VRK analizė: rinkėjų skaičius Jurbarke mažėja

VRK analizė: rinkėjų skaičius Jurbarke mažėja (0)

2022-10-25

Karšuvos vienmandatė rinkimų apygarda, kurioje balsuoja Seimą rinkdami Jurbarko r. savivaldybės, Pagėgių ir dalies Tauragės rajono gyventojai, žemėlapyje mėlynuoja. Mėlyna spalva šįkart reiškia, kad apygarda yra per maža ir ribos greičiausiai bus peržiūrėtos. Šaltinis: VRK

Nors politikai dėmesį ir pajėgas šiuo metu telkia savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, Vyriausiosios rinkimų komisijos atlikta kasmetinė Seimo vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjų pokyčių analizė įtakos turės ir savivaldos rinkimams. Rinkėjų skaičius aiškiai parodo, kurios apygardos turės daugiau teisę balsuoti turinčių žmonių, o kur gyventojų gerokai mažėja. Jurbarko savivaldybė, deja, tarp pastarųjų.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), bendradarbiaudama su Vilniaus universiteto Geografijos ir kraštotvarkos katedra, praėjus dvejiems metams po Seimo rinkimų išanalizavo kaip pasikeitė vienmandačių rinkimų apygardų rinkėjų skaičius.

Analizuojant 2022 m. ir 2020 m. rinkėjų skaičiaus skirtumus, didžiausias teigiamas pokytis buvo pajūrio savivaldybėse. Per dvejus metus čia atsirado 3907-iais rinkėjais daugiau nei 2020 metais. Nemažas rinkėjų skaičiaus augimas fiksuojamas ir Vilniaus rajone bei gretimose savivaldybėse.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.

ŠVIESOS inform.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook