Liaudiškos priemonės nuo kulno skausmo

Liaudiškos priemonės nuo kulno skausmo (0)

2020-10-30

Kulno skausmas – tai problema, kuri vargina daugybę žmonių. Dažnais atvejais tokio pobūdžio skausmas pasireiškia rytais, todėl sveikatos specialistai rekomenduoja dar prieš lipant iš lovos atlikti tempimo pratimus: užkiškite už pėdos skarelę ar rankšluostį, ir pasistenkite lenkti pirštus į save. Šį pratimą patartina atlikti po tris kartus abiem pėdoms. Taip pat galite po padu pakišti golfo kamuoliuką, ir jį kelias minutes paridenti pirmyn ir atgal. Įdomu tai, kad Keele mokslininkai nustatė, jog kartais numalšinti skausmą padeda... keiksmažodžiai – ypatingai tada, jei keikiatės tik išimtiniais atvejais. Taip pat gali pagelbėti ir liaudiškos priemonės nuo kulno skausmo – jų pasirinkimas yra ganėtinai platus.

Išbandykite magnio sulfatą

Magnio sulfatą gana dažnai naudoja sodininkai ir daržininkai – jei augalams stinga magnio, šis preparatas gali padėti atstatyti jo trūkumą. Žmogaus organizme didžioji dalis magnio yra saugoma kauluose, o esant jo trūkumui gali pasireikšti įvairūs negalavimai.

Būtent todėl rekomenduojama į savo mitybos racioną įtraukti magnio turinčių maisto produktų, o tuomet, jei pasireikštų kulno skausmas, galite išbandyti magnio sulfato vonelę: įberkite magnio sulfato į vonelę su šiltu vandeniu, ir joje pamirkykite kojas.

Eterinių aliejų masažas

Kelis lašelius pasirinkto eterinio aliejaus (pavyzdžiui, rozmarinų ar levandų) sumaišykite su kokosų ar alyvuogių aliejumi, ir šiuo gautu mišiniu masažuokite skaudamą vietą.

Toks masažas gali padėti sumažinti uždegimą, todėl kulno skausmas nebebus toks aštrus.

Gali pagelbėti obuolių sidro actas

Ši kiekvienuose namuose randama priemonė gali pagelbėti nuo įvairių ligų – kulno skausmas taip pat nėra išimtis.

Sudrėkinkite rankšluostį obuolių sidro actu, ir juo apvyniokite skaudamą kulną. Palaikykite kelias minutes – skausmas turėtų atlėgti.

Pasigaminkite sodos tepalą

Šaukštelį maistinės sodos sumaišykite su nedideliu kiekiu vandens. Gautą pastą tepkite ant skaudamos vietos. Kai pajusite, kad skausmas tapo ne toks stiprus, šią pastą nuplaukite.

Šaldantis kompresas

Ši elementari priemonė taip pat gali būti labai veiksminga: ledo kubelius arba užšaldyto vandens butelį suvyniokite į rankšluostį, ir pridėkite prie skaudamos vietos. Vos po kelių minučių turėtumėte pajusti, kad skausmas tapo ne toks stiprus.

Sėmenų aliejaus kompresas

Esant kulno skausmui taip pat gali pagelbėti sėmenų aliejus, kuriame gausu naudingų rūgščių. Suvilgykite rankšluostį sėmenų aliejumi, pridėkite prie skaudamos vietos, ir šiek tiek pašildykite (pavyzdžiui, kulną galite laikyti arčiau šildytuvo ar radiatoriaus). Kompresą rekomenduojama laikyti maždaug valandą.

Šios liaudiškos priemonės nuo kulno skausmo gali pagelbėti tikrai dažnais atvejais, tačiau tuomet, jei pastebite, kad jos nėra pakankamai veiksmingos, ar skausmas tampa tiesiog nepakeliamas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kuris paskirs efektyvius vaistus arba parinks kitus gydymo būdus.

Kentėti skausmo tikrai neverta – juk nuo jo neretai nukenčia ir gyvenimo kokybė.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook