Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę?

Kaip išsirinkti automobilinę kėdutę? (0)

2021-06-22

Keliaujant automobiliu visuomet svarbu pasirūpinti keleivių saugumu. Suaugusieji gali tiesiog prisisegti saugos diržus, tačiau vaikams yra reikalingos papildomos saugumo priemonės.  Automobilinė kėdutė – tai pagrindinė priemonė, galinti užtikrinti vaikų saugumą, todėl jos pasirinkimui vertėtų skirti ypatingą dėmesį. Jei rinkdamiesi automobilinę kėdutę atsižvelgsite į keletą pagrindinių kriterijų, tikėtina, kad atrasti tinkamiausią pasirinkimą tikrai nebus pernelyg sudėtinga. Žemiau rasite  keletą patarimų, kurie jums padės gerokai paprasčiau išsirinkti tinkamą saugos priemonę.

Vaiko amžius ir svoris

Automobilinės kėdutės yra skirstomos į kelias pagrindines grupes. Gali būti nurodyta, kad automobilinė kėdutė yra skirta iki trejų metų vaikams, kurių svoris yra iki 9 ar 13 kg (tai priklauso nuo kėdutės tipo), taip pat gali būti siūlomos kėdutės 9-18 kg svorio vaikams ar automobilinė kėdutė 15-36 kg. Priklausomai nuo pasirinktos automobilinės kėdutės tipo, tokios saugos priemonės gali būti tvirtinamos nugara ar veidu į priekį. Vaiko augimo laikotarpiu įprastai prireikia trijų automobilių kėdučių, tačiau norintys sutaupyti gali pasirinkti paprastesnį sprendimą: prekyboje siūlomos ir tokios automobilinės kėdutės, kurios gali būti transformuojamos ir gali atitikti kelis šių saugos priemonių tipus.

Automobilinės kėdutės kaina

Nors tuomet, kada kalbama apie vaiko saugumą, taupyti tikrai nereikėtų, tačiau turime pastebėti, kad automobilinių kėdučių kaina gali labai smarkiai varijuoti. Būtent todėl naudinga įsivertinti savo finansines galimybes ir pasvarstyti, kokią sumą galite skirti automobilinės kėdutės įsigijimui. Naudinga žinoti, kad identiškos produkcijos kaina skirtingose pardavimo vietose gali net labai varijuoti, todėl visada yra pravartu palyginti skirtingų pardavėjų nustatytus įkainius. Tą padaryti tikrai nebus sudėtinga, jei automobilinės kėdutės paieškas vykdysite internetinėje erdvėje: čia galėsite vos per kelias akimirkas rasti geriausių pasiūlymų.

Kėdutės tvirtinimo būdas

Automobilinės kėdutės gali būti tvirtinamos dviem būdais –saugos diržais arba „Isofix“ tvirtinimo sistema. Nors abu šie pasirinkimai yra tikrai patikimi, tačiau atlikti tyrimai rodo, kad būtent „Isofix“ sistema gali užtikrinti didesnį saugumą. Jei automobilinė kėdutė yra tvirtinama saugos diržais, patys tėveliai kartais padaro klaidų (netinkamai užveržia diržus ir pan.), tačiau kas kita, jei naudojama „Isofix“ sistema. Vis dėlto, svarbu įvertinti tai, kad senesni automobiliai tokios sistemos dažniausiai neturi, be to, šiai sistemai pritaikytos kėdutės yra brangesnės ir šiek tiek sunkesnės.

Kaip išsirinkti pačią saugiausią automobilinę kėdutę?

Visų pirma, visada yra svarbu rinktis patikimus gamintojus, kurie visada gali užtikrinti pačią geriausią prekių kokybę. Kaip jau minėta anksčiau, taupyti vaiko saugumo sąskaita tikrai nereikėtų, todėl už automobilinę kėdutę sumokėję brangiau neretai galima jaustis kur kas ramesniems. Internetinėje erdvėje galite rasti gana nemažai naudingų patarimų, kaip išsirinkti pačią geriausią automobilinę kėdutę, taigi, jais pasinaudoję galėsite gerokai paprasčiau priimti sprendimą. Naudingos informacijos galite rasti čia: https://pigu.lt/lt/g/kaip-issirinkti-saugiausia-automobiline-kedute.

Į ką dar atkreipti dėmesį?

Taip pat naudinga atsižvelgti į šiuos kriterijus:

  • Pritaikymas automobiliui: nors dauguma kėdučių yra universalios ir tinkamos kone kiekvienam automobilio modeliui, tačiau prieš įsigyjant tam tikrą kėdutę vertėtų tą išsiaiškinti;
  • Atlošo padėtys: ne visos kėdutės atsilošia vienodai, todėl naudinga išsiaiškinti, kokios galimos kėdutės padėtys (tai ypatingai aktualu planuojant ilgesnę kelionę);
  • Medžiaga: geriausia rinktis tokią automobilinę kėdutę, kurios paviršius yra lengvai valomas (idealu, jei užvalkalą galima nuimti ir skalbti skalbyklėje);
  • Kėdutės pagaminimo data: naudinga žinoti, kad automobilinės kėdutės turi savo „galiojimo“ datą – jos gali būti naudojamos 6-10 metų nuo pagaminimo datos.

Jei renkantis kėdutę kiltų tam tikrų klausimų ar dvejonių, visada galite pasitarti su pardavėjais, kurių patarimai gali padėti gerokai paprasčiau priimti sprendimą.

Užsakymo Nr. 693« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook