Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Reikalingiausi pavasario pirkiniai: trąšos bei sėklos. Ką reik...

Reikalingiausi pavasario pirkiniai: trąšos bei sėklos. Ką reikia žinoti perkantiems? (0)

2021-03-18

Atėjo pavasaris, o kartu su juo ir reikalingiausių pirkinių – trąšų bei sėklų pirkimo planavimas. Šių prekių pardavimai šiuo metų laiku išauga nuo kelių iki keliolikos kartų. Ir nors kiekvieną  pavasarį yra nuperkamos dešimtys tūkstančių trąšų bei sėklų, nemaža dalis žmonių vėliau pripažįsta, kad pirkiniai buvo ne itin sėkmingi ir ne visai pateisino lūkesčius. Tačiau nusivylimo bus kur kas mažiau tuo atveju, jei prieš įsigydami pasidomėsite, kaip išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius galinčias patesinti prekes. Tad pirmiausia – susipažinkite su vertingais patarimais ir tik po to planuokite prekių įsigijimą.

Kaip išsirinkti tinkamiausias trąšas?

Trąšos šiandien sudaro tokį didelį pasirinkimą, kad tie, kurie galvoja, kad galima pirkti bet kokias bet kuriam augalui, labai klysta ir rizikuoja veltui išleisti pinigus, nesulaukdami paties geriausio rezultato. Tad, jei norite, kad šis pirkinys idealiai pateisintų jūsų lūkesčius, atminkite kelias detales:

Nemaža dalis žmonių yra įsitikinę, kad trąšos neva yra reikalingos tik tiems augalams, kurie veda vaisius. Nieko panašaus – jei norite džiaugtis nepriekaištingai atrodančia veja, trąšų prireiks ir jai. Ir, žinoma, taip pat nepamirškite, kad renkantis reikėtų atsižvelgti į tam tikras detales, pavyzdžiui, kokio efekto yra siekiama, ar norite, kad veja augtų sparčiau, o galbūt priešingai – siekiate sulėtinti jos augimą? Prieš įsigydami, pasidomėkite ir tuo, kokio dydžio yra granulės: jei veja pjovimo lieka ypač žema, tokiu atveju, derėtų rinktis smulkesnes granules (ne didesnes nei 3 mm). Na, o, jei jums labiau patinka aukštesnė veja po pjovimo, tuomet galite rinktis ir stambesnes, iki 5 mm granules.

Renkantis trąšas, taip pat svarbu atsakingai įvertinti ir augalo rūšį, o taip pat  - esamą jo stadiją. Na, ir, žinoma nereikia pamiršti, kad  dauguma žmonių mano, jog didesnis nei reikia trąšų kiekis galėtų atnešti geresnį  arba greitesnį rezultatą. Tačiau iš tiesų tai yra viena didžiausių klaidų, kokia tik galima padaryti – atminkite, kad didesnis nei reikia trąšų kiekis ne tik neatneš geresnio arba greitesnio rezultato, bet ir dar ir gali pakenkti augalams. Taigi, naudodami daugiau nei nurodyta trąšų, ne tik patirsite papildomų išlaidų, bet ir rizikuosite pakenkti augalams.

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant sėklas?

Sėkloms taip pat sudarant įspūdingą pasirinkimą, nereikėtų pamiršti tam tikrų detalių. Vos pažvelgę į sėklų pasirinkimą, netruksite pastebėti, kad esančios popieriniuose maišeliuose, sudaro bene didžiausią pasirinkimą, o taip pat – pasižymi, ko gero patraukliausia kaina. Tačiau, ar tai iš tiesų visada yra geriausias pasirinkimas? Specialistai primena, kad popieriniuose maišiukuose parduodamos sėklos nėra tinkamai apsaugomos nuo drėgmės. Taigi, jei įsigysite sėklų popieriniame maišelyje ir kurį laiką jį laikysite ten, kur drėgmės lygis yra ypač aukštas, rizikuojate, kad sėklos tiesiog sugadinti ir nesulaukti gausaus ar kokybiško derliaus.

Svajojantiems apie aukštos kokybės, o svarbiausia – ypač gausų derlių, vertėtų pagalvoti apie beicuotas sėklas. Tai – tokios sėklos, kurio jau parduodamos padengtos mineralinėmis medžiagomis. Iš šių sėklų galima tikėtis iš tiesų labai gausaus derliaus. Tačiau nepaisant šios, itin patrauklios aplinkybės, verta  pastebėti, kad pastaraisiais metais  beicuotų sėklų pardavimai gerokai sumažėja. Kaip žinia, žmonės vis labiau pradėjo vertinti ekologiškus produktus, o mineralinėmis medžiagomis padengtos sėklos, nėra priskiriamos ekologiškų produktų kategorijai.

Taigi, jei laikysitės šių paprastų patarimų, galite būti tikri – vieni svarbiausių pavasario pirkinių tikrai bus sėkmingi bei pateisinantys jūsų lūkesčius.

Užsak. Nr. 318.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook