Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Lovos ir čiužinio aukštis: kaip išsirinkti tinkamą?

Lovos ir čiužinio aukštis: kaip išsirinkti tinkamą? (0)

2020-08-10

Dauguma žmonių apie čiužinio dydį susimąsto tuomet, kai ieško naujos lovos. Tačiau šis faktorius svarbus ir kitais atvejais. Čiužinio ir lovos aukštis turi įtakos tiek miego komfortui, tiek bendrai kūno sveikatai, tiek estetiniam kambario vaizdui.

Kaip nuspręsti, kokio aukščio lovos jums reikia?

Tam, kad būtų galima atsakyti į šį klausimą paprasčiau, visų pirma patariama atidžiai įvertinti turimą lovą ir čiužinį. Galite netgi susidaryti sąrašą, kuo šie daiktai jums patinka ir kuo ne. Galbūt jums sunku įlipti ar išlipti iš lovos? Ar jums pakanka vietos patogiai išsimiegoti? Svarbu sau duoti pakankamai laiko šiems aspektams įvertinti, juk tinkamas poilsis – tai geros savijautos ir sveikatos garantas.

Ūgis

Renkantis sau tinkamiausio aukščio lovą ir čiužinį, svarbu atsižvelgti į savo ūgį. Kuo aukštesni esate, tuo aukštesnis miego pagrindas jums reikalingas, ir atvirkščiai. Lovų čiužiniai įprastai būna pakankamai panašūs, todėl bene didžiausią dėmesį patariama skirti paties baldo matmenims. Tinkamo aukščio lova padeda užtikrinti ne tik patogų įlipimą ir išlipimą, bet ir taisyklingą kelių padėtį ant jos sėdint.

Amžius

Kitas kriterijus, lemiantis miego pagrindo aukščio pasirinkimą, yra amžius. Vyresniame amžiuje gali sutrikti koordinacija, todėl sunkiau išlaikyti pusiausvyrą. Be to, dažnai susiduriama su sąnarių ir nugaros skausmais. Įprastai tokiais atvejais rekomenduojama įsigyti aukštesnę lovą ir čiužinį. Tai leidžia sumažinti kūnui tenkantį krūvį sėdantis ar stojantis.

Sveikatos būklė

Sveikatos sutrikimai, tokie kaip fibromialgija, stuburo osteochondrozė ir raumenų skausmas, taip pat lemia miego pagrindo aukščio pasirinkimą. Tokiais atvejais labai svarbu įvertinti, kad įlipti ir išlipti iš lovos būtų saugu. Bandymas atsistoti nuo žemos lovos gali sukelti didesnį sąnarių spaudimą ir skausmą. Jei miego pagrindas yra pernelyg aukštas ir atsisėdus ant jo pėdomis nesiekiamos grindys, susižeidimų ir skausmo rizika taip pat gali išaugti.

Individualius poreikius atitinkantys lovų čiužiniai padeda pasirūpinti komfortišku poilsiu. Jei jau ilgą laiką svajojate apie jį, spauskite ant nuorodos ir išsirinkite sau labiausiai tinkantį ir patinkantį gaminį itin greitai ir paprastai.

Kokio aukščio lova ir čiužinys kambaryje atrodo geriausiai?

Tai, kokio aukščio lova ir čiužinys miegamajame atrodys geriausiai, priklauso nuo kitų kambaryje esančių baldų. Bene svarbiausi iš jų yra naktiniai staliukai, kurių aukštis turėtų būti proporcingas lovai. Taip sukuriama ne tik estetiška, bet ir funkcionali miegamojo aplinka. Lovos aukštį rekomenduojama įvertinti ir tuomet, jei prie jos kojūgalio planuojama statyti pailgą pufą. Patraukliausiai šie baldai atrodo tuomet, kai yra panašiame lygyje.

Kaip pakoreguoti miego pagrindo aukštį?

Vienas iš lengviausių būdų tai padaryti – panaudoti antčiužinį. Ši priemonė nereikalauja didelių investicijų, tačiau yra išties veiksminga. Jais gali būti uždengiami ne tik lovų čiužiniai, bet ir sofos. Antčiužiniai ne tik paaukština, bet ir išlygina miego pagrindą. Be to, jie gali būti skirtingų aukščių, todėl galima pasirinkti asmeniškai sau tinkamiausią variantą. Nuimamas antčiužinių užvalkalas, kurį galima skalbti automatiniu būdu, padeda lengviau palaikyti higienišką aplinką. Tai ypač svarbu kūdikiams ir kamuojamiems alergijų suaugusiesiems.

Pasirūpinkite patogiu poilsiu pasirinkdami tinkamo aukščio lovą ir čiužinį – tai bene geriausia investicija į save. Tegul saldus miegas naktį ir gera savijauta dieną būna neatsiejama jūsų gyvenimo dalis. Džiaukitės sveikesniu kūnu ir nuo veido nedingstančia šypsena. Nepamirškite ja džiuginti ir aplinkinių, taip aplink save skleisdami kuo daugiau teigiamų emocijų ir gėrio.

Užsak. nr. 794« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook