Ratai

Ratai

Šiandien minima Atšvaitų diena, kodėl svarbu būti matomiems kelyje (0)

Nuo 2019 metų valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija spalio trečiąjį ketvirtadienį yra paskelbusi Atšvaitų diena. Šią dieną norima priminti eismo dalyviams (pėstiesiems, kartu ir keleiviams bei vairuotojams), kad prasidėjęs ilgėjantis tamsusis paros metas, dažnai nepalankūs orai (lietus, dargana, rūkas) sunkina matomumą kelyje. 

(Plačiau...)

Sukčiai už nuostolius kelyje bando gauti milijonines sumas (0)

Sukčių kasdienybėje galima sutikti įvairių, tačiau draudikai dažniausiai fiksuoja tuos, kurie neteisėtai bando gauti išmokas nutikus nelaimei kelyje. Net mažiausias eismo įvykis sukelia pakankamai daug streso, o dar daugiau jo gali kilti sužinojus, kad tapote sukčių plano dalimi. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šie metai jau muša rekordus – nuo metų pradžios iki spalio vidurio jau fiksuota beveik 900 sukčiavimo įvykių, o neteisėtai bandomos išgauti išmokos suma viršija 1,7 mln. eurų.

(Plačiau...)

Kada keisti automobilio padangas: svarbu žvelgti ne tik į kalendorių, bet ir pro langą (0)

Medžių šakoms vis labiau plinkant, o termometro stulpeliui nukrentant iki vis žemesnių padalų, turėtų sukrusti ir vairuotojai – artėja vasarinių padangų keitimo metas. Nors šią kasmetinę prievolę reikėtų atlikti iki lapkričio 10-osios, tačiau patariama nelaukti paskutinės akimirkos ir atsižvelgti į kelis svarbius aspektus. Juk darbų atidėliojimas ar atsainus požiūris į juos gali tapti taupymu visų mūsų sąskaita.

(Plačiau...)

Vilkikų vairuotojai kitų eismo dalyvių prašo supratingumo (0)

Vilkiko su puspriekabe vairuotojas Mantas kasdien jau dvylika metų gabena įvairiausias prekes, žaliavas ir produktus šalies teritorijoje ir už jos ribų. Ir nors didžiąją darbo dalį jis praleidžia vairuodamas krovininę transporto priemonę magistraliniais keliais, tačiau pasikrauti ar išsikrauti vežamą krovinį suka į skirtingus miestus. Jo teigimu, vairuoti 40 tonų sveriantį 16 metrų ilgio sąstatą mieste ir už jo ribų – skirtinga patirtis.

(Plačiau...)

Savaitė Lietuvos keliuose (0)

Per savaitę, spalio 8–14 dienomis, penktadienį–ketvirtadienį, užregistruoti, pirminiais duomenimis, 66 eismo įvykiai, kuriuose nukentėjo žmonės. Žuvo 2 eismo dalyviai (vyrai, motociklo ir lengvojo automobilio vairuotojai), jų amžiaus vidurkis – 37 metai.

(Plačiau...)

Policija įspėja: migruojantys laukiniai gyvūnai kelia didžiulę grėsmę (video) (0)

Grėsmė transporto priemonei susidurti su į kelią įbėgusiu laukiniu gyvūnu ypač padidėja rudenį ir pavasarį, kai gyvūnai rengiasi „tuoktuvėms“ ar migruoja iš vienų ganyklų į kitas, taip pat, kai vyksta medžioklės sezonas. Paprastai laukiniai gyvūnai aktyvesni tamsiuoju paros metu, nors, kaip rodo policijos gaunami pranešimai, susidūrimų su gyvūnais įvyksta, galima sakyti, bet kuriuo metu – ir naktį, ir paryčiais, ir dieną, tiek rajoniniuose, tiek krašto ar magistraliniuose keliuose. Be to, atkreiptinas dėmesys, kad gyvūnai, ypač stirnos, vis dažniau užklysta ir į miestų, miestelių, gyvenviečių gatves.

(Plačiau...)

Eismoinfo.lt pradeda dirbti žiemos rimtu (0)

Nuo spalio 15 dienos VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcija) Informacijos skyriaus operatoriai pradeda dirbti žiemos ritmu ir daugiausia dėmesio skirs kelių būklės stebėsenai ir operatyviam vairuotojų informavimui apie rudenį ir žiemą dažnai besikeičiančias eismo sąlygas.

(Plačiau...)

Lietuvos Kelių policijos tarnybos automobilių arsenalą papildys „Tesla“ (video) (0)

Ketvirtadienį Lietuvos Kelių policijos tarnyba pasidalijo pranešimu apie tai, kad penktadienį jiems bus perduotas „Tesla“ automobilis. Penktadienį žadama pateikti daugiau informacijos apie tai, kokias funkcijas juo atliks pareigūnai.

(Plačiau...)

Policija perspėja dėl rudens pavojų (0)

Lietuvos kelių policijos tarnyba įspėja eismo dalyvius – keliuose prasidėjo pavojingas eismui laikas, nes rudeniški orai keičia važiavimo sąlygas. Tamsusis paros metas prasideda anksčiau, dažnai susidaro rūkas, matomumą blogina krituliai, o prasidėjus šalnoms keliuose gali būti slidu.

(Plačiau...)

Nori mažinti bausmes motociklininkams (0)

Seimo narys konservatorius  Mindaugas Skritulskas parlamentarų grupės vardu Seimui ketina pateikti Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma suvienodinti administracinę atsakomybę už greičio viršijimą motociklininkams ir automobilių vairuotojams.

(Plačiau...)

Vairuotojams gali tekti atverti pinigines arba dėti raktelius į stalčių (0)

Aplinkos ir Finansų ministerijos siūlo nuo 2023 m. palaipsniui keisti mokesčių tarifus taršiausio kuro rūšims, kartu atsisakant iškastinio kuro lengvatų.

(Plačiau...)

Laukiniai gyvūnai keliuose: kelionės saugumą lemia ir vairuotojų veiksmai (0)

Rudenį, padidėjus gyvūnų migracijai, kai prasideda ruja, gyvūnų elgesys pasikeičia – jie tampa ne tokie baikštūs, praranda atsargumą. Tokiu metu gyvūnų keliuose atsiranda nenuspėjamose vietose, todėl vairuotojai turėtų būti atidesni, budresni važiuodami keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas.

(Plačiau...)

Tyrimas: estai naujam automobiliui nusiteikę skirti didžiausią sumą, lietuviai ir latviai išlaidauti nesiruošia (0)

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų per artimiausius dvejus metus ruošiasi pakeisti savo turimą automobilį į kitą, o dauguma jų naujajam pirkiniui planuoja išleisti iki 10 tūkst. eurų, rodo „Swedbank“ užsakymu atliktas reprezentatyvus Baltijos šalių gyventojų nuomonės tyrimas. Planuodami biudžetą naujai transporto priemonei, lietuviai yra mažiau išlaidūs nei latviai ir estai, kurie tokiam pirkiniui yra pasirengę skirti didesnes sumas.

(Plačiau...)

Dėl nupjautų kelkraščio stulpelių – kaltųjų paieškos (0)

Suniokota maždaug trisdešimt signalinių kelio stulpelių. Tokią naujieną prieš savaitę redakcijai pranešė laikraščio skaitytojas, įsitikinęs, kad stulpelius nupjovė pakeles traktoriumi šienavęs darbininkas. Pakelėje netruko atsirasti nauji stulpeliai, tačiau dėl to, kieno tai darbas – užvirė ginčai.

(Plačiau...)

Priežastys ir pasekmės vairuojant automobilį be filtrų ir katalizatorių (0)

Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.

(Plačiau...)

Ruduo įsibėgėjo: penktadaliu padaugėjo pagalbos kelyje iškvietimų po eismo nelaimės (0)

Spalį prasideda laikotarpis, kai pagalbą kelyje dėl netikėtai sugedusių arba į eismo nelaimę patekusių automobilių vairuotojai kviečia dvigubai dažniau nei kitu metu. Pagalbos kelyje tarnybų specialistai fiksuoja, kad pastarosiomis savaitėmis beveik penktadaliu išaugo iškvietimų skaičius, kai automobilius reikia transportuoti po eismo įvykių.

(Plačiau...)

„Regitra“ pildo planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą: naujovė laukia ir elektromobilių savininkų (0)

Norintieji savo automobilį paženklinti išskirtiniais numerio ženklais galės rinktis iš dar daugiau derinių, kadangi šiandien „Regitra“ papildo planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą. Jame bus galima rasti 23 naujas kombinacijas iš M raidės. Naujovė laukia ir elektromobilių savininkų –  jau penkmetį išduodami EV deriniai bus papildomi nauja EA serija.

(Plačiau...)

Jau nuo spalio praktikos egzamine nauja savarankiško vairavimo užduotis (video) (0)

Nuo spalio 1 d. B kategorijos praktikos egzaminas „Regitroje“ su naujovėmis – jame atsiras savarankiško vairavimo užduotis. Jos metu būsimas vairuotojas apie 10-15 minučių kelyje turės vadovautis navigacija. Šia naujove siekiama, kad vairuotojai kiek įmanoma labiau būtų pasiruošę realioms situacijoms eisme, išmoktų teisingai paskirstyti dėmesį bei savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra mokymo instruktoriaus ar egzaminuotojo.

(Plačiau...)

Policija perspėja dėl spalio reidų. Sužinokite, kada ir ką tikrins (0)

Šalies policija informuoja apie spalio mėnesio policijos reidus.

(Plačiau...)

Tyrimas: po eismo nelaimės pagalbos numeriu 112 skambintų 17 proc. vairuotojų (0)

Kas šeštas Lietuvos vairuotojas po eismo įvykio pirmiausia skambintų numeriu 112. Tuo tarpu trečdalis vairuojančių mūsų šalies gyventojų pirmuoju kontaktu laiko savo antrąją pusę. Taip dažniau teigia moterys (37 proc.), nei vyrai (22 proc.).

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook