Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Slidinėjimo apranga: pasirinkimo klaidos bei patarimai, kaip j...

Slidinėjimo apranga: pasirinkimo klaidos bei patarimai, kaip jų išvengti (0)

2022-01-26

Slidinėjimo apranga svarbi užsiimant bet kokiu žiemos sportu tiek mėgėjui, tiek profesionalui. Ieškodami tobulos slidinėjimo aprangos, neretai daugelis, dėl žinių stokos ar kitų aspektų, pasirenka netinkamus drabužius, kas lemia diskomfortą užsiimant bet kokia aktyvia veikla žiemos metu. AUDIMAS prekės ženklo specialistai įvardija dažniausiai pasitaikančias klaidas renkantis slidinėjimo aprangą bei pataria, kaip jų išvengti.

Pasirenkamos per šiltos slidinėjimo kelnės ir kita slidinėjimo apranga

Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų – pasirenkamos per šiltos ar per storos slidinėjimo kelnės ir kita slidinėjimo apranga. Žmonės neretai linkę manyti, kad kuo storiau apsirengs, tuo bus šilčiau, tačiau tai – netiesa. Prisirengus storų ir šiltų drabužių, rizikuojama perkaisti, o, neilgai trukus, atvėsti ir taip greitai peršalti.

Drabužių sluoksniavimas – raktas į tobulos slidinėjimo aprangos pasirinkimą. Rinkitės kelias plonesnes slidinėjimo aprangos detales ir jas sluoksniuokite – taip greitai nesušilsite, neperšalsite, bet to, jausitės itin patogiai. Pirmajam slidinėjimo aprangos sluoksniui rinkitės termo rūbus (pavyzdžiui, plonus merino vilnos marškinėlius ir apatines tampres su merinu), užtikrinančius pastovią kūno temperatūrą ir efektyviai išgarinančius drėgmę, antrajam – drabužius, izoliuojančius šilumą bei lengvai išgarinančius drėgmę (pavyzdžiui, šiltą fliso džemperį), trečiajam – rinkitės slidinėjimo striukę ir slidinėjimo kelnes su efektyvia membrana, kuri nepraleis šalčio, vėjo bei drėgmės.

Neįvertinamos slidinėjimo striukės savybės

Dar viena dažna klaida komplektuojant slidinėjimo aprangą – neįvertinamos slidinėjimo striukės savybės. Pavyzdžiui, vyraujant drėgniems orams, apsirengiama striukė su pūkų užpildu, kuri pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, tačiau nėra atspari drėgmei.

Esant drėgniems ir vėsiems orams, rekomenduojama rinktis slidinėjimo striukes su sintetiniais užpildais, kurie puikiai išlaiko šilumą bei neleidžia kūnui atvėsti, ko negali padaryti sušlapę pūkai. Taip pat galite rinktis ir slidinėjimo striukę su funkcionalia dvisluoksne medžiaga (kai pagrindo medžiaga suklijuota su membrana), užtikrinančią dar efektyvesnę apsaugą vyraujant itin žvarbiam orui.

Jei žiemos sportu užsiimate tada, kai lauke – šalta, tačiau sausa, tokiu atveju rinkitės pūkines slidinėjimo striukes.

Pasirenkamos storos ir nepatogios kepurės bei kiti slidinėjimo aprangos aksesuarai

Storos, šiltos megztos kepurės, šalikai ar pirštinės gal ir tinka trumpam pasivaikščiojimui lauke, tačiau tikrai nėra geras pasirinkimas planuojant užsiimti žiemos sportu ar kita aktyvia veikla. Tokie slidinėjimo aprangos aksesuarai yra ne tik nepatogūs dėvėti, tačiau taip pat neišgarina drėgmės.

Aktyviam žiemos laisvalaikiui rinkitės iš lengvų, puikiai sugeriančių bei išgarinančių drėgmę medžiagų, pavyzdžiui, merino vilnos, pasiūtus slidinėjimo aksesuarus. Merino vilna maloniai šildo, yra maloni dėvėti bei neerzina odos, be to, leidžia kūnui kvėpuoti ir palaiko pastovią jo temperatūrą bet kokiomis oro sąlygomis.

Jei ieškote kokybiškų, praktiškų ir funkcionalių įvairių slidinėjimo drabužių – slidinėjimo kelnių, slidinėjimo striukių, kepurių, movų, pirštinių ir kt., – apsilankykite internetinėje www.audimas.lt arba fizinėse AUDIMAS parduotuvėse, įsikūrusiose didžiuosiuose šalies miestuose. Jose rasite itin platų slidinėjimo aprangos asortimentą. Jei turite klausimų, susijusių su slidinėjimo apranga, kreipkitės į AUDIMAS parduotuvių darbuotojus: patyrę konsultantai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus bei padės atrasti reikiama prekes.

Užsak. Nr. 86.« AtgalVideo rekomendacijos:

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook