Chorai suvienija kartas

Chorai suvienija kartas (0)

2020-10-20

Chorą „Saulė“ D. Lapienė subūrė, kai užaugusios jos choristės užsiminė, kad vėl norėtų dainuoti (choro archyvo nuotrauka).

Dalyvavimo choro veikloje privalumus pedagogė, keturių miesto chorų vadovė Danutė Lapienė galėtų vardyti ilgai, tačiau pasak pašnekovės vieni pagrindinių – dainos ne tik kelia nuotaiką, bet ir suvienija.

D. Lapienė vadovauja Jurbarko kultūros centro berniukų chorui ir vokaliniam vaikinų ansambliui „Bildukas“, moterų chorui „Saulė“ ir dideliam mišriam jaunimo chorui.

„Kiekvienam – savas darbas. Mažai kas iš mano studijų draugų vadovauja chorams, o aš sieloje esu chorvedė, todėl vis dar dirbu, nors jau antri metai esu išėjusi į pensiją, –  kalbėjo D. Lapienė. –Mėgėjų kolektyvų chorvedžiams pagrindinis dalykas yra vadybiniai sugebėjimai, nes, norėdamas dirbti, pirmiausia pats turi suburti žmones, sudominti juos choriniu dainavimu.“

Sugrįžta atgal

Akivaizdu, kad pašnekovei vykdyti savo misiją pavyksta  pavyksta – jos veikla jungia daugiau nei 120 choristų. „Mano mažieji bildukai po balso mutacijos grįžta dainuoti – kas septintoje, kas aštuntoje ar devintoje klasėje. Tuomet vėl ieškome unisono ir harmonijos“, – šypsosi pedagogė. Tačiau tai – dar ne istorijos pabaiga. Kai kurios choristų mamos – buvusios jos mokinės. Vienai kitai užsiminus, kad norėtų vėl dainuoti, gimė idėja suburti dar vieną kolektyvą.

2020-ųjų  pradžioje D. Lapienės suburtas moterų choras „Saulė“ – jauniausias Jurbarko kultūros centro kolektyvas. Nors dėl paskelbto karantino buvo sunku rengti repeticijas, liepos 18 dieną „Saulė“ debiutavo Gatvės muzikos dienoje ir tą pačią dieną vykusiame koncerte „Su daina į gyvenimą“, važiavo koncertuoti į Latviją, rengėsi vykti į festivalį Prahoje, deja, sutrukdė koronavirusas.

„Moterys dirba labai susitelkusios, nori sudėtingesnių kūrinių, nes 70 procentų chorisčių skaito muzikinį raštą“, – pasakojo pašnekovė.

Trūksta vyrų chorų

Su vyrais – priešingai. „Vyrų chorų visoje Lietuvoje yra vos keli, gal jiems kažkas kitas rūpi labiau, – teigė D. Lapienė. – Tauragėje dešimt metų iš eilės vyko respublikinis vyrų chorų festivalis „Užtraukim, vyrai, dainą“. Važiuodavau ten su vaikinų vokaliniu ansambliu „Bildukas“, būdavome jauniausi.“

Pašnekovė įsitikinusi, kad kas bent kartą yra lankęs chorą, o ypač – važiavęs į Dainų šventę, tą dažnai kamuoja tų smagių laikų nostalgija. Kita Lietuvos dainų šventė turėtų įvykti tik 2024-aisiais, vyksta pasiruošimas ir Lietuvos moksleivių dainų šventei. Taip stengiamasi išlaikyti choristų motyvaciją, nors chorų vadovė pripažįsta, kad tai sunku, kai tokių pasirodymų reikia ilgai laukti.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt

  1. Viena žinomiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų, filmo „Meistras ir Tatjana“ režisierė Giedrė ...  
  2. Smuikininkas, studijavęs Juilliardo mokykloje Niujorke, ... Čepinskis.
  3. Šv. ... kamerinis orkestras.
  4. Lietuvių liaudies muzikos instrumentas – liežuvėlinis aerofonas.
  5. Įrankis, kuriuo dažai ar kitos medžiagos užtepamos ant kokio nors paviršiaus.
  6. Dviejų atlikėjų ar instrumentininkų ansamblis.

Atsakymai:

1. Žickytė 2. Vilhelmas 3. Kristoforo 4. Birbynė 5.Teptukas 6. Duetas.

Užsak. Nr. 1055

 
   


« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook