Partnerių turinys

Partnerių turinys

Šioje naujienų kategorijoje publikuojamas parnerių sukurtas turinys.

Tiesioginių išmokų prognozės: kas laukia ūkininkų (0)

Artėjant naujajam Europos Sąjungos finansiniam laikotarpiui, žemdirbiai itin domisi tiesioginių išmokų (TI) Lietuvos ūkininkams skaičiavimo formule 2021–2027 metais. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pristatė socialiniams partneriams planą, kaip galėtų būti skirstomos tiesioginės išmokos Lietuvos ūkininkams naujuoju laikotarpiu (2021–2027 m.). Svarbu pažymėti, kad galutinis sprendimas dėl išmokų plano nėra priimtas, todėl išmokų dydžiai gali keistis. Nepaisant to, strateginės kryptys aiškėja. Tiesioginių išmokų prioritetinėmis sritimis bus laikomi vidutiniai šeimos ūkiai, jauni ūkininkai, besitraukiantys žemės ūkio sektoriai, perdirbimas ir apsirūpinimas žemės ūkio produkcija.

(Plačiau...)

Nenuobodus vaiko ar paauglio kambarys – kaip tai įgyvendinti? (0)

Tikrai nėra lengva įtikti mažiesiems ir jauniesiems mūsų visuomenės atstovams. Nors jie be galo linkę į naujoves ir inovacijas, tačiau tėvų ar vyresnių žmonių pasiūloma ar primetama tvarka labai dažnai būna atmetama. Dėl primygtinio noro maištauti ar viską keisti, vaikai nori kitokių sprendimų negu suaugę žmonės. Tai yra daugiausiai iššūkių kelianti sritis – įtikti vaikams, bet, jeigu pasiseka – rezultatas taip atperka visas pastangas, kad tokiai emocijai niekas neprilygs. Taigi šis straipsnis bus skirtas tėvams arba globėjams, kurie nori sukurti nenuobodų ir įdomų kambarį vaikui ar paaugliui. Apžvelgsime taisykles, pateiksime idėjas ir aptarsime konkrečius produktus, kurie gali padėti paversti vaiko kambarį nenuobodžiu.

(Plačiau...)

Kaimui į pagalbą ateina mokslo ir mokymo įstaigos (0)

Ūkininkams sėkmingai atlaikyti konkurenciją ir padidinti savo pajamas vien praktinės darbo patirties nepakanka – būtina taikyti naujausias mokslo žinias, įvaldyti inovacines technologijas. Todėl labai svarbu išnaudoti didelį šalies mokslininkų bei specialistų potencialą. Nuo rugsėjo 1. iki spalio 30 d. priimamos paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“.

Ši priemonė skatina mokslo ir studijų institucijas, profesinio mokymo įstaigas aktyviai rengti parodomuosius bandymus, organizuoti seminarus, lauko dienas ir kitus informavimo renginius kaimo plėtros, žemės, maisto ar miškų ūkio sektoriuose dirbantiems žmonėms.

(Plačiau...)

Žemės ūkio paskolų garantijų fondo priemonės švelnina karantino padarinius (0)

COVID-19 ir griežtas karantinas smarkiai paveikė verslą. Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) siūlo ne vieną priemonę, kuri padės bent kiek sumažinti finansinius sunkumus – ne tik dėl karantino, bet ir dėl šalnų ir kitų nepalankių klimato reiškinių.  
Planuojantys pasinaudoti viena iš pristatomų priemonių turėtų prisiminti, kad pasinaudoti jomis galima iki metų pabaigos.  

(Plačiau...)

Negalime nematyti problemos, kol tai nevirto katastrofa (0)

Pavasarį Lietuvą užklupus koronaviruso protrūkiui, visi buvo sukrėsti. Situacija buvo nauja, neeilinė ir niekas nežinojo, kaip teisingai elgtis, koks yra šio viruso elgesys, sudėtis, plitimo kelias, užkrečiamumas, imlumas ir kitos savybės. Dėl žinių stokos visuomenėje prasidėjo įvairiausios spekuliacijos, kurios iki šiol klaidina žmones.

Apie tai, kodėl negalime pasitikėti nepagrįstomis teorijomis apie koronavirusą, kokią pagrindinę informaciją jau žinome ir ko galėtume pasimokyti iš kitų šalių pavyzdžių, pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė. Taip pat apie šių dienų situaciją Vokietijoje ir ten galiojančius reikalavimus pasakoja Lėro miesto klinikoje dirbanti gydytoja rezidentė Aušrinė Radišauskaitė.

(Plačiau...)

Feromonai ir kitos nepelnytai nuvertintos miegamojo gudrybės (0)

Norėdamos išvengti rutinos miegamajame, poros turi pasiryžti pokyčiams. Tačiau retai kada tenka keisti viską iš pagrindų – nebent partneris ar partnerė yra iš esmės nepatenkinti seksualinio gyvenimo kokybe. Kitais atvejais tereikia išmėginti kelias laiko patikrintas gudrybes. Esate pasiryžę naujovėms? Siūlome pasinaudoti paprastomis, tačiau veiksmingomis idėjomis.

(Plačiau...)

Astravas gali įelektrinti Lietuvos informacinį lauką: pasiruošti turime kiekvienas (0)

Baltarusijos atominės elektrinės startas kelia nerimą visos Lietuvos gyventojams. Iš kaimyninės šalies pasiekia prieštaringa informacija, kuri neretai apauga gandais, gali klaidinti ir daryti įtaką Lietuvos gyventojų elgesiui.

(Plačiau...)

Pigiausiai kainuojantis sveikatos išsaugojimo būdas (0)

Dėl įprastų cigarečių rūkymo keliamos grėsmės sveikatai nebesiginčijama, tačiau vis dažniau diskutuojama dėl šiais laikais taip išpopuliarėjusių kaitinamojo tabako priemonių. Svarbiausia atminti, kad nėra tokio rūkymo būdo, kuris būtų nežalingas organizmui, o norint mesti rūkyti reikia nueiti nelengvą kelią.

Apie tai, kaip rūkymas kenkia žmogaus sveikatai, kokią riziką kelia elektroninės cigaretės ir nuo ko vertėtų pradėti, norint mesti rūkyti, pasakoja gydytoja Viktorija Andrejevaitė.

(Plačiau...)

Parama smulkiuosius ūkininkus įkvepia bendradarbiauti (0)

Nuo spalio 5 d. smulkiesiems ūkio subjektams visą mėnesį bus galima teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“. Šia priemone ne kartą pasinaudojusi verslininkė Inga Kilčiauskienė teigė, jog be paramos jos ir vyro Audriaus verslai tikrai būtų ne tokie, kokie yra šiandien.

(Plačiau...)

Trys didžiausios grėsmės namams: kaip nuo jų apsisaugoti? (0)

Nors namuose jaučiamės saugiai, nė vieni namai nėra visiškai apsaugoti nuo nelaimių ir gamtos stichijų. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje duomenimis, daugiausiai nuostolių namuose šalies gyventojai patiria dėl užliejimo vandeniu, gaisrų ir gamtos jėgų – nuo metų pradžios jie siekė daugiau kaip 3 mln. eurų. Laimei, dalis nukentėjusiųjų savo turtą draudžia ir jų patirtos žalos būna atlyginamos, tačiau maždaug trys ketvirtadaliai butų savininkų ir apie pusė individualių namų šeimininkų Lietuvoje savo turto saugumu dar nėra pasirūpinę. Jiems ERGO turi specialų pasiūlymą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook