Ko svarbu nepamiršti renkantis šviestuvus ir planuojant apšvie...

Ko svarbu nepamiršti renkantis šviestuvus ir planuojant apšvietimą namuose? (0)

2020-10-21

Kai įrenginėjate būstą arba ruošiatės jį pirkti, o gal net prieš atliekant renovaciją būtina pagalvoti apie apšvietimą. Tiek interjero dizaineriai, tiek patys jūs puikiai suprantate, kad apšvietimo parinkimas daro didžiulę įtaką patalpai ir buvimo joje komfortui. Jeigu šviesa bus per ryški – ji vargins. Na, o, jeigu šviesa bus per blausi – kambaryje nepavyks nei komfortiškai skaityti, nei veikti kažką kito. Tačiau apšvietimas gali ir vizualiai padidinti ar sumažinti patalpą, kas kartais būna labai naudinga būstui. Taigi, jau žinome dažniausius apšvietimo privalumus, laikas išsiaiškinti ir kitus svarbius akcentus bei detales, kurių verta nepamiršti, kada renkamės šviestuvą ir planuojame apšvietimą namuose.

Centrinis apšvietimas (spotlight) turi pabrėžti išskirtinius akcentus

Jeigu namuose yra koks nors įdomus baldas, akcentas arba jums patinkantis elementas, nebijokite apšvietimo nukreipti ir sudėlioti taip, kad į pabrėžtų. Koks nors ąžuolinis ar raudonmedžio stalas, o gal paveikslas ar židinys gali būti ryškiau apšviestas tam, kad kambaryje jaustųsi elegancija ir šiluma.

Centrinis lubinis šviestuvas (juos galite įsigyti čia), nukreiptas į valgomojo stalo centrą, pritrauks žmones ir svečius. Tai yra dar vienas būdas, kaip apšvietimas pasitarnauja dėl šilumos ir elegancijos kambaryje.

Natūrali dienos šviesa

Didelė miskoncepcija arba šnekant paprastai – neteisingas suvokimas, kuris dominuoja galvojant apie apšvietimą yra mąstysena, jog dirbtinis apšvietimas yra lygiavertis natūraliam. Deja, per langus, stoglangius ar kitas ertmes į vidų patenkanti dienos šviesa yra gerokai svarbesnė. Tai, kaip kambarys atrodo prie natūralios dienos šviesos geriausiai apibūdina būtent tai, kaip jame jausis šeimininkai ir svečiai. 

Langai turėtų būti pakankamai dideli, kad per juos patektų užtektinai šviesos. Prie to paties reikėtų derinti ir žaliuzes, užuolaidas, roletus ir kitas langus dengiančias priemones. Jos neturi mažinti šviesos srauto.

Papildomi akcentai (pvz., LED juostos)

Apšvietimas nėra vien tik pakabinami šviestuvai ir per langus patenkanti natūrali šviesa. Apšvietimą būtina papildyti įvairiausiais akcentais, jeigu tik tai yra įmanoma. Paprasta viską surėdyti minimaliai, tačiau reikia nemažai minties ir idėjų tam, kad pavyktų sėkmingai sudėlioti net kelių sluoksnių apšvietimą (daugiau apie sluoksnius kiek vėliau).

Patalpoje reikėtų ieškoti būdų, kaip tam tikras vietas ir akcentus apšviesti po truputį. Pavyzdžiui, jeigu lentynos yra estetiškos, o jose turime daug gražių knygų ar kitokių dekoracijų, vertėtų inkorporuoti mažas lemputes arba net LED juostas. Būtent pastarasis sprendimas sparčiai populiarėja, nes jį galima lengvai pritaikyti prie bet kurios erdvės. LED juostas galite nebrangiai įsigyti Varle internetinėje parduotuvėje. 

Įsigykite daug vienodų lempučių vienu ypu

Tai daugiau praktinis patarimas. Kada sumontuojate šviestuvus, pirkite daug vienodų lempučių vienu metu, kad vėliau nereikėtų nusivilti, kada tokios pačios lemputės nerasite, o pakeistas variantas labai rėš akį.

Apšvietimas kojų lygyje arba žemiau akių lygio atsiperka

Įprasta galvoti tik apie tokį apšvietimą, kuris bus ant lubų, kažkur aukščiau arba bent akių lygyje. Tačiau tik pagalvokite apie labai daug kur esančią išimtį – lemputes ant naktinio stalelio ar spintelės. Juk jos yra labai naudingos ir padidina komfortą, tiesa?

Interjero dekoratoriai rekomenduoja, ypač nuosavuose namuose nebijoti paeksperimentuoti su apšvietimu grindų lygmenyje arba žemiau nei akių lygis. Koridoriuje, laiptus bei vonią apšvieskite žemiau įrengtomis ir ne itin ryškiomis šviesomis. Tokiu atveju naktį nedirginsite savo akių, jeigu anksti kelsitės arba judėsite po namus tamsiu paros metu.

Sluoksniavimas yra svarbus

Kada kalba eina apie sluoksniavimą (angl. layering), omenyje turima skirtingų šviesos šaltinių pritaikymą įvairiame kambario aukštyje. Žemai gali kaboti mažesni šviestuvai, nuleistų rankų lygmenyje tinka pastatomos lempos, o ant lubų – apvalus lubinis šviestuvas. Jeigu sluoksniuosite, tikrai sukursite gerą iliuziją, kurios rezultatas – vizualiai padidintas kambarys ir aukščiau pakeltos lubos, tačiau išliekantis jaukumas.

Užsak. nr. 1062.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook