Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Periodontologas: kas sukelia periodonto ligas ir kaip jas gydyti?

Periodontologas: kas sukelia periodonto ligas ir kaip jas gydyti? (0)

2020-05-27

Periodonto ligos pacientams diagnozuojamos ganėtinai dažnai. Periodontologas teigia, kad net ir tinkamai prižiūrint dantis įvairūs susirgimai ne visada yra išvengiami: kartais tam turi įtakos genetika ar nekokybiškai atliktos odontologinės procedūros. Periodonto ligų pradžioje simptomai dažniausiai būna nežymūs ar net nepastebimi, tačiau po kurio laiko gali pasireikšti dantenų kraujavimas, dantenų jautrumas,  dantų paslankumas, ir t.t. Neignoruokite šių simptomų:  kuo anksčiau bus pradedamas gydymas, tuo greitesnių ir efektyvesnių rezultatų galėsite tikėtis.

Kas sukelia periodonto susirgimus?

Periodontologas išskiria tris pagrindinius veiksnius, dėl kurių gali išsivystyti periodontitas: tai gali būti genetiniai, biologiniai arba elgesio veiksniai. Nors paveldimumas yra vienas iš veiksnių, dėl kurių pacientas gali skųstis periodonto ligomis, tačiau svarbu žinoti, kad taip nutiks tik tada, jei burnoje bus tam tikras mikroorganizmų „rinkinys“:  genetika pati savaime niekuomet nenulemia šių ligų vystymosi. Taip pat periodontitas gali vystytis tada, jei pacientas neskiria pakankamai dėmesio tinkamai burnos higienai ar nesilaiko odontologų rekomendacijų. Nors ir retais atvejais, tačiau periodontito vystymąsi gali paskatinti nekokybiškai atliktos odontologinės procedūros, dėl kurių kaupiasi didesnis apnašų kiekis.

Periodontito diagnozavimas ir gydymas

Į specialistus dažniausiai kreipiamasi tada, kuomet dantenos tampa jautrios ar patinusios, valant dantis pastebimas kraujavimas, juntamas skausmas. Taip pat pacientai gali įvardyti ir kitus nusiskundimus – tai gali būti prastas burnos kvapas, dantų jautrumas ir skausmas,  dantų klibėjimas, ir t.t. Jei pacientas išvardina šiuos nusiskundimus, periodontologas gali įtarti būtent periodonto ligas, tačiau to nustatymui yra skiriami papildomi tyrimai. Periodontitas gali būti gydomas konservatyviais metodais (atliekama burnos higiena, šalinami konkrementai, atliekamas kiuretažas ar audinių regeneracijos skatinimas). Vis dėlto, toks gydymas ne visada yra pakankamas: periodontologai taip pat taiko ir chirurginį gydymą (atliekamos lopo operacijos, taikomas chirurginis danties šaknies ilginimas, ir t.t.)

Atminkite: periodontitas  jau yra pažengęs,  gydymas gali pareikalauti tikrai nemažai laiko bei pastangų, todėl pastebėjus pirmuosius šios ligos požymius labai svarbu nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į specialistus – tokiu atveju gali prireikti tik gana nesudėtingų procedūrų.

Užsak. Nr. 528« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook