepavyko. Bent jau šiuo metu progimnazijos stadiono likimo nenuspėtų nė pati savivaldybė.

Reikėjo sprendimo

Naujamiesčio progimnazijos stadionui rekonstrukcijos reikėjo verkiant, dėl jo būklės jau ne vienerius metus nevyko kūno kultūros pamokos. Stadionas jokios esminės pertvarkos nebuvo matęs nuo pat pastatymo ir suprantama, kad nebeatitiko šiandieninių standartų. Ypač nemalonių problemų kėlė bėgimo tako danga – asfaltas.

„Labai laukiame naujojo stadiono, norime kuo greičiau pradėti sportuoti. Tikimės, kad tai bus galima daryti kaip ir planuota – artėjančiais mokslo metais. Kol kas turime tenkintis sporto sale ir šalia esančiu aikštynu“, – sakė Naujamiesčio progimnazijos direktorė Alma Uznė.

Bandant išspręsti senas mokyklos problemas, buvo parengtas naujo stadiono projektas. Numatyta, kad sporto aikštyne bus įrengta dirbtinės dangos futbolo aikštė, keturių takelių pločio 100 m sprinto bėgimo takas su šuoliaduobe, keturių takelių pločio uždaras bėgimo takas, kurio ilgis apie 309 m, lauko treniruoklių aikštelė. Aikštynas turėtų būti apšviestas, pastatyti suoliukai, šiukšliadėžės, teritorija aptverta. Pagrindinį įėjimą į aikštyną numatyta pritaikyti žmonėms su negalia. Šalia žiūrovų suoliukų jiems būtų įrengtos aikštelės pailsėti ar stebėti renginį.

Tam buvo surasta 320 tūkst. eurų iš Valstybės investicijų programos ir savivaldybės biudžeto.

„Atnaujintas modernus ir patogus sporto aikštynas – tai dovana ne tik progimnazijai, bet ir vietos bendruomenei. Džiaugiuosi, kad kitų metų rudenį gyventojai turės dar vieną vietą, kur galės aktyviai leisti savo laisvalaikį. Tai ypač aktualu jaunimui ir mokiniams, kurie galės sportuoti gryname ore ne tik pamokų, bet ir laisvu nuo jų metu. Jau ilgą laiką šiame aikštyne nebuvo atlikta jokių darbų, todėl neabejoju, kad jį atnaujinus lankytojų tikrai netruks“, – paskelbus apie pasirašytą sutartį pernai sakė Jurbarko r. savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.

Būsimu stadionu tuomet gyrėsi ir Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė. „Jurbarko kraštas garsėja savo sportininkais ir jų rezultatais. Stiprios sporto tradicijos, jurbarkiečių domėjimasis ir noras sportuoti yra puiki priežastis ir toliau gerinti sąlygas, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę kokybiškai leisti laiką sportuojant ir stebint puikius mūsų sportininkų pasiekimus“, – tikino direktorė.

Pernykščias pagyras, garsiai skambėjusias prieš savivaldos rinkimus, šiemet pakeitė galvos skausmas. UAB „Voverės namai“ darbų neatnaujina, o ir susisiekti su jos atstovais ne visada pavyksta, todėl tolimesni jų planai kelia nerimą.

Pradžia džiugino

Stadiono projektui įgyvendinti buvo sudaryta darbo grupė: Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Darius Juodaitis, Infrastruktūros ir turto skyriaus vyr. inžinierė Rasa Pakštaitienė ir to paties skyriaus vyr. specialistė Monika Zarankienė.

Pasak D. Juodaičio, projekto pradžia jokių nesklandumų nekėlė, o įmonės darbo kultūra pasirodė puiki.

„Naujamiesčio stadionui atnaujinimo seniai reikėjo. Kaip visada šiek tiek užsitęsė viešieji pirkimai, projektavimo darbai, kitos procedūros. Tačiau galiausiai, praėjusių matų spalio 2-ąją, buvo pasirašyta sutartis su „Voverės namais“. Įmonė pasiūlė mažiausią kainą, jokių įtarimų nekėlė, nes yra anksčiau įgyvendinusi įvairių ir ganėtinai didelių projektų. Kas nustebino, tai darbo kultūra – jie ne tik pasiruošė ir pradėjo darbus, bet ir vietoje apgyvendino darbų vadovą, kad šis tinkamai galėtų kontroliuoti proceso kokybę“, – pasakojo D. Juodaitis.

Įmonė dirbo greitai, nuo grafiko beveik neatsiliko. Savivaldybė net prašė sustabdyti darbus, nes prasidėjo žiema ir kilo dvejonių, ar dėl oro sąlygų juos pavyks atlikti kokybiškai.

„Šiemet dar buvo atlikta keletas darbų. Birželio mėnesį turėjo atnaujinti darbus, tačiau to nepadarė. Be to, nuo stadiono atvykę įmonės darbininkai nurinko tvorą, išvežė vagonėlį. Jie paaiškino, kad tai – dėl skolų. Įtarimų, kad kažkas yra negerai, sukėlė suprastėjusi komunikacija su įmone“, – sakė D. Juodaitis.

Surizikavo mokėti

Pirmoje bėdų kryžkelėje savivaldybė atsidūrė dar prieš Naujuosius metus. Projektą finansuoja Valstybės investicijų programa, todėl pinigus reikėjo arba įsisavinti iki 2018-ųjų pabaigos, arba nepanaudotą sumą grąžinti.

Grąžinus nepanaudotas lėšas nebebūtų buvę iš ko sumokėti įmonei už 2019-ųjų pradžioje atliktus darbus. „Didžioji dalis pinigų yra iš Valstybės investicijų programos. Baigiasi metai, arba tuos pinigus būtų reikėję grąžini į valstybės biudžetą ir palikti išlaidas tik savivaldybės biudžetui, arba ne“, – diskutuotiną sprendimą sumokėti už neatliktus darbus komentavo D. Juodaitis.

Į kampą įsprausta savivaldybė nusprendė rizikuoti ir praverti piniginę. Nors darbai buvo neatlikti, „Voverės namams“ buvo pervesta daugiau nei priklausė. Savivaldybė tai darydama pabandė apsidrausti – pareikalavo, kad įmonė pasirašytų garantinį raštą.

Kad gali būti gerokai įklimpę, savivaldybės valdininkai susivokė pavasarį, nes pinigus iš anksto gavusi įmonė darbų nepradėjo. Nei dirbančių žmonių, nei technikos stadione nėra ir dabar.

Jurbarko r. savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė apie situaciją daugžodžiauti nebuvo linkusi. Paklausta, kaip yra su stadionu, tikino, kad apie viską turi pasakoti darbo grupei vadovaujantis jos pavaduotojas D. Juodaitis.

Tačiau direktorė nutylėjo, kad būtent jos pačios parašu patvirtintas jau minėtas susitarimas su įmone – garantinis raštas, kad už iš anksto pervestus pinigus įmonė atliks darbus.

„Tai dar įmanoma padaryti, tikrai įmanoma, bet ar bus padaryta, atsakymo kol kas nėra“, – sakė D. Juodaitis.

Nors teoriškai įmonė dar gali atlikti projekte numatytus darbus, tačiau laikas tirpte tirpsta, o UAB „Voverės namai“ finansinė padėtis kelia vis daugiau įtarimų, kad darbų rangovai nepabaigs, o pinigų grąžinti neturės iš ko.

Lukas PILECKAS« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook