Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

3 pigiausios alternatyvos greitiesiems kreditams

3 pigiausios alternatyvos greitiesiems kreditams (0)

2020-07-24

Daugelis iš mūsų susiduria su situacija, kai staiga pritrūksta disponuojamųjų lėšų kasdienėms išlaidoms. Vieni tokioje situacijoje atsiduria dažniau, kiti – rečiau. Tačiau šiandien daugelio su tuo susidūrusių žmonių sprendimas yra paprastas – paskola. Remiantis oficialia statistika, Lietuvoje vien greitųjų vartojimo kredito sutarčių vienu metu būna bent keli šimtai tūkstančių. O kur dar kreditinės kortelės… Turint omenyje kaip lengvai ir greitai tokius kreditus galima gauti, toks žmonių pasirinkimas ir to mastas stebinti neturėtų.

Greitąjį kreditą galima gauti greičiau nei per 15 minučių, o jo suma gali siekti net kelis tūkstančius eurų. Jis yra tiesiog tobulai pritaikytas skubioms kasdienėms išlaidoms, todėl žmonės skolinasi iš juos teikiančių bendrovių per daug nesukdami sau galvos.

Bet toks patogumas turi savo kainą: greitieji kreditai yra ko gero brangiausias būdas skolintis. Kai kuriais atvejais jų metinė palūkanų norma gali siekti ir 100% ribą. O tai jau didelė kaina, nepriklausomai nuo pasiskolintos sumos. Aišku, pasinaudojus paprasčiausia paieška ar www.visikreditai.lt rekomendacijomis jūs galite rasti ir racionalias palūkanų normas siūlančius kreditorius. Bet tai nepakeičia fakto, kad greitieji kreditai nėra pigiausias būdas skolintis.

Todėl susidūrus su greitųjų kreditų palūkanomis gali atsirasti noras apsvarstyti ir kitas paskolas, kurias galima panaudoti kasdienėms išlaidoms ar kitiems nedidelės vertės pirkiniams įsigyti. Žemiau pateikiame 3 pigiausių paskolų tipus, kurie yra puiki alternatyva greitiesiems kreditams ir pagelbės būtent tokioje situacijoje.

Paskolos iš tarpusavio skolinimosi platformų

Turbūt geriausia ir labiausiai paplitusi alternatyva greitiems kreditams yra vadinamosios paskolos iš žmonių. Tai yra kitų privačių asmenų išduodamos sutelktinės paskolos, kurias finansuoja ne konkreti kredito bendrovė, bet smulkūs investuotojai.

Pati tarpusavio skolinimo platforma veikia tik kaip tarpnininkams apjungiantis norinčius pasiskolinti ir norinčius paskolinti. Pačias paskolas suteikia daug privačių asmenų, kurie konkuruoja tarpusavyje dėl galimybės investuoti į paskolos gavėjo paraišką. Tokiu būdu per platformą paskolos ieškantys žmonės gali gauti paskolą su ženkliai mažesne palūkanų norma nei skolinantis iš bet kurios vienos kredito bendrovės.

Galutinė pasiūlyta palūkanų norma priklausys nuo daug faktorių, pagrindiai kurių yra: platformoje veikiančių ir jūsų paskola suinteresuotų privačių asmenų skaičius ir jūsų paskolos paraiškos kokybė. Kitaip tariant, kuo didesnę tikimybę paskolai grąžinti matys investuotojai, tuo noriau jie investuos į jūsų paraišką, taip sumažindami bendrą siūlomą palūkanų normą.

Vidutinė paskolų iš žmonių palūkanų norma gali svyruoti tarp 12-16%, tačiau idealiomis sąlygomis pasiskolinti galima ir už viso labo 6% metinių palūkanų.

„Paskolų klubas“, „Finbee“ ir „Savy“ šiuo metu yra žinomiausios ir populiariausios tokio pobūdžio platformos Lietuvoje.

Pigesnės paskolos turintiems skolų – kartu su refinansavimu

Trečioji pigiausių paskolų kategorija yra išskirtinė ir skirta tik įsiskolinusiems ar tiesiog norintiems susitvarkyti su savo turimų skolų mastu. Čia mes kalbame apie paskolų refinansavimą.

Tai yra daugelio kreditorių – įskaitant ir greitųjų kreditų bendroves, ir internetinius bankus ir tarpusavio skolinimosi platformas – teikiama paslauga skirta įsiskolinimų turintiems asmenims.

Refinansavimas tokiems žmonėms yra naudingas dėl dviejų priežasčių:

  1. jis sumažina bendrą kredito įmokų naštą, nes leidžia žmogui persiderėti kredito įmokų grafiką ir priderinti jį prie pasikeitusios finansinės situacijos;
  2. jis suteikia progą tokiam žmogui gauti papildomą paskolą.

Paskolos, išduodamos turintiems skolų, vidutiniškai būna brangesnės, nes įsiskolinimai yra finansinė rizika nuo kurios apsidrausti didesnėmis palūkanomis nori kiekvienas kreditorius. Kartais, dėl turimų įsipareigojimų kiekio, kreditoriai gali apskritai atsisakyti suteikti paskolą tokiam asmeniui. Tačiau jei kreipsitės dėl refinansavimo, papildomą paskolą su santykinai žemesnėmis palūkanomis galėsite gauti beveik garantuotai.

Vartojimo paskolos iš internetinių bankų

Jei paskolos iš didžiausių komercinių bankų - „Swedbank“, „Luminor“ ar „SEB“ - nėra patraukli ar reali alternatyva, tuomet galite apsvarstyti ir internetinių bankų teikiamas vartojimo paskolas. „Mano bankas“ ar „TFBank“ yra vieni žymesnių tokio tipo paskolų davėjų Lietuvoje.

Vidutinė tokių vartojimo kreditų palūkanų norma gali būti net mažesnė nei tų, kurias gali pasiūlyti tarpusavio skolinimo platformos. Tiesa, vidutinė paskolos suma čia taip pat yra didesnė, todėl tokia alternatyva patraukliausiai atrodys norintiems pasiskolinti daugiau nei įprastai.

Nepaisant to, tokių bankų siūlomų paslaugų asortimente rasite ir įprastas vartojimo paskolas, kurias galėsite panaudoti kasdienių pirkinių finansavimui. Tačiau reikėtų turėti omenyje ir taikomas griežtesnes sąlygas paskoloms gauti. Dėl to toli gražu ne kiekvienam pavyksta pasiskolinti iš šių bankų.

Tai yra 3 pigiausių paskolų tipai, kurie gali suveikti kaip alternatyva greitiesiems kreditams. Tačiau nereikėtų tikėtis, jog šiais būdais pasiskolinti galėsite taip pat lengvai ir greitai, kaip greitųjų kreditų atveju. Todėl jei jums reikalinga labai smulki paskola, kurią būtina gauti labai greitai, tuomet greitasis kreditas gali būti optimaliausias pasirinkimas. Bet jeigu jūsų prioritetas yra palūkanų norma, o pačios paskolos gauti neskubate, tuomet galite drąsiai pasirinkti vieną iš 3 mūsų apsvarstytų variantų.

Užsak. nr. 717« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook