Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Partnerių turinys

Partnerių turinys

Šioje naujienų kategorijoje publikuojamas parnerių sukurtas turinys.

Ką padovanoti mylimai moteriai kovo 8 – tosios proga ir nenuvilti (0)

Pavasario pradžia prasideda mylima moterų švente - kovo 8 - tąja. Tai diena, kai moterys ypatingai laukia jaukių, netikėtų, gal net intymių staigmenų.

Už Tarptautinę moters dieną galima būtų padėkoti... feministėms. Taip taip, feministėms, kad ir kaip absurdiškai tai beskambėtų.

Nuo 1901 metų moterys pradėjo aktyviai kovoti už lygybę su vyrais įvairiose gyvenimo srityse. Moterų diena pirmą kartą buvo švenčiama JAV, tik ne kovo 8 dieną, o kitomis datomis. Nepaisant feministinių ideologijų, visame pasaulyje, kovo 8-oji yra moteriško švelnumo ir švelnaus moteriškumo šventė. Kiekviena dailiosios lyties atstovė šią dieną džiaugiasi maloniu, padidintu dėmesiu ir pasijunta reikšminga bei mylima. Todėl, vyrai, rinkdami dovaną, stenkitės, kad bet kokio amžiaus ar socialinės padėties moteriai ji būtų ne tiek naudinga, o kiek maloniai glostanti širdį.

(Plačiau...)

Privatumo apsaugos internete istorija: svarbiausi faktai (0)

Interneto išradimas visam laikui pakeitė mūsų gyvenimo būdą. Pasaulinis kompiuterių tinklas buvo sukurtas siekiant palengvinti prieigą prie informacijos ir paversti kasdienybę lengvesne. Tačiau prisijungimas prie interneto taip pat paveikė ir mūsų privatumą. Nors su tuo susijusios problemos yra sąlyginai naujos, jos tampa vis aktualesnės. Nesvarbu, susidūrėte su duomenų pažeidimu ar tiesiog norite labiau kontroliuoti asmeninę informaciją internete, supratimas yra pirmas žingsnis siekiant ten jaustis saugiau. Nors privatumo apsaugos internete istorija labai ilga, norime supažindinti su pagrindiniais, svarbiausiais jos faktais.

(Plačiau...)

Vis daugiau gyventojų ieško dezinfekcijos ir kenkėjų naikinimo paslaugų (2)

Karantino metu gyventojams daugiau laiko leidžiant namuose, kai kuriems teko susidurti su nemaloniais įnamiais – tarakonais, blakėmis ar graužikais. Praėjusiais metais rekordiškai padidėjo gyventojų susirūpinimas savo namų švara ir saugumu, todėl stipriai populiarėja įvairios dezinfekcinės paslaugos.

(Plačiau...)

Norintiems drausti pasėlius ar augalus – parama (0)

Ką tik pasibaigusi žiema ūkininkams, atrodo, buvo palanki. Žiemkenčiai peržiemojo puikiai, neiššalo ir jau pamažu tiesia galvas iš po sniego. Deja, yra buvę ir kitokių scenarijų. Pavyzdžiui, 2016-aisiais dažnas ūkininkas skaičiavo žiemos šalčių padarytus nuostolius. Nors šiųmečiai žiemkenčiai iš tiesų atrodo puikiai, džiaugtis kol kas – anksti. Šalnos augalų, galbūt, jau nebepražudys, tačiau būsimą derlių dar gali  pasiglemžti sausra.

Kol vieni ūkininkai tikisi išvengti gamtos stichijų žalos pasėliams, kiti, racionaliai įvertinę rizikas, pasėlius draudžia. Visuomenėje vyrauja nuomonė, kad pasėlių draudimas brangus, tačiau tokia pozicija – klaidinga. Pasėlius apdrausti gali bet kuris ūkis, nes pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Rizikos valdymas“ veiklos sritį „Pasėlių ir augalų draudimo įmokos“, susijusią su pasėlių ir augalų draudimo įmokų kompensavimu, apsidraudusieji gali susigrąžinti net iki 70 proc. draudimo įmokos sumos.

(Plačiau...)

Kokių būna laminačių tipų ir kuo jie skiriasi? (0)

Tiems, kurie svarsto apie vizitą pas odontologą dėl pageltusių arba nelygių dantų, vertėtų žinoti viską apie dantų laminates. Šis estetinės odontologijos sprendimas yra be galo tikslus, ilgaamžis, patikimas ir vizualiai patrauklus mat yra beveik identiškas nuosavų dantų išvaizdai. Klijuojamos laminatės priglunda prie danties paviršiaus ir kadangi yra tokios plonos (~0,5mm), išlieka beveik nepastebimos. Štai svarbiausia informacija apie laminačių tipus ir tų tipų privalumus bei skirtumus.

(Plačiau...)

Masinė vakcinacija ir galios žaidimai (3)

Kol Lietuvoje tik artėja visuotinės informavimo kampanijos apie skiepus startas, Europoje ir pasaulyje aštrėja informaciniai karai, o taip pat – mūšiai dėl galios ir įtakos masinio vakcinavimo sąlygomis. Laimėtojų nėra, bet, kaip visada, garsiai šaukiančių turime.

Vakcinų diplomatija, vakcinų geopolitika ir dar ne vienas terminas buvo įvestas pandemijos metu. Žmonėms, laukiantiems vakcinos, darosi vis sunkiau atsirinkti tai, kas tikra – milžiniški kiekiai dezinformacijos, melagienų ir kitų pseudo naujienų.

Įvaizdis yra viskas, – buvo sakoma sename šūkyje. Akivaizdu, kad ne vien Lietuvai, bet ir visai Europai reikės įdėti kur kas daugiau pastangų, siekiant įtikinti visuomenę pasirinkta vakcinavimo politika ir jos prioritetais.  Ta proga noriu aptarti kelias tendencijas.

(Plačiau...)

Susižeisti gali visi – ir maži, ir dideli (0)

Visi žmonės savo gyvenime patiria įvairiausių traumų – pradedant mėlynėmis ir baigiant rimtais, o kartais net mirtinais, sužalojimais.

Apie vaikų ir jaunimo dažniausiai patiriamas traumas, jų rūšis ir prevenciją pasakoja Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Sveikatos mokymo skyriaus visuomenės sveikatos specialistė Liuda Ciesiūnienė, o Palangos reabilitacijos ligoninės fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Darius Kurlys pažymi pagrindinius sužalojimus, pasitaikančius suaugusiesiems.

(Plačiau...)

„Nekalta“ pramoga gali virsti priklausomybe (0)

Greitas gyvenimo tempas, darbas, rūpesčiai, išbandymai ir besikeičiančios aplinkybės neretai įtraukia žmones į rutiną, nuo kurios sunku pabėgti. Vieni atsipalaiduoja skaitydami knygas ar žiūrėdami televizorių, o kiti – lošdami ir visai negalvodami apie galimas pasekmes.

Psichologas Oleg Mackevič detaliau pasakoja apie klastingą priklausomybę nuo azartinių lošimų ir sunkų jos gydymą. 

(Plačiau...)

Reikalingiausi pavasario pirkiniai: trąšos bei sėklos. Ką reikia žinoti perkantiems? (0)

Atėjo pavasaris, o kartu su juo ir reikalingiausių pirkinių – trąšų bei sėklų pirkimo planavimas. Šių prekių pardavimai šiuo metų laiku išauga nuo kelių iki keliolikos kartų. Ir nors kiekvieną  pavasarį yra nuperkamos dešimtys tūkstančių trąšų bei sėklų, nemaža dalis žmonių vėliau pripažįsta, kad pirkiniai buvo ne itin sėkmingi ir ne visai pateisino lūkesčius. Tačiau nusivylimo bus kur kas mažiau tuo atveju, jei prieš įsigydami pasidomėsite, kaip išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius galinčias patesinti prekes. Tad pirmiausia – susipažinkite su vertingais patarimais ir tik po to planuokite prekių įsigijimą.

(Plačiau...)

Artėja vasara: kaip puoselėti gražią kojų odą? (0)

Kiekvienas sezonas verčia mus kažką puoselėti. Žiemą mes maitiname odą nuo išsausėjimo, taip pat prižiūrime plaukus, kad jie mažiau elektrintųsi. Pavasarį prasideda įvairios depiliacijos, o rudenį – veido valymai, kūno šveitimai. Vis dėlto, vasara yra tas metas, kai moterims (ir ne tik) rūpi atrodyti tobulai nuo plaukų iki pirštų galiukų.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook