Antras daiktų gyvenimas arba „zero waste“ judėjimas. Kaip jis...

Antras daiktų gyvenimas arba „zero waste“ judėjimas. Kaip jis pakeitė statybų ir baldų gamybos industriją? (0)

2021-05-25

Zero waste judėjimas – itin populiari ir svarbi tema šiandieninėje visuomenėje. Dažnai galime išgirsti skatinimą gyventi ne taip vartotojiškai, rūšiuoti ar net pabandyti prikelti daiktus antram gyvenimui. Tačiau ar žinojote, jog šiuo metu ne tik pavieniai žmonės imasi tokios iniciatyvos? Zero waste judėjimas itin paveikė ir statybų bei baldų gamybos industriją. Būtent šiame straipsnyje ir aptarsime, kodėl jis yra toks svarbus bei kokie gi pokyčiai įvyko per pastaruosius dešimtmečius minėtose srityse.

Kodėl zero waste judėjimas yra svarbus?

Pasaulyje daugiau nei pusė pramonės sektoriaus išmetamo anglies dvideginio kiekio susidaro gaminant penkias medžiagas: plieną, cementą, popierių, plastiką ir aliuminį. Visos šios medžiagos yra naudojamos statyboje, kai kurios iš jų ir baldų gamyboje. Šiandien dauguma pastatytų statinių yra tiesiog griaunami, kai jie yra nebetinkami eksploatuoti, ir tik 20-30 proc. iš šių statybinių ir griovimo atliekų yra perdirbamos arba pakartotinai panaudojamos. Tai vis dar yra išties nedidelis skaičius, tačiau džiugu, jog galima pamatyti, kad vis daugiau ir daugiau statybos bei baldų gamybos įmonių pereina prie zero waste judėjimo, siekiančio sumažinti anglies dioksido kiekį. Būtent šios dujos yra laikomos vienu pagrindiniu šiltnamio efektą sukeliančių veiksnių. Dėl jų įtakos kylanti temperatūra Žemėje prisideda prie ledynų tirpimo, vandens lygio kilimo, upių potvynių ir t.t.. Tiesa, tokius klimato pokyčius lemia ir medžių kirtimas. Ne paslaptis, jog būtent medžiai sugeria anglies dioksidą, jį paversdami deguonimi. Tad, naikinant miškus, sutrinka deguonies ir anglies dioksido pusiausvyra atmosferoje.

Žmonės renkasi perdirbtas medžiagas

Vis daugiau žmonių susipažįsta su neigiamu šiltnamio efekto poveikiu mūsų planetai ir dėl to imasi tam tikrų veiksmų. Iš tikrųjų kiekvienas iš mūsų gali prisidėti prie viso to mažinimo, rinkdamiesi perdirbamas medžiagas, mažiau vartodami ar senus daiktus prikeldami antram gyvenimui. Be abejo, toks naujas gyvenimo būdas reikalauja nemažai pastangų ir pasiryžimo, tačiau tikslas, dėl kurio reikia stengtis, tikrai labai svarbus visai žmonijai. Pavyzdžiui, jei norėtumėte atnaujinti savo namų baldus, galbūt visai nereikia įsigyti naujų, o užteks atnaujinti senus. Be abejo, tam turėtumėte turėti gerus įrankius, padėsiančius tokį darbą atlikti kaip įmanoma geriau. Puikiu kainos ir kokybės santykiu pasižymi prekinis ženklas „Scheppach“, tad bet kuris įsigytas įrankis iš jų asortimento tikrai tarnaus dar ne vienerius metus.

Verslas taip pat pereina prie zero waste idėjos

Matydami žmonių susidomėjimą zero waste judėjimu, daugelis statybos ir baldų gamybos įmonių taip pat po truputį pradeda keisti savo požiūrį ir viziją. Kai kurios iš jų net skelbiasi, jog visiškai nesukuria papildomų atliekų. Kaip? Visos kitos aukščiau minėtos medžiagos yra pakartotinai naudojamos ir perdirbamos. Kalbant apie medžių kirtimą, dalis jų gali būti paverčiami į medieną, likusi dalis į kitus medienos produktus ar būti panaudojami energijai gaminti. Nors įprastai iš nukirsto medžio medienos pramonei yra tinkama tik 80 procentų jo, tokiu būdu likę 20 procentų yra ne išmetami veltui, o puikiai pritaikomi kitose srityse.  Be abejo, dar tikrai nemažai trūksta, jog visos įmonės pasektų šiuo pavyzdžiu ir gamyboje taikytų zero waste filosofiją, tačiau galime pasidžiaugti, kad bent šiokia tokia to pradžia yra.

Pasidaryk pats – įrankiai, kurių gali prireikti

Jau šiek tiek užsiminėme apie baldų atnaujinimą ir daiktų prikėlimą antram gyvenimui, tačiau susipažinkime konkrečiau, kokios priemonės tokiam procesui būtų reikalingos. Medienos valiklio, dažų valiklio, norimos spalvos dažų, lako, šlifuoklio ir poliravimo aparato – viso to prireiks norint atnaujinti bene bet kurį iš medžio pagamintą baldą. Žinoma, be jų dar gali prireikti ir veržliasukio, atsuktuvo ar plaktuko baldų išrinkimui ir surinkimui, tad prieš imantis atnaujinimo darbų, pirmiausia įvertinkite baldą ir nusistatykite, kokių priemonių jums gali prireikti. Galbūt vieną ar kitą prietaisą reikės ir įsigyti papildomai, tačiau turėkite omenyje, jog „Milwaukee“ įrankiai kaip tik bus tie, kurie palengvins ir pagreitins planuojamą darbą.

Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo informatyvus ir įkvėpė labiau pasidomėti zero waste judėjimu ir jo idėjomis, kurios ne tik prisideda prie mūsų planetos saugojimo, bet neretai ir padeda sutaupyti, pagerinti savo gyvenimo kokybę.

Užsakymo nr. 585« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook