Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir koloborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kaip išsirinkti tinkamus vonios baldus?

Kaip išsirinkti tinkamus vonios baldus? (0)

2020-08-21

Dažniausiai esame linkę galvoti apie svetainės, miegamojo ar net virtuvės baldus. Apie vonios baldus daugžodžiauti nesame linkę. Galbūt tai ir yra gerai, nes išrinkti baldus voniai yra bene sudėtingiausias dalykas, mat neužtenka tik estetinio suvokimo apie patalpą. Būtina numatyti baldų ilgaamžiškumą, įvertinti jų kokybę bei atsparumą drėgmei. Taigi, kiek labiau įsigilinkime į vonios baldų sferą bei pasižiūrėkime į praktiškius patarimus, kurie galėtų padėti išsirinkti geriausius baldus jūsų voniai.

Matmenys

Visada pradėkite nuo matmenų. Kadangi vamzdynai yra vedžiojami dar prieš pastatant baldus, reikėtų rinktis tokias spinteles, vonias ir unitazus, kurie tinka patalpoje ir leidžia ergonomiškai paskirstyti patalpos erdvę. Paprastai praustuvų spintelės, vonios spintelės ir net visi komplektai yra gaminami pagal standartinius išmatavimus. Tačiau galima rasti gausybę gamintojų, kurie gali pasiūlyti tą patį baldą, tik kelių išmatavimų arba pagaminti spintelę pagal užsakymą. Įprastai vonios spintelės būna 60cm, 80cm, 100cm, 120cm pločio. Tačiau užsukę į prekių kategoriją vonios baldai varle.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti įvairiausių išmatavimų vonios kambario spintelių.

Praktiškumas ir lengva priežiūra > grožis

Nors tikrai įmanoma suderinti abu, bet dažnai tenka rinktis tarp šių dviejų vertybių. Kad ir kaip norisi gražiausio daikto, reikėtų susivaldyti ir nepirkti spintelės, kriauklės ar vonios vien dėl to, kad ji yra labai graži. Patalpoje, kur daug drėgmės, grožis gali greitai pavirsti į košmariškai daug priežiūros reikalaujantį daiktą.

Tuo pat metu įvertinkite ir kokybę. Minkštai užsidarančios durelės, aukštesnės kokybės dažnai, geras laminavimas, įdomesni dizaino sprendimai. Visa tai yra verta didesnių išlaidų, jeigu tai suderinama su praktiškumu. Gali būti, kad jums net gi norėsis marmurinės kriauklės arba granitinio vonios stalviršio. Jį reikėtų derinti su skoninga, tamsaus medžio arba tamsaus akmens spintele.

Unitazai

Renkantis unitazą verta žinoti tik tiek, kad dabar, naujuose namuose beveik niekas nebeperka pastatomų variantų. Visi pirkėjai Lietuvoje ir kone visoje likusioje Europoje vienareikšmiškai perka į sieną montuojamus unitazus.

Praėjimas bei atstumai

Jeigu vonios kambaryje yra ir unitazas, žinokite apie egzistuojančias higienos rekomendacijas. Patariama, kad unitazas būtų ne arčiau, kaip 1,5m nuo dantų šepetėlių (arba jie turi būti laikomi uždarai), tai tikriausiai norėsis, kad būtų 1,5m atstumas tarp unitazo ir čiaupo.

Tarp vonios, unitazo, spintelių ir visų kitų baldų turi būti patogūs praėjimai. Planuojant vonios kambario įrengimą, daugiau nei su bet kuria kita patalpa, reikia matavimų ir skaičiavimų. Norisi viską sudėti taip, kad po to būtų galima nejudinti daug metų.

Veidrodis

Veidrodis yra nebeatsiejamas vonios kambario atributas. Dabar žmonės domisi prašmatnesniais veidrodžių sprendimais, jie nebėra tik gabalas vaizdą atspindinčio stiklo. Blizgūs arba metaliniai rėmai su ornamentais ir net gi veidrodžiai su LED apšvietimu. Modernūs veidrodžiai ne tik, kad gali turėti inovatyvų apšvietimą, bet ir funkciją, kuri neleidžia užrasoti ir panašiai. Kaip ir įprasta, veidrodis turėtų būti kabinamas virš kriauklės.

Dušas ar vonia

Labai svarbus klausimas vonios kambaryje yra susijęs su tuo, ką rinksitės – dušą ar vonią. Jeigu pirksite dušą, gali būti, kad reikės daugiau spintelių, norint susidėti reikalingus higienos reikmenis. Vonios dažnai turi sieneles ir kampus, ant kurių galima susistatyti šampūnus, kempines ir kitus higienos reikmenis, duše tas yra sudėtingiau.

Vonia paprastai užima didesnį paviršiaus plotą, todėl apriboja jūsų galimybes į vonią atnešti naujus baldus, spinteles. Dėl to gali tekti tvirtinti lentynėles arba montuoti sekcijas.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook