Ministras padėkojo už kaimą ir miestą vienijantį ūkininkų darbą

Ministras padėkojo už kaimą ir miestą vienijantį ūkininkų darbą (0)

2022-11-25

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino konkurse „Metų ūkis 2022“ pirmąją vietą laimėjusią Šimkaičių seniūnijos Paulių kaimo ūkininkų Aurelijos ir Rolando Gedminų šeimą. Kai visa šeima išvien, gyvenimas kaime ir ūkininkavimas įgauna daug šviesių atspalvių. J. Pileckienės nuotr.

Lapkričio 19-ąją Skirsnemunė sulaukė gausaus būrio svečių – į „Metų ūkio 2022“ šventę rinkosi rajono ūkininkai, į bendrą derliaus kraitę sudėję šiųmetį darbą, patirtis, įžvalgas ir žemės ūkio perspektyvą.

28-oji „Metų ūkio“ šventė, kurią rengia Jurbarko r. savivaldybė, Ūkininkų sąjunga ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Jurbarko r. biuras, rajono ūkininkus sukvietė po dvejų metų pertraukos.

Karantino padiktuotos sąlygos trukdė tik susitikti, bet žemdirbiškų darbų nesustabdė – šventa kaimo žmogaus pareiga berti žemėn grūdą ir išauginti derlių nepaveiki net ir susiklosčius pačioms nepalankiausioms aplinkybėms. Apie tai kalbėjo ir į Skirsnemunę atvykęs žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, ūkininkams dėkodamas už jų darbą, kantrybę, už tai, kad vystydami pasirinktą ūkio kryptį tai daro su didele meile ir atsakomybe.

„Ačiū už jūsų darbus, už tai, kad mums, miestiečiams, kurie kai kada būna nepakantūs, arba nesuprasdami jūsų vargų, apipila nepagrįstais epitetais, jūs vis tiek parodote vienybės svarbą per savo darbą ir gaminamą maistą“, – kalbėjo ministras.

Pasak K. Navicko, ši darbu puoselėjama vienybė, jungianti kaimą ir miestą, yra pati svarbiausia, už kurią ūkininkai nusipelno didžiausios pagarbos ir pasitikėjimo. Ministras trumpai pasidalijo įspūdžiais iš ūkininkų šventės Kėdainiuose.

Pristatant ūkius nugalėtojus, buvo minimi 700 ha, 1000 ha, 900 ha valdantys augalininkystės ūkiai, bet laimėjo visiškai smulkus bambukus auginantis ūkis. Vesdamas paralelę su Jurbarku, ministras akcentavo, kad Jurbarke taip pat yra daug smulkių, bet stiprių ūkių.

„Jurbarke šito yra labai daug. Jurbarke yra ir „Sūrio džiazas“, ir vynas, važiuojant į Skirsnemunę mačiau alpakas. Tai yra nedideli ūkiai, tačiau svarbi jų veiklos įvairovė. Jurbarko rajone žavi maisto kokybė“, – sakė ministras.

Paminėjus produkcijos kokybę, K. Navicko žvilgsnis krypo į salę ir Nerijų Blažį, kurio ūkis šiemet maisto gamintojų konkurse „Kokybe paženklintas maistas 2022“ buvo pripažintas nugalėtoju už juodųjų serbentų milteliais pagardintus obuolius, įvertintus pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą gaminamų produktų grupėje.

Šio konkurso tikslas yra didinti ES pripažintų maisto produktų su saugoma kilmės vietos, geografine ar garantuoto tradicinio gaminio nuorodomis, ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų produktų žinomumą ir vartojimą.

Ministras K. Navickas už ryžtą verstis pienine gyvulininkyste, darbštumu, iniciatyva ir diegiamomis naujovėmis grindžiamą ūkininkavimą padėką įteikė Jolitai ir Žilvinui Oberauskams. Šeima ūkininkauja Eržvilko seniūnijos Milaičių kaime. Jų ūkis mišrus: dirbama 136 ha žemės ir auginama 90 galvijų banda. Pastaraisiais metais ūkis pasiekė didžiulės pažangos, įsigijo modernesnės žemės dirbimo ir pašarų gamybos technikos.

Ir kaip visada būna – darbštūs žmonės yra ir aktyvūs bendruomenės nariai. Jų pastangas įvertino ir žemės ūkio ministras, ir konkurso „Metų ūkio 2022“ organizatoriai – J. ir Ž. Oberauskų ūkis šiemet įvertintas antrąja vieta.

Dar vieną padėką ministras K. Navickas atvežė Šimkaičių krašto ūkininkams daugelį metų įvairiais žemės klausimais talkinančiam Šimkaičių seniūnijos specialistui Algirdui Laurinavičiui – už dalykišką bendradarbiavimą, iniciatyvumą ir kūrybiškumą teikiant profesionalią pagalbą.

Didelės sėkmės ministras linkėjo ir šiemet pirmąja vieta įvertinto ūkio savininkams Aurelijai ir Rolandui Gedminams. Pauliuose (Šimkaičių sen.) 2005 m. nedideliame ūkelyje pradėję ūkininkauti Gedminai ūkį išaugino. Šiuo metu dirba 589,80 ha žemės, augina rapsus, kviečius, žirnius – tradicines žemės ūkio kultūras.

Ūkis modernizuotas, turi visą reikalingą žemės ūkio techniką, o praėjusiais metais pasistatė ir grūdų džiovinimo bei saugojimo bokštus. Nors ūkyje darbo daug, Aurelija yra ir aktyvi visuomenininkė, Paulių kaimo bendruomenės pirmininkė.

Tarp geriausiųjų rajono ūkininkų – ir trečiąją vietą „Metų ūkio“ konkurse“ užėmusi jauna Viktorijos ir Arno Stasaičių šeima. Augalininkystės Arnas ėmėsi iš tėvų gavęs 5,5 ha žemės dovanų. Ryžto pridėjo gauta jaunųjų ūkininkų įsikūrimo parama. Studijavo, kūrėsi ir plėtė dirbamos žemės plotus. Dabar dirba daugiau kaip 200 hektarų. Ir saviems, ir šventės svečiams buvo ir daugiau kuo pasidžiaugti.

Jurbarko rajono savivaldybės ženklu „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ apdovanotas ūkininkas Vidutis Razma. Darbščiausios ir bendruomeniškiausios seniūnijų šeimos įvertintos savivaldybės įsteigtu tradiciniu „Bitučių“ apdovanojimu.

Aušra KLIMAITĖ

Užsak. Nr. 1199« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook