Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Balto aukso papuošalai: ką būtina žinoti?

Balto aukso papuošalai: ką būtina žinoti? (2)

2021-04-28

Į rinką vis drąsiau žengia balto aukso papuošalai. Ši spalva vis dažniau atsispindi ir vestuviniuose bei sužadėtuvių žieduose. Labai svarbu suprasti, kad balto ir geltono aukso žiedai – tos pačios kokybės, todėl nevertėtų baimintis vienų ar kitų. Tad šiandien, viskas apie balto aukso papuošalus...

Kaip išgaunamas baltas auksas?

Kiekvienas auksas turi priemaišų, kurių kiekį mums nurodo praba. Jeigu žiedas – 585 prabos, reiškia 1000 gramų lydinio yra 585 gramai gryno aukso, o likę 415 gramai – kitų elementų, kurie pagerina lydinį. Dažniausiai balta spalva išgaunama maišant auksą su paladžiu, platina arba nikeliu.

Anksčiau maišymui buvo naudojamas nikelis, bet dėl dažnų alerginių reakcijų dabar dažniau renkamasi paladis ar platina. Jei esate linkę į alergijas, išsiaiškinkite, kokį lydinį naudoja juvelyras ar juvelyrikos salonas.

Kai žiedas pagaminamas, jis, jei jaunieji pageidauja, padengiamas rodžiu, tuomet spindesys būna geresnis, o rodis taip pat apsaugo ir nuo susibraižymo. Rodis yra labai artimas platinai, todėl baltas auksas ir platina ypač supanašėja.

Balto aukso priežiūra

Vestuvinis ar sužadėtuvių žiedas reikalauja itin daug priežiūros. Juk šį papuošalą nešiojame kasdien, visur ir visada, todėl norint, kad jis būtų nepriekaištingai gražus – svarbi taisyklinga priežiūra.

Auksiniai juvelyriniai dirbiniai yra gražūs, bet nederėtų pamiršti, jog auksas taip pat yra minkštas metalas, todėl juo reikia reguliariai rūpintis. Auksiniai dirbiniai idealiu atveju turėtų būti valomi, poliruojami vieną ar du kartus per metus. Mat pernelyg dažnai juos valant ir poliruojant, jie gali būti pažeidžiami. Bet jei esate atsargūs ir rūpestingi, galite atkurti savo auksinių papuošalų blizgesį namuose.

  • Plaukite papuošalus su šiltu vandeniu ir ūkišku muilu;
  • Saugokite juos nuo prakaito, kadangi šis gali sugadinti auksą, dėl prakaite esančios rūgšties;
  • Kai dėvite auksinius dirbinius, venkite naudoti losjoną, kvepalus ar plaukų laką.

Kaip atskirti sidabrą nuo balto aukso?

  1. Sidabras turi labiau pastebimą šviesų atspalvį. Baltasis auksas turi šiek tiek gelsvą atspalvį. Jei papuošalai yra padengti rodiu, tada išorėje šiuos du metalus sunku atskirti.
  2. Būtina atkreipti dėmesį į imtį. Žiedo vidinėje pusėje visada yra maža graviūra, nurodanti numerį: maža kaukolės ar stačiakampio formos piktograma su skaičiumi 750, sidabras turi graviūrą statinės formos pavidalu su užrašu 925.
  3. Galite užlašinti šiek tiek rūgšties, kuri reaguoja su metalu. Tokiu atveju pasižiūrėkite į rezultatą – sąlyčio taškas taps rausvas.

Užsakymo nr. 460.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook