Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kaip naudotis trimeriu lyg tikram profesionalui?

Kaip naudotis trimeriu lyg tikram profesionalui? (0)

2020-04-24

Šiltasis sezonas ne tik suteikia galimybę dažniau pasimėgauti saulės spinduliais – šiuo laikotarpiu laukia ir įvairios sodo užduotys. Vienas iš dažniausių pasitaikančių darbų yra žolės pjovimas, kuriam pasitelkiamos ne tik žoliapjovės, bet ir manevringumu garsėjantys trimeriai. Nors žolės trumpinimas su šiuo įrankiu neatrodo itin sudėtingas, yra keli svarbūs dalykai, kuriuos vertėtų įsidėmėti.

Žolės pjovimui pasirinkite tinkamą orą

Jei lauke lyja ar žolė yra drėgna, pjovimą verčiau atidėti kitai dienai. Pirmiausia dėl to, jog vaikščiodami ant šlapios vejos, galite paslysti, nugriūti ir susižeisti, o galbūt – netgi užkristi ant trimerio ir sulaužyti tam tikras smulkesnes jo detales. Be to, šlapios žolės pjovimas ir pačiam įrenginiui gali kelti papildomą stresą: variklis stengsis dirbti pilnu pajėgumu, todėl ženkliai sutrumpės trimerio tarnavimo trukmė.

Prieš pradėdami darbą, apžvelkite aplinką

Pirmiausia apeikite teritoriją, kurią ketinate pjauti ir įsitikinkite, kad joje nėra stiklų, metalo nuolaužų, akmenukų ar kitų kietesnių daiktų. Jie pjovimo metu gali pradėti skraidyti į visas puses ar netgi nutraukti trimerio lyną. Jei pro šalį eina žmonės, darbą sustabdykite – priešingu atveju žolė ar kitos šiukšlės gali patekti ne tik ant jų rūbų, bet ir pasiekti akis. Taip pat reikėtų įsitikinti, ar netoliese nėra vaikų.

Apsirūpinkite saugumą užtikrinančiais priedais

Pasaugoti reikėtų ne tik aplinkinius, bet ir save. Naudodami žolės trimerį, dėvėkite kelnes ir ilgas rankoves turinčius marškinėlius, naudokite apsauginius akinius, veido kaukes ir ausines (ar ausų kištukus), užsidėkite pirštines bei apsiaukite uždarus batus. Nors kai kurie iš šių atributų gali būti nepatogūs, visi jie užtikrins Jūsų saugumą ir padės išvengti įbrėžimų.

Pjaukite tinkama kryptimi

Jei Jūsų trimeris sukasi prieš laikrodžio rodyklę, geriausius rezultatus gausite mosuodami iš dešinės į kairę. Šią informaciją galite pasitikrinti instrukcijoje arba patys atsargiai įjungti trimerį ir stebėti, kaip sukasi šio prietaiso galvutė. Tais atvejais, kai pjaunama aukštesnė žolė ar krūmai, pirmiausia reikėtų trumpais mostais nutrumpinti viršūnę, o tuomet patrumpinti žemesnius sluoksnius – taip darbas klostysis efektyviau.

Nepamirškite daryti pertraukų

Šis aspektas ypatingai aktualus naudojant sunkesnius ir galingesnius trimerius. Ilgiau laikant tokius įrenginius rankose, nuolatinė vibracija gali sukelti nemalonų jų dilgčiojimą, tirpimą ar netgi silpnumą. Jei pajutote bent vieną neįprastą simptomą, darbą iš karto nutraukite ir pailsėkite. Geriausia vienai dienai neapsiimti didelių plotų – likusį darbą atliksite ir kitą dieną.

Po darbų susitvarkykite

Baigę darbą, įsitikinkite, kad trimeris tikrai yra išjungtas (tai ypač aktualu naudojant elektrinius modelius) ir naudodami šepetį, kruopščiai šį prietaisą nuvalykite. Patikrinkite, ar visos jo dalys atrodo tvarkingai – tuomet kitą kartą nusprendę patrumpinti žolę, iš karto galėsite imtis darbo. Jei naudojate benzininį modelį, pastatykite jį vertikaliai, kad iš jo neišbėgtų kuras.

Išsirinkite kokybišką trimerį

Šiuo metu prekyboje galima rasti daugybę skirtingų trimerių tipų. Jie skiriasi naudojama energija, galingumu, svoriu ir kitais panašiais parametrais. Pavyzdžiui, elektriniai trimeriai bus lengvi ir tylūs, akumuliatoriniai neapribos Jūsų laidais, o benzininiai nustebins efektyvumu ir galingumu. Įvertinkite būsimus darbus ir pagal tai išsirinkite Jūsų atvejui labiausiai tinkantį variantą. Platų trimerių pasirinkimą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė – čia juos įsigysite gera kaina.

Įsidėmėję visus šiuos patarimus, trimeriu naudositės ir saugiai, ir efektyviai, o naujasis įrankis patikimai tarnaus ne vieną sezoną. Visi šie aspektai tikrai nėra sunkiai įgyvendinami, tačiau jų rezultatai – akivaizdūs!

 Užsak. Nr. 409« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook