Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ekonominės krizės akivaizdoje: patarimai kaip elgtis su asmeni...

Ekonominės krizės akivaizdoje: patarimai kaip elgtis su asmeniniais finansai (0)

2020-03-26

Dėl COVID-19 besitraukianti Lietuvos ir viso pasaulio ekonomika verčia susimastyti apie tai kaip mes elgiamės su savo asmeniniais finansais. Svetainė Finance43 paruošė finansinių patarimų sąrašą, kurie leis racionaliau elgtis su pinigais.

Kiekvienais metais jūs turite galimybę susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių iš valstybės. Tai reiškia, kad jūs niekuomet neturėtumėte praleisti tokios progos. Nors akivaizdu, kad tai yra jūsų jau sumokėti pinigai, nemenka dalis žmonių tai vadina „nemokamais pinigais“. Ir tokiame požiūryje yra dalis tiesos – juk įprastai tuomet, kai mes „atiduodame“, nebesitikime to atgauti (ypač, kai yra kalbama apie privalomų mokesčių mokėjimą valstybei). Tačiau, kai tokia galimybė yra, būtina ja pasinaudoti.

Žinokite jums tenkančius mokesčius

Kiekvienas žmogus, kuris atsakingai žvelgia į savo asmeninius finansus, privalo žinoti, kokius mokesčius jis moka kiekvieną mėnesį. Tai leidžia ne tik veiksmingai optimizuoti savo biudžetą, tačiau ir kaip įmanoma labiau bei racionaliau sumažinti mokestinę naštą.

Nepraleiskite apsilankyti pas asmeninių finansų konsultantą

Niekuomet nereikėtų vengti kartas nuo karto apsilankyti pas savo asmeninių finansų konsultantą. O jei jo dar neturite, būtų pats metas pasirinkti. Daugybė žmonių mano, kad jiems asmeninių finansų konsultantas nieko naujo nepasakys, tačiau Finance43 teigiama, kad toks požiūris yra labai neteisingas. Profesionalo nuomonė gali padėti atrasti pagrindines spragas ir jas užglaistyti. Be to, asmeninių finansų konsultantai gali pasidalinti labai naudingais finansiniais patarimais, kurie leidžia veiksmingiau valdyti savo asmeninius pinigus.

Išmokite apsipirkti

Taip, turbūt šis patarimas jums skamba pakankamai neįprastai – juk kiekvienas mokame apsipirkti. Tačiau, deja, bet praktika rodo ką kitą. Didelė dalis žmonių apsiperka labai neracionaliai, todėl apsipirkimo metu patiria dideles išlaidas. Nepaisant to, kur jūs nusprendėte apsipirkti, visų pirma turėtumėte sudaryti jums reikalingų pirkinių sąrašą. Tai leistų jums nenukrypti nuo savo numatyto kurso. Taip pat nereikėtų pamiršti atlikti prekių paiešką internetu, tokiu būdu atrandant pačias žemiausias prekių kainas.

Kasmet stenkitės sumažinti finansinius įsipareigojimus

Kartais naujų finansinių įsipareigojimų prisiėmimas būna tiesiog neišvengiamas sprendimas, tačiau tai tikrai nereiškia, kad jūs neturėtumėte stengtis savo finansinių įsipareigojimų kuo greičiau atsikratyti. Kiekvienais metais jūs turėtumėte stengtis kuo labiau sumažinti savo finansinius įsipareigojimus, tokiu būdu palengvindami ir savo asmeninę finansinę situaciją, pataria kreditus.eu specialistai.. Tam reikėtų iš anksto sudaryti veiksmų planą, kuriuo vadovaudamiesi jūs galėtumėte sistemingai mažinti savo turimus finansinius įsipareigojimus.

Palepinkite save

Svarbu pernelyg savęs neapriboti. Nors akivaizdu, kad taupyti reikia, tai tikrai nereiškia, kad jūs turite akimirksniu įprausti save į labai griežtus rėmus ir jokiu būdu sau neleisti papramogauti ar pasimėgauti tuo, kas jums iš tikrųjų patinka. Jei jūs neleisite sau savęs palepinti, tuomet laikui bėgant jūs galite visiškai prarasti motyvaciją siekti to, ką esate užsibrėžę. Be to, tai labai neigiamai paveiktų ir jūsų psichologinę būseną. Todėl jokiu būdu neturėtumėte atsisakyti visko, kas jums patinka ir kuo jūs mėgaujatės. Dalis jūsų mėnesinio biudžeto visuomet turėtų būti skirta jūsų asmeniniams poreikiams ir pramogoms.

Naudokite 6 mėn. taisyklę

Ar kada nors girdėjote apie 6 mėn. taisyklę? Vargu. Tačiau tai yra labai svarbi taisyklė, kuri padeda kasmet gauti vis daugiau papildomų lėšų. Taigi, kas šešis mėnesius jūs turėtumėte peržiūrėti ne tik savo drabužių spintą, tačiau ir kitas namų erdves (bei sandėliuką, garažą ar rūsį), tokiu būdu ieškant daiktų, kurių jūs nenaudojote pusę metų. Tokius daiktus jūs turėtumėte parduoti, kadangi jei jų nenaudojote pusmetį, labai tikėtina, kad nenaudosite ir ateinančius penkerius metus. Ir net jei jūs manote, kad tokių daiktų tikrai niekam nereikės (nes jums jų iki šiol neprireikė), nustebsite sužinoję, kiek daug žmonių internete ieško to, ką jūs turite ir galite jiems pasiūlyti. Tiesą sakant, internetu šiandien galima parduoti viską!

Smulkias monetas dėkite į „kiaulę taupyklę“

Nr. 328« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook