Šilumos siurbliai padeda sutaupyti

Šilumos siurbliai padeda sutaupyti (0)

2022-11-22

Energijos kainoms augant, kiekvienas ieško būdų sutaupyti. Dažnai svarstoma, kaip optimizuoti namų šildymo sistemą ir pasiekti aukštesnės ekonomijos. Deja, tokie sprendimai gali pareikalauti labai didelių investicijų, kurias ne kiekvieno namo savininkas sau gali leisti. Laimė, išeitis yra – tai šilumos siurbliai, kurie veikia efektyviai ir kainuoja palyginti nedaug.

Šilumos siurbliai sulaukia vis daugiau dėmesio

Daugelis šilumos siurblius atranda kaip alternatyvų šildymo būdą ar priemonę padidinti namų šildymo sistemos ekonomiją. Vis dėlto tai itin funkcionalus sprendimas, kuris užtikrina ne tik namų šildymą, bet ir vėsinimą. O taip pat šilumos siurbliai gali valyti ir orą, pašildyti vandenį – viskas priklauso nuo įrenginio tipo pasirinkimo.

Šilumos siurbliai pagal tipą skirstomi į oras-oras, oras-vanduo, žemė-vanduo ir geoterminius. Rinkoje populiariausi yra oras-oras šilumos siurbliai, kuriuos galima labai universaliai pritaikyti. Be to, tai pigiausias sprendimas, tad jie naudojami ne tik namų, bet ir sodybų ar garažų šildymui. Kiek didesnių investicijų reikės oras-vanduo šilumos siurbliui, tačiau jis taip pat itin populiarus. Naudojami ir kitų tipų siurbliai, tačiau jų įrengimas dažnai reikalauja daugiau lėšų, todėl šį pasirinkimą lemia aplinkybės.

Šilumos siurblių privalumai

Reikia paminėti ne tik ekonomiją, bet ir kitus privalumus. Vienas jų yra tai, kad šilumos siurbliai – draugiškas aplinkai sprendimas. Jie gali naudoti atsinaujinančios energijos šaltinius, todėl veikia ekologiškai, sumažina žmogaus pėdsaką.

Kitas privalumas yra itin paprastas valdymas ir priežiūra. Tai leidžia šilumos siurblius montuoti net ir tuose namuose, kurių gyventojai yra vyresnio amžiaus. Primityviai sakant, pakanka paspausti mygtuką ir šilumos siurblys atliks savo darbą, o ir priežiūros jam daug nereikia – su keliais periodiniais patikrinimais agregatas tarnaus metų metus.

Daugelis vertina ir patrauklią išvaizdą – šilumos siurbliai gali būti dailiai įkomponuojami interjere, jiems nebūtina atskira patalpa. Tai puiki alternatyva toms sistemoms, kurių įrengimui būtina katilinė.

Kiek sutaupo šilumos siurbliai?

Kad ir kiek privalumų suteiktų šilumos siurbliai, visiems labiausiai rūpi, kiek jie padeda sutaupyti. Skaičiuojama, kad vidutiniškai šilumos siurblys gali namų šildymo sąnaudas sumažinti apie 20-40 proc., tačiau viskas priklauso nuo pasirinkto šilumos siurblio tipo, namo ir asmeninių poreikių. Reikėtų prisiminti, kuo geriau izoliuotas (aukštesnės energinės klasės) pastatas, tuo efektyviau gali veikti šilumos siurblys ir tuo daugiau sutaupysite.

Jei svarstote, ar šilumos siurblį verta įsirengti, prisiminkite, kad jis taip pat gali būti naudojamas kaip alternatyvus šildymo būdas. Pavyzdžiui, nedidelių investicijų reikalaujantys siurbliai oras-oras itin efektyvūs keičiantis sezonams – pavasarį ir rudenį. Antra vertus, vertinant ilgalaikę perspektyvą, šilumos siurbliai yra ekonomiškesnis sprendimas namams, o dabar dar galima pasinaudoti ir valstybės parama – ji teikiama visiems, kurie seną taršų katilą nusprendė pakeisti šia aplinkai draugiška alternatyva.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook