Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kokių būna laminačių tipų ir kuo jie skiriasi?

Kokių būna laminačių tipų ir kuo jie skiriasi? (0)

2021-03-12

Tiems, kurie svarsto apie vizitą pas odontologą dėl pageltusių arba nelygių dantų, vertėtų žinoti viską apie dantų laminates. Šis estetinės odontologijos sprendimas yra be galo tikslus, ilgaamžis, patikimas ir vizualiai patrauklus mat yra beveik identiškas nuosavų dantų išvaizdai. Klijuojamos laminatės priglunda prie danties paviršiaus ir kadangi yra tokios plonos (~0,5mm), išlieka beveik nepastebimos. Štai svarbiausia informacija apie laminačių tipus ir tų tipų privalumus bei skirtumus.

Porcelianinės laminatės

Savo sudėtimi bei fizinėmis savybėmis porcelianas yra labiausiai artimas žmogaus dantų emaliui. Dėl šios priežasties būtent jį dantų technikai naudoja gaminant aukštos kokybės laminates.

Pirmasis niuansas, kurį reikia išskirti, kuomet kalbame apie porcelianinius venyrus (taip dar vadinamos dantų laminatės) yra tai, kad juos pagaminti užtrunka laiko. Aišku, viskas priklauso nuo to, kiek laminačių bus gaminama, tačiau įprastai gamyba trunka bent savaitę, mat, didžioji dalis klinikų pateikia užsakymus laboratorijoms ir laukia, kol juos pristatys.

Tai preciziškesnis bei ilgiau trunkantis darbas nei renkantis kito tipo laminates, tačiau su porcelianu pasiekiamas estetiškai geresnis rezultatas. Odontologas paruošia dantis ir padaro įspaudą. Iki tol, kol bus pagamintos laminatės jums dar gali būti įdėtos laikinos laminatės. Jų tikslas – apsaugoti nušlifuotus dantis laukimo laikotarpiu.

Kai laminatės bus pagamintos, atvykus pas odontologą pereisite prie pasiruošimo klijuoti. Odontologai retai naudos vietinę nejautrą ir verčiau rinksis bendrąją nejautrą, kad būtų įmanoma pasiekti maksimalų tikslumą, nes pats laminačių klijavimas nėra skausmingas, bet darbui reikia maksimalios precizikos. Ši procedūra nėra itin trumpa, bet netrunka ir per ilgai (~1,5 val.). Trukmė tiesiogiai priklauso nuo to, ant kelių dantų reikia klijuoti laminates. Po laminačių užklijavimo dantys atrodys lygesni, įgaus vienodą, baltesnę spalvą bei bus išlaikytas dantų vienodumas, nebeliks tokių pastebimų skirtumų. Galite paprašyti padaryti nuotrauką „prieš“ ir „po“. Skirtumas tikrai ryškus.

Porcelianinės laminatės – labai patvarios ir paprastai išsilaiko vieną ar net du dešimtmečius. Porcelianas netraukia dėmių, o dar ir tai, kad viskas gaminama specialiai jums, laboratorijoje, reiškia, kad rezultatai tikrai pradžiugins. Deja, minusas tas, kad porcelianinės laminatės yra tarsi įsipareigojimas visam gyvenimui. Kadangi nuo dantų pašalinamas emalis, reikės visą laiką rūpintis tuo, kad ant dantų būtų laminatės.

Kompozitinės laminatės

Šis sprendimas yra gerokai greitesnis ir pigesnis nei porcelianinės laminatės. Taip yra todėl, kad šį procesą galima įgyvendinti vieno vizito, pas odontologą, metu. Tereikia kelių valandų, kad specialistas paruoštų dantis bei keliais sluoksniais užlipdytų laminates. Pernelyg daug apie šį procesą kalbėti sunku, nes jis yra ganėtinai monotoniškas.

Danties paviršius apdorojamas specialia rūgštimi (tai vadinama „pašiaušimu“), padengiamas klijais ir galiausiai tepama specialia pasta, kuri yra minėtoji laminatė. Kuomet pasiekiama reikiama forma, odontologas pastą apšvitina specialia lempa, nuo kurios spindulių pasta per porą sekundžių sukietėja. Belieka tik nušlifuoti, kad nebūtų diskomforto.

Žemesnė (2-5 kartus) laminatės kaina vilioja labai didelę dalį klientų, kurie nori susitaisyti mažiau pastebimus arba ne taip smarkiai pažeistus dantis. Tačiau kompozitinės laminatės turi gerokai trumpesnį tarnavimo laiką ir ne visuomet išsilaiko ilgiau nei 7-8 metus. Kai kas renkasi kompozitines laminates kaip tarpinį sprendimą, kol atsiras pakankamai lėšų finansuoti porcelianines. Iš kitos pusės, kompozitinio tipo venyrus galima uždėti nenuėmus emalio, todėl daug kas vertina grįžtamumą, kurį turi šis sprendimas, o porcelianiniai venyrai – neturi.

Užsak. Nr. 299.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook