Verslininko planai skaudžiai kirs savivaldybės biudžetui?

Verslininko planai skaudžiai kirs savivaldybės biudžetui? (6)

2021-09-01

Didžiausio Lietuvoje buvusio Jurbarko statybinių medžiagų kombinato administracinio pastato griuvėsiai priklauso Jono Matuso labdaros ir paramos fondui, kuris jo nei sutvarkyti, nei nugriauti negali – tokiems darbams esą neturi lėšų. L. Pilecko nuotr

Kas ir už kiek turės nugriauti didžiulio avarinės būklės pastato likučius Jurbarko pramoniniame rajone? Statinys Pramonės g. 8 priklauso Jono Matuso labdaros ir paramos fondui, kurio valdytojas yra į politiką nesėkmingai koją kėlęs verslininkas Tomas Matusas. Paaiškėjus, kad objektą būtina remontuoti arba griauti, o griovimo darbai gali siekti ir 100 tūkst. eurų, T. Matusas savivaldybei pasiūlė statinį įsigyti už vieną eurą.

Atsidūrė teisme

Jurbarko r. savivaldybės administracija kreipėsi į teismą, kad šis įpareigotų pavojų keliančių griuvėsių savininkus objektą nugriauti.

Savivaldybės tarybos nariai taip pat pasisakė, kad sprendimą priimtų teismas.

Tačiau istorija vis tiek gali skaudžiai ištuštinti mokesčių mokėtojų suneštą rajono biudžetą.

Jurbarko r. savivaldybės teritorijoje esančių statinių priežiūros komisija 2020 m. kovo 9 d. nustatė, kad buvusios AB Jurbarko statybinių medžiagų kombinato administracinės patalpos Pramonės g. 8 išlikusios vos 50 proc.

Taip pat pastatas yra fiziškai pažeistas, išgriautas, išlikusios gelžbetonio konstrukcijos blogos būklės.

Be to, ant stogo auga medžiai, plytų mūras, veikiamas atmosferos, suiręs – problemų sąrašas ilgas.

Įvertinusi komisijos išvadas savivaldybės administracija T. Matusui pateikė reikalavimą arba pastatą sutvarkyti, arba nugriauti.

Verslininkui nesiėmus veiksmų, 2021 m. kovo 25 d. savivalda civiline tvarka kreipėsi į teismą prašydama, kad šis įpareigotų T. Matusą įvykdyti reikalavimus.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arbe prenumeruokite elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook