Virš tarybos nario – grėsmė prarasti mandatą

Virš tarybos nario – grėsmė prarasti mandatą (21)

2020-09-27

Kartu su kitais į Jurbarko r. savivaldybės tarybą išrinktais politikais Algirdas Gudaitis prisiekė 2019-ųjų balandžio 17 d. Jei bus nustatyta, kad jis pažeidė LR Konstituciją ir sulaužė priesaiką, šią kadenciją jam tektų baigti gerokai anksčiau. L. Pilecko nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Jurbarko r. savivaldybės tarybai pateikė dokumentus, kurie kelia pagrįstų abejonių, kad tarybos narys Algirdas Gudaitis galėjo pažeisti LR Konstituciją ir sulaužyti duotą priesaiką. Raštą su paaiškinamaisiais priedais VRK savivaldybės tarybai adresavo dar rugpjūčio 26 d., tačiau iš mero kabineto ši informacija nepajudėjo beveik mėnesį – iki šio pirmadienio.

Pasigedo VRK rašto

Naujai suformuotos tarybos daugumos nariams pradėjus domėtis kur dingo Vyriausiosios rinkimų komisijos savivaldybės tarybai adresuotas raštas, meras Skirmantas Mockevičius iškart sureagavo – pirmadienį vykusiame Socialinių reikalų komiteto posėdyje jis jau užsiminė apie gautus dokumentus.

Kalbintas S. Mockevičius tvirtino ketinęs informuoti savivaldybės tarybą. Dėl to esą tarybos frakcijų ir grupių vadovus kvietė susitikti dar rugsėjo 17 d., tačiau pasitarimas neįvyko.

Pasak mero, jis norėjęs šį klausimą pristatyti žodžiu, plačiau paaiškinti, nes lįsti į partijos vidinius reikalus nėra paprasta.

Mero ketinimai galbūt atrodė tik jam pačiam geri, nes bent jau naujajai daugumai priklausantys tarybos nariai apie pasitarime žadėtą aptarti informaciją nieko nebuvo girdėję ir mano, kad informacija buvo slepiama.

Antradienį meras su VRK informacija supažindino Biudžeto, finansų ir Finansų, biudžeto ir rajono plėtros komitetą. S. Mockevičius teigė, kad laikas spaudžia, nes Vyriausiajai rinkimų komisijai atsakymą apie priimtą sprendimą reikia pateikti dar šią savaitę – duotas mėnesio terminas baigia išgaruoti.

Šiuo atveju tik pats S. Mockevičius težino, kodėl informacijos apie galimus A. Gudaičio pažeidimus nuo rugpjūčio 26 d. savivaldybės tarybos nariams nepersiuntė nei elektroniniu paštu, nei informavo žodžiu.

Progų paviešinti iš VRK gautą žinią buvo užtektinai – taryba posėdžiavo rugpjūčio 27 d., rugsėjo 10-ąją rinkosi į neeilinį posėdį, tačiau meras vis tylėjo.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook