Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pakeltos lysvės – rimtas konkurentas įprastoms

Pakeltos lysvės – rimtas konkurentas įprastoms (0)

2021-03-03

Prieš daugelį metų, stebėdami savo tėvus ar senelius, „lenkiančius“ nugarą daržuose, tikriausiai jų gailėdavotės, mintyse sukiodavote pirštą aplink smilkinį ar stengdavotės susirasti kitų „reikalų“, jog ir patys nebūtumėte įtraukti į žemės ūkio darbus. Tai kodėl dabar patys skaitote straipsnį, susijusį su šia tema? Šiek tiek ironiška, tačiau šiuolaikinės kartos atstovai, besistengiantys išsivaduoti iš provincijos „gniaužtų“ bei „okupuojantys“ didžiuosius miestus bei priemiesčius, būtent ir yra ta pagrindinė grupė daržininkų-mėgėjų, ieškantys būdų kaip patenkinti savo „žemės“ šauksmą. Pakeltos lysvės – vienas iš patraukliausių būdų tai padaryti.

Pakeltos lysvės: kas tai?

Vyresnis žmogus, artimai pažįstamas žemės ūkio darbus, bet šių naujovėmis nesidomintis, galėtų pagalvoti, jog kalbama apie paprastas lysves. Juk tie žemės kauburiai, kurie nuo seno vadinami lysvėmis, taip pat pakelti virš žemės. Tad kas per naujiena yra tos pakeltos lysvės? Lyginant su įprastomis, pagrindinis skirtumas – stabilumo suteikiantys šonai, pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, medienos, metalo, akmenų ir kita. Kai šonai nėra „nuogi“, šie, savaime suprantama, yra apsaugoti nuo įkyrių žolių „atakos“, o daržininkai – būtinybės, norint išlaikyti estetiką, šiems „vergauti“ reguliariai ravint.

Tai – tik vienas privalumas, dėl kurio pakeltos lysvės yra pranašesnės lyginant su įprastomis. Didesnis aukštis susijęs su didesniu gaunamų saulės spindulių ir šilumos kiekiu, tad ir augalams užtikrinamos geresnės sąlygos bei galima tikėtis ankstyvesnio derliaus. Dar viena gera žinia, jog jūsų nugara, išvengiant būtinybės žemai lenktis sodinant, ravint ar laistant augalus, jums tikrai nuoširdžiai padėkos. Atrodo, nedidelis niuansas, tačiau vyresnio amžiaus ar nugaros skausmu besiskundžiantiems žmonės tai gali tapti tikru išsigelbėjimu. O ir „įdarbinti“ galite net ir patį nederlingiausią dirvožemį, pripildydami šį kruopščiai parinkto mišinio, geriausiai atitinkančio auginti planuojamų augalų poreikius.

Galiausiai – estetika, kurios atžvilgiu pakeltos lysvės visa galva pranoksta įprastas lysves. Šios gali būti priderintos tiek prie etnografinių sodybų aplinkos, tiek ir prie šiandien itin populiarių kotedžų eksterjero.

Pakeltos lysvės: gaminti patiems ar pirkti jau pagamintas?

Žvelgiant į tai, ką gali, pasitelkus šiek tiek fantazijos, pagaminti nagingos rankos iš namų ūkyje besimėtančių nereikalingų daiktų, iš tiesų kvapą užgniaužia! Yra žmonių grupė, kurie galėdami įgyvendinti „zero waste“ idėjas savomis rankomis ir sukurti vienetinį daiktą, tiesiog „kaifuoja“! Tad, pasidairę savo aplinkoje, tikrai rastumėte besimėtančių nereikalingų lentų, rąstų, plytų, akmenų ar kito gėrio, kurį, šiek tiek pasidomėjus, tikrai įmanoma transformuoti į pakeliamas lysves.

Tiesa, klausimas, ar dažnas daržininkas, degantis noru užsiimti žemės darbais, nori dar ir „žaisti“ auksarankius meistrus. Patirtis rodo, jog tokie projektai neretai pasmerkti sustoti: pradėtos gaminti, bet taip ir nebaigtos lysvės pasmerktos gulėti kampuose ir laukti geresnių laikų...Išeitis norintiems pradėti daržininkystės projektą čia ir dabar, vos tik gamta „pasiūlys“ tinkamas sąlygas – pakeltos lysvės iš „Meistro kodas“.

Medinė pakelta lysvė, o gal – metalinė? Kaip išsirinkti tinkamiausią variantą, jei abu produktai – tvirti, patikimi bei ilgaamžiai? Žmonės, vertinantys natūralumą, pirmenybę dažniausiai teikia mediniams gaminiams, suteikiantiems „dvasią“ bet kokiai aplinką. Metalinės pakeltos lysvės, kurios puikiai „įsikomponuoja“ į modernų eksterjerą – taip pat patrauklus variantas, galintis tapti net ir aplinkos akcentu. Kartu su pakeltomis lysvėmis „Meistro kodas“ siūlo įsigyti ir gaubtą, kurį galima naudoti tiek lysvės uždengimui, tiek ir kaip šiltlysvę/daigyklą. Tai – dar vienas puikus įrankis, galintis padidinti būsimo derliaus kiekį bei kokybę.

Užsak. Nr. 258.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook