Balsavimas

Ar rajone turėtų nelikti paminklų sovietiniams okupantams ir kolaborantams?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Ratai

Ratai

Vairuotojams gali tekti atverti pinigines arba dėti raktelius į stalčių (0)

Aplinkos ir Finansų ministerijos siūlo nuo 2023 m. palaipsniui keisti mokesčių tarifus taršiausio kuro rūšims, kartu atsisakant iškastinio kuro lengvatų.

(Plačiau...)

Laukiniai gyvūnai keliuose: kelionės saugumą lemia ir vairuotojų veiksmai (0)

Rudenį, padidėjus gyvūnų migracijai, kai prasideda ruja, gyvūnų elgesys pasikeičia – jie tampa ne tokie baikštūs, praranda atsargumą. Tokiu metu gyvūnų keliuose atsiranda nenuspėjamose vietose, todėl vairuotojai turėtų būti atidesni, budresni važiuodami keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas.

(Plačiau...)

Tyrimas: estai naujam automobiliui nusiteikę skirti didžiausią sumą, lietuviai ir latviai išlaidauti nesiruošia (0)

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų per artimiausius dvejus metus ruošiasi pakeisti savo turimą automobilį į kitą, o dauguma jų naujajam pirkiniui planuoja išleisti iki 10 tūkst. eurų, rodo „Swedbank“ užsakymu atliktas reprezentatyvus Baltijos šalių gyventojų nuomonės tyrimas. Planuodami biudžetą naujai transporto priemonei, lietuviai yra mažiau išlaidūs nei latviai ir estai, kurie tokiam pirkiniui yra pasirengę skirti didesnes sumas.

(Plačiau...)

Dėl nupjautų kelkraščio stulpelių – kaltųjų paieškos (0)

Suniokota maždaug trisdešimt signalinių kelio stulpelių. Tokią naujieną prieš savaitę redakcijai pranešė laikraščio skaitytojas, įsitikinęs, kad stulpelius nupjovė pakeles traktoriumi šienavęs darbininkas. Pakelėje netruko atsirasti nauji stulpeliai, tačiau dėl to, kieno tai darbas – užvirė ginčai.

(Plačiau...)

Priežastys ir pasekmės vairuojant automobilį be filtrų ir katalizatorių (0)

Lietuvoje vis dar apstu transporto priemonių, turinčių netvarkingą išmetamųjų dujų sistemą dėl juose pašalintų katalizatorių ir kietųjų dalelių filtrų. Šios automobilių dalys dėl jose esančių tauriųjų metalų yra vertingos atliekos, tačiau siekiantys uždarbio ar sutaupyti nesuka sau galvos, kad tokios transporto priemonės itin teršia aplinką.

(Plačiau...)

Ruduo įsibėgėjo: penktadaliu padaugėjo pagalbos kelyje iškvietimų po eismo nelaimės (0)

Spalį prasideda laikotarpis, kai pagalbą kelyje dėl netikėtai sugedusių arba į eismo nelaimę patekusių automobilių vairuotojai kviečia dvigubai dažniau nei kitu metu. Pagalbos kelyje tarnybų specialistai fiksuoja, kad pastarosiomis savaitėmis beveik penktadaliu išaugo iškvietimų skaičius, kai automobilius reikia transportuoti po eismo įvykių.

(Plačiau...)

„Regitra“ pildo planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą: naujovė laukia ir elektromobilių savininkų (0)

Norintieji savo automobilį paženklinti išskirtiniais numerio ženklais galės rinktis iš dar daugiau derinių, kadangi šiandien „Regitra“ papildo planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą. Jame bus galima rasti 23 naujas kombinacijas iš M raidės. Naujovė laukia ir elektromobilių savininkų –  jau penkmetį išduodami EV deriniai bus papildomi nauja EA serija.

(Plačiau...)

Jau nuo spalio praktikos egzamine nauja savarankiško vairavimo užduotis (video) (0)

Nuo spalio 1 d. B kategorijos praktikos egzaminas „Regitroje“ su naujovėmis – jame atsiras savarankiško vairavimo užduotis. Jos metu būsimas vairuotojas apie 10-15 minučių kelyje turės vadovautis navigacija. Šia naujove siekiama, kad vairuotojai kiek įmanoma labiau būtų pasiruošę realioms situacijoms eisme, išmoktų teisingai paskirstyti dėmesį bei savarankiškai planuoti kelionę, kai šalia nėra mokymo instruktoriaus ar egzaminuotojo.

(Plačiau...)

Policija perspėja dėl spalio reidų. Sužinokite, kada ir ką tikrins (0)

Šalies policija informuoja apie spalio mėnesio policijos reidus.

(Plačiau...)

Tyrimas: po eismo nelaimės pagalbos numeriu 112 skambintų 17 proc. vairuotojų (0)

Kas šeštas Lietuvos vairuotojas po eismo įvykio pirmiausia skambintų numeriu 112. Tuo tarpu trečdalis vairuojančių mūsų šalies gyventojų pirmuoju kontaktu laiko savo antrąją pusę. Taip dažniau teigia moterys (37 proc.), nei vyrai (22 proc.).

(Plačiau...)

Draudikai įvardija, į ką nusitaikė automobilių vagys (0)

Pastaraisiais metais Lietuvoje pavagiama vis mažiau lengvųjų automobilių, tačiau ilgapirščiai jau nusitaikė į naują taikinį – „švarina” transporto priemonių salonus ir savinasi lengvųjų automobilių detales. Draudikų duomenimis, į didžiausią rizikos grupę papuola 5-8 metų transporto priemonės.

(Plačiau...)

Perspėja dėl rūko (0)

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) įspėja, kad, artėjant rudeniui ir sparčiai kintant oro temperatūrai, tiek rytais, tiek ir naktimis daug kur susiformuoja rūkas. Rūkui apgaubus kelius, eismo sąlygos gali tapti itin pavojingos.

(Plačiau...)

Automobilių taršos mokestis: dažniausiai užduodami klausimai (0)

Transporto priemonių savininkams kylant abejonių, kas, kiek ir už kokius automobilius turės mokėti registracijos ir naudojimo mokesčius, Aplinkos ministerija pateikia išsamius atsakymus į dažniausiai viešumoje iškylančius klausimus.

(Plačiau...)

Smalininkuose - ralio „Aplink Lietuvą“ kovos (0)

Rugpjūčio 27-29 d.d. vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą‘21“, kurio dalyviai varžysis dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje - Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

(Plačiau...)

Eismo komisija priėmė sprendimus (0)

Liepos mėnesio pabaigoje įvyko nuotolinis Jurbarko rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstyti klausimai, susiję su prašymais įrengti kelio ženklus, sferinius veidrodžius, laikinai apriboti eismą. Posėdžiui pirmininkavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys.

(Plačiau...)

Lietuvoje ilgainiui neliks krašto kelių siauresnių nei 5 metrai (0)

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pradeda tvarkyti valstybinės reikšmės krašto kelius, kurių kelio dangos plotis nesiekia 5 metrų. Pagal viešai paskelbtą „Krašto kelių, kurie neatitinka kelio kategorijos (kelio dangos plotis ≤ 5 m) prioritetinę eilę“, tokių „siaurukų“ Lietuvoje iš viso yra apie 198 km.

(Plačiau...)

Žemės ūkio technikos neregistravo savaitę (1)

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pasklido žinutė, kad ūkininkai Jurbarko r. savivaldybėje negali užregistruoti žemės ūkio technikos ir yra privesti šios paslaugos vykti į kitus rajonus. Tokia situacija tęsėsi tik savaitę – nuo liepos 19 d. registraciją atliekantis specialistas savivaldybėje vėl dirba.

(Plačiau...)

Dvylikametis Rytis Gurklys nustebino varžovus ralio kroso etape Latvijoje (0)

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bikerniekų ralio kroso trasoje surengti pirmieji Latvijos, Lietuvos bei Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) čempionatų etapai. Čia prie starto linijos stojo ir vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos lenktynininkų Rytis Gurklys. Dvylikametis jaunuolis šiemet lenktyniauja „Škoda Fabia S1600“ automobiliu ir jau pirmosiose varžybose oponentams įrodė, kad jis čia atvyko turėdamas pagrįstų ambicijų žengti ant prizininkų pakylos, rašoma pranešime.

(Plačiau...)

Europos autokroso čempionato etape lietuviai liko antrame plane, bet triumfavo Nacionalinėje klasėje (0)

Savaitgalį Vilkyčiuose įvyko vienintelis tokį aukštą statusą turintis automobilių sporto renginys Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapas. Čia startavo per 70 dalyvių iš 10 valstybių, kurie dvi dienas varžėsi bagių ir kėbulinių automobilių klasėse.

(Plačiau...)

Kaip išvengti skaudaus susidūrimo su gyvūnais kelyje? (0)

Į kelią išbėgantys laukiniai gyvūnai kasmet tampa eismo įvykių priežastimi. Policijos duomenimis, vien per šiuos metus įvyko 1341 avarijos. O tai 12 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Atsižvelgdami į prastėjančią statistiką šalyje, kelininkai pataria, kaip galima išvengti tokių susidūrimų ir ką reikėtų daryti, jei nelaimingas atsitikimas vis dėlto įvyko.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook