Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Meno mokykla vaikystėje ugdo ne tik meninius gabumus, bet ir p...

Meno mokykla vaikystėje ugdo ne tik meninius gabumus, bet ir pasitikėjimą savimi (4)

2021-04-07

L. Ševelienė tikina, kad dalyvavimas meno kolektyvo veikloje išmoko vaikus bendradarbiauti, ugdo atsakomybės jausmą. Asmeninio archyvo nuotrauka

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos auklėtiniai nuolat dalyvauja nacionaliniuose  ir tarptautiniuose konkursuose ir dažnai iš ten parsiveža apdovanojimų. Kaip sekasi kurti šiuolaikišką ir darbingą mokymosi aplinką, ugdyti vaikų meninius gebėjimus, kalbamės su mokyklos direktore Loreta Ševeliene.

– Kodėl toks svarbus vaikų meninis ugdymas?

– Mūsų mokyklos tikslas – ugdyti ne tik vaikų meninius gebėjimus, bet ir suteikti jiems kompetencijų, kurios gali ateityje padėti lengviau įveikti įvairius gyvenimo iššūkius. Mokydamiesi pagal pasirinktą muzikos, dailės ar šokio ugdymo programą, dalyvaudami koncertuose, parodose, konkursuose, jie išmoksta pasitikėti savimi, planuoti laiką, susikaupti, nugalėti scenos baimę.

Meninės veiklos metu vystosi vaiko mąstymas, suvokimas, pažinimas, skatinamas komunikabilumas, tolerancija, savigarba. Meninis ugdymas paskatina vaikus žiūrėti į pasaulį šiek tiek kitu kampu – pažinti ir gerbti ne tik savo, bet ir kitas kultūras.

Meno mokykla sudaro galimybes lavinti vaikų saviraišką, ugdyti jų estetinę nuovoką, vidinę kultūrą, meninį skonį, ištvermę. Ruošdamiesi įvairiems renginiams, juose dalyvaudami, vaikai patiria daug įvairių emocijų, išmoksta su jomis susitvarkyti, o sėkmės atveju jaučia begalinį džiaugsmą ir pasitenkinimą. Vaikai išmoksta vertinti savo darbą, save, nueitą kelią į sėkmę.

Nuo mažens išugdytas įprotis nuosekliai dirbti ir ateityje skatins labiau pasitikėti savimi, o tuo pačiu – ir kitais, nes meninė veikla kolektyvuose išmoko bendradarbiauti, ugdo atsakomybės jausmą – niekas nenori nuvilti draugo, dalyvaujančio bendroje veikloje.

– Kokias meno sritis Antano Sodeikos meno mokykloje renkasi mažieji jurbarkiečiai, ar jų pasirinkimai kinta?

– 2007 metais įsteigus choreografijos ir dailės skyrius, Jurbarko muzikos mokykla pradėta vadinti Antano Sodeikos meno mokykla. Tad šis laikotarpis susijęs su tikrai svarbiais mūsų mokyklos istorijos pokyčiais. Išaugo dalykų pasirinkimas, padaugėjo mokytojų ir mokinių.

Tačiau negalėčiau išskirti kurios nors vienos itin populiarios ar nepopuliarios stojimo krypties. Kiekvienais metais vis kitaip – vienais metais sulaukiame daugiau stojančių į vieną, kitais metais – į kitą programą.

Didžiuojamės savo puikiais mokytojais – ir vyresnės kartos, ir jaunais pedagogais. Džiugu, kai komanda – iniciatyvūs savo srities profesionalai. Visų mokytojų auklėtiniai dalyvauja ir laimi konkursuose, vykstančiuose įvairiais – rajono, nacionaliniu, tarptautiniu – lygmenimis. Turime partnerių užsienio šalyse. Taigi, mokykla yra gerai žinoma, o bendruomenė – veikli ir gerai matoma. Visa tai palankiai nuteikia ir mokinius, ir tėvus. Jie tarpusavyje dalijasi rekomendacijomis, žiniomis apie vieną ar kitą programą. Tai padeda mūsų bendruomenei augti ir kurti gerą mokyklos vardą.

 

– Koks vaidmenį vaiko meninio ugdymo procese atlieka tėvai?

– Vaiko sėkmei svarbus ne tik jo talentas, bet ir tėvų parama, paskatinimas. Mūsų specialistai padeda vaiko gabumus išryškinti, jiems atsiskleisti, tačiau su tėvų palaikymu daug lengviau pereiti krizinius momentus. Įvairiais amžiaus tarpsniais būna momentų, kai vaikas nori nebelankyti mokyklos. Tačiau visos krizės ateina ir praeina, o kai palaiko artimieji, būna daug lengviau. Todėl skatiname į ugdymo procesą įsitraukti ir tėvus, kartu dalyvauti renginiuose. Ir labai džiaugiamės, kai buvę mūsų auklėtiniai į mokyklą atveda savo vaikus.

Projektą „Aktuali kultūra“ įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo finansuojamo veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Daugiau informacijos: www.esinvesticijos.lt ir www.lrkm.lt.

 

Užsak. Nr. 386.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook