3 skirtingi būdai, skirti internetinių svetainių kūrimui

3 skirtingi būdai, skirti internetinių svetainių kūrimui (0)

2021-09-06

Šiandien, kuomet internetinių svetainių kūrimas yra tapęs itin populiariu reiškiniu, vis daugiau žmonių ieško patogių galimybių, kurios leistų jiems įgyvendinti įvairias idėjas bei paversti jas internetiniu turiniu. O galimybių tam yra net ne viena. Visos šios galimybės tarpusavyje skiriasi, tačiau visų jų dėka galima pasiekti panašų rezultatą.

Žinoma, sukurti internetinę svetainę šiandien yra kur kas paprasčiau nei bet kada anksčiau. Tokį internetinių svetainių kūrimo pranašumą lemia jau kurį laiką atsiradę naujos kartos įrankiai, tokie kaip internetinių svetainių kūrimo platformos. Šis svetainės kūrimo įrankis bei visas jo funkcionalumas yra pagrįstas paprastumu bei greitai pasiekiamu rezultatu, o tai ir yra pagrindine jo populiarumo priežastimi. Nors šios platformos ir yra vienu iš paprasčiausių bei efektyviausių būdų sukurti internetinę svetainę, daugelis vis dar neretai renkasi ir kitus metodus, reikalaujančius ne tik daugiau laiko, tačiau ir atitinkamų žinių bagažo. Taigi, kokie yra pagrindiniai internetinių svetainių kūrimo metodai? Kuo jie tarpusavyje skiriasi?

Internetinių svetainių kūrimo platformos

Internetinių svetainių kūrimo platformos šiomis dienomis yra pasiekusios piką. Jomis naudojasi didžioji dauguma visų internetines svetaines kuriančių žmonių. Iš esmės tokio pobūdžio įrankis yra pritaikytas paprastiems žmonių poreikiams patenkinti. Tai reiškia, jog tokiais įrankiais nesunkiai gali naudotis net ir tie, kurie su internetinių svetainių kūrimo iki šiol neturėjo nieko bendro.

Dabar kiek plačiau apie tokių platformų funkcionalumą bei jų suteikiamas galimybes. Akivaizdu, jog norint sukurti pilnavertiškai funkcionuojančią svetainę reikia ne tik patrauklaus dizaino, tačiau ir begalės kitų svarbių elementų, tokių kaip hostingas ar domenas. Vienas didžiausių internetinių svetainių kūrimo platformų teikiamų privalumų - visų šių elementų pateikimas vienoje vietoje. Tai reiškia, jog kuriant internetinę svetainę, visi reikiami elementai yra tarsi ranka pasiekiami.

 Įprastai internetinių svetainių kūrimo procesas prasideda nuo esminių bei pagrindinių etapų. Jais dažniausiai tampa hostingo paslaugų užsakymas bei domeno įregistravimas. Vos užsakius hostingo paslaugas bei užregistravus domeną, procesas persikelia į bendrą internetinės svetainės funkcionalumo formavimą bei dizaino parinkimą. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog pastarieji etapai turėtų būti bene sunkiausia pačio kūrimo proceso dalimi, tačiau viskas yra kur kas paprasčiau nei atrodo.

Bendras internetinių svetainių funkcionalumo formavimas prasideda tuomet, kai norima sukurti jau anksčiau numatytą svetainės struktūrą. Tokia struktūra reiškia reikiamą svetainėje esančių puslapių kiekį, mygtukų išdėstymą bei navigacines jų savybes. Ne paslaptis, jog internetinių svetainių kūrimo platformos šiandien siūlo be galo patogų bei greitą būdą, padedanti efektyviai formuoti visas struktūrines savybes. „

Drag & Drop” principu veikiantis mygtukų bei kitų svarbių elementų integravimas leidžia norimą rezultatą pasiekti trumpiau nei per kelias valandas. Tolimesnis svetainės išlaikymas bei nuolatinis turinio kelimas taip pat yra pritaikyti šiuolaikiškam gyvenimo būdui. Tokios platformos įprastai turi integruotas turinio administravimo sistemas (CMS), kurias galima pasiekti iš bet kur, kur yra interneto ryšys.

 

Svetainių kūrimas su „Wordpress”

 

Dar 2003 metais pasirodęs „Wordpress” sukėlė tikrų tikriausią perversmą internetinių svetainių kūrimo rinkoje. Nors jau prabėgo beveik du dešimtmečiai, šis įrankis vis dar išlaiko savo populiarumą. Nors sukurti internetinę svetainę yra daug paprasčiau naudojant jau ne kartą minėtas internetinių svetainių kūrimo platformas, „Wordpress” vis dar išlieka rimtu konkurentu. Tokį „Wordpress” įvaizdį lemia ne tik tai, jog šis įrankis gyvuoja jau daugybę metų, tačiau ir tai, jog jis yra visiškai nemokamas. Žinoma, tai nereiškia, jog norint sukurti internetinę svetainę su Wordpress nereikės visiškai jokių investicijų, tačiau visos šios investicijos apsiribos tik hostingo paslaugų užsakymu bei domeno įregistravimu.

Visus šiuos Wordpress gyvavimo metus pati platforma buvo stipriai tobulinama. Pačioje savo veiklos pradžioje ji buvo itin primityvi, tačiau tai yra normalu, nes internetinės technologijos dar nebuvo taip stipriai pažengusios. Pats „Wordpress” įrankis kuo puikiausiai tinka įvairaus pobūdžio internetinių svetainių kūrimui. Tokią savybę lemia begalė skirtingų įskiepių, kuriuos galima paprastai integruoti į kuriamą ar jau sukurtą svetainę.

Būtent šių įskiepių dėka „Wordpress” platformoje kuriamos svetainės gali būti paverstos ne tik elektroninėmis parduotuvėmis, tačiau ir elementariais tinklaraščiais. Žinoma, dalis tokių įskiepių gali būti mokami, tačiau neretai jie virsta nepakeičiamais pagalbininkais, vertais kiekvieno sumokėto cento. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti „SEO Yoast” įskiepį, kuris padeda tinkamai optimizuoti svetaines internetinėms paieškų sistemoms. Nors „SEO Yoast” turi ir nemokamą versiją, tačiau mokama versija suteikia kur kas platesnes galimybes, leidžiančias pasiekti geresnius rezultatus.

Internetinių svetainių kūrimas naudojant „Wordpress”

Internetinių puslapių kūrimas programavimo pagalba

Bene sudėtingiausias, tačiau taip pat ir lanksčiausias būdas sukurti internetinę svetainę - ją suprogramuoti. Priešingai nei internetinių svetainių kūrimas įvairių platformų pagalba, programavimas reikalauja begalės techninių žinių, kurias dažnai pavyksta įgyti tik studijuojant šį „meną” ilgus metus. Būtent tai reiškia, jog šis svetainių kūrimo metodas taip pat yra ir brangiausias, todėl jį dažniausiai renkasi tik patys programuotojai arba didelės įmonės.

Ilgas, brangus ir sudėtingas procesas. Kam tuomet tokį rinktis? Tiesa pasakius, internetinės svetainės programavimas tikrai turi savų privalumų. Vienas tokių - neįtikėtinas lankstumas. Puikūs programavimo įgūdžiai leidžia sukurti visomis prasmėmis išskirtiniausias internetines svetaines, kurios taip pat gali pasižymėti ir specifiniu funkcionalumu. Būtent dėl šios priežasties tokį internetinių svetainių kūrimą renkasi verslas, kurio reikalavimai gali būti pagrįsti specifiniu verslo modeliu ar poreikiais, atitinkančiais įmonės veiklos sritį ar struktūrą.

Turint omenyje tokio svetainių kūrimo metodo kainą, galima drąsiai teigti, jog kartais gali tekti investuoti net ir nuo kelių tūkstančių iki kelių šimtų tūkstančių eurų. Žinoma, tokia kaina susidaro tik tuomet, kai svetainė privalo turėti begales skirtingų funkcijų, kurių suteikti įprastos svetainių kūrimo platformos elementariai negali. 

Bet kokiu atveju, elementarius poreikius turintys žmonės mieliau renkasi patogų ir greitą būdą internetinių svetainių kūrimui - internetinių svetainių kūrimo platformas. Tai leidžia rezultatu mėgautis greitai bei, žinoma, pigiai.

 « AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook