Kodėl jums galbūt reikia pakeisti apšvietimą savo namuose

Kodėl jums galbūt reikia pakeisti apšvietimą savo namuose (0)

2021-06-29

Nors pavadinimas galbūt atkreipė jūsų dėmesį, nepradėkite galvoti, kad kiekvienuose namuose esantis apšvietimas yra prastas ar netinkamas. Tikrai ne. Tačiau dėl to, kadangi dauguma namų ir butų buvo suprojektuoti ir/ar įrengti ganėtinai senai, jų sprendimai ne visuomet atitinka dabartinių vartotojų poreikius ir/ar lūkesčius. Viena iš tokių sričių yra apšvietimas. Dabar norisi, kad namuose būtų daugiau nei tik centrinis lubinis šviestuvas (liustra) ir viena-kita stalinė lempa. Su apšvietimu dabar galima ir eksperimentuoti arba sukurti įspūdingas kompozicijas, kurios ne tik, kad gražiai atrodys, tačiau ir suteiks daugiau komforto pačiuose namuose. Tad štai keletas patarimų ir minčių, kodėl lauko šviestuvai, LED lemputės arba naujoviški apšvietimo sprendimai galimai verti jūsų dėmesio.

Reguliavimo džiaugsmas ir laisvė

Daug apšvietimo sprendimų (lempos ir šviestuvai) iš praėjusių dešimtmečių buvo labai paprastos. Tai reiškia, kad jas galėdavote įjungti arba išjungti. Dabar technologijos jau yra pažengusios ir yra ne vienas pasirinkimas, kaip galima šviesos stiprumą, spalvą ar kitas charakteristikas reguliuoti pagal poreikį. Tai ne tik, kad suteikia daugiau komforto, bet ir išsprendžia problemas. Pavyzdžiui, kai kuriose kambario vietose, vakare, galbūt neįmanoma skaityti knygos arba nepatogu dirbti su kompiuteriu, nes trūksta šviesos. Su išmania, reguliuojama lempute galite paryškinti šviesą, pakeisti spalvą arba sukurti jaukesnę atmosferą. Jums pakanka ir išmaniųjų lempučių, kurias galite valdyti telefonu arba tiesiog įsirengti reguliuojamus šviesos jungiklius (dimerius). 

Apšvietimas lauke

Šis patarimas daugiau skirtas nuosavų namų ir/ar kotedžų gyventojams. Ar jus tikrai tenkina turimas apšvietimas lauke? Nepamirškite, kad jis padeda ne tik iš praktinės pusės, jis taip pat naudingas eksterjero estetikai bei saugumui. Jeigu turite kameras, būtina turėti ir apšvietimą, nes kitaip jos tampa beveik bevertėmis.

Negana to, reguliuojamas arba net išmanus, nuotoliniu būdu valdomas apšvietimas gali padėti išvengti nemalonių situacijų. Pavyzdžiui, žiemą, jau sutemus grįžtate su pirkiniais ir nieko nesimato. Kaip eiti su pilnomis rankomis ir nepaslysti? Tai sunku. Tačiau, jeigu galite įsijungti ryškias šviesas, patys jausitės saugiau ir daug geriau išnaudosite apšviesto kiemo privalumus pramogoms bei kasdienei veiklai.

Šviesos akcentai

Dabar apšviesti galima ne tik nuo lubų ar sienos. LED juostos, LED panelės arba įvairių formų šviestuvai puikiai tinka įvairiose patalpose bei netradicinėse jų vietose. Pavyzdžiui, vis populiarėja LED apšvietimo juostos, montuojamos po laiptais arba prie verandos, spintelėse ir kone bet kur kitur. Kokia iš to nauda? Pagrinde – estetika. Kuomet galite ką nors apšviesti, iš karto atkreipiate dėmesį į tam tikrus dekoro elementus ar erdves. Taip paprasta pabrėžti viską, kas jūsų namuose yra gražiausia. Jeigu domina LED panelės ir įmontuojami šviestuvai, spauskite čia ir rinkitės iš gausaus asortimento. 

Energijos sąnaudos

Taip, pakeitus vieną lemputę iš kaitrinės arba netaupios į taupią LED didelio skirtumo elektros sąskaitoje nepajausite. Tačiau, jeigu visas lemputes pakeisite, per kurį laiką sutaupysite tiek, kad naujų lempučių įsigijimas kompensuosis su kaupu.

Daugiau unikalių erdvių

Kuomet apšvietimas visur yra vienodas, namai atrodo daug nykesni, negu yra iš tiesų. Erdvės gali susilieti, būti nuobodžios. Jeigu jaučiate, kad norite kažką veikti, jums nesvarbu, kur būsite ir viskas labai susilieja tarpusavyje. Tai nėra gerai, nes namuose turi būti erdvių, kurios kardinaliai skiriasi viena nuo kitos. Pavyzdžiui, darbo kambariui gali reikėti daug ryškesnio apšvietimo nei miegamajam, kuriame kaip tik, norisi blausesnės šviesos, kuri leistų atsipalaiduoti ar per daug neblaškytų ryte. 

Planuodami apšvietimą ir paįvairindami šviestuvų išdėstymą galite gauti labai malonų rezultatą. Turėsite nenuobodžius ir ne vientisus namus, o būstą, kuriame kiekviena patalpa turės savo charakterį bei išskirtinius bruožus. 

Geresnė nuotaika

Kodėl verta keisti apšvietimą? Ogi dėl to, kad galėdami reguliuoti jį arba turėdami labiau namų išplanavimą atitinkančius sprendimus, jausitės labiau pakylėti, lengviau pailsėsite, atsipalaiduosite ar susikoncentruosite. Ne paslaptis, kad šviesa, taip pat kaip ir spalvos, turi poveikį mūsų psichologinei būklei. Ryški balta šviesa padės įsijausti į darbo ritmą, o blausus gelsvas apšvietimas labiau tiks poilsiui ar nusiraminimui.

Užsakymo nr. 712.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook