Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis židinį?

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis židinį? (0)

2022-11-22

Galbūt norėsite įsirengti židinį dėl vienos iš trijų priežasčių: šildyti savo malonumui, sukurti jaukias aplinkas kai turite draugų susibūrimus; papildomam šildymui kartu su pagrindiniu šildymu; arba kaip pagrindinis šildymo mazgas. Kalbant apie tai, kokius paviršius šildyti, svarbu atsižvelgti į tam tikrus parametrus, įskaitant izoliaciją, aukštį, regioną, stiklus ir grindis.

Šildomo paviršiaus galia apskaičiuojama taip pat, kaip ir malkinės krosnelės: 1 kW galios 10 m² paviršiaus. Jei židinį pasirenkate įsirengti dėl paprasto malonumo, rinkitės židinį, iš kurio atsiveria gražus vaizdas į ugnį. Pavyzdžiui, stiklo modelis leis jums ir jūsų svečiams tiesiogiai susisiekti su ugnimi. Šiuo atveju ne toks svarbus stipraus ugnies, užtikrinančios didelę erdvinę šilumą, poreikis.

Kalbant apie židinio naudojimą papildomam šildymui, greičiausiai kaip kurą norėsite naudoti medieną, nes tai pigiausias kuras rinkoje. Tačiau yra ir kitų variantų, jei ekonominis židinio pasirinkimas nėra jūsų pirmasis rūpestis, nes greičiausiai židinį naudosite tik  žiemos sezoną.

Renkantis židinį kaip pagrindinį kambario šildymo įrenginį, atsižvelkite į kainos ir kokybės santykį. Kaip minėta anksčiau, mediena yra pigiausias kuras rinkoje. Nutrūkus elektrai, kadangi malkiniam židiniui elektros nereikia, ugnis degs toliau. Kad ir kokia būtų židinio pasirinkimo priežastis, jis niekada neveiks kaip centrinis šildymo įrenginys ir nepaskirstys šilumos į visas pastato patalpas. Malkų tvarkymas, rąstų sandėliavimas ir nuolatinis kūrenimas užtrunka.  Kita vertus, medienos esencija kvepia geriau nei mazutas. Savo sprendimą naudoti židinį kaip pagrindinį šildymo mazgą siūlome aptarti su architektu ar rangovu lygiagrečiai su medienos šildymo specialistu, kuris yra susipažinęs su galiojančiais reglamentais ir pasieks tinkamą šilumos balansą. Taisyklės keičiasi pakankamai dažnai ir skiriasi priklausomai nuo tam tikrų aspektų, tad verta pasikonsultuoti su specialistais.

Jei namuose neturite dūmtraukio kanalo ir šviežio oro įleidimo angos arba galimybės jį įrengti, o tai ne visada įmanoma, ypač butuose, dūmtraukio įrengti nepavyks. Turėsite apsvarstyti galimybę naudoti bioetanolį arba elektrinius židinius. Taip pat atsižvelkite į tai ar pas jus yra dvigubos konstrukcijos sienelės. Mėgstantys kietą medieną gali rinktis atvirą židinį, tačiau jo naudingumo koeficientas neviršys 10–15 %, priešingai nei uždaras židinys, kuris užtikrina daugiau nei 70 % našumą malkomis kūrenamam, 90 % granuliniam židiniui arba daugiau nei 90 % dujiniam židiniui. Be medienos, dujų ir bioetanolio kuro, galite naudoti ir elektrinį kurą.

Užsakymo nr. 1198« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook