Ratai

Ratai

Tyrimas: po eismo nelaimės pagalbos numeriu 112 skambintų 17 proc. vairuotojų (0)

Kas šeštas Lietuvos vairuotojas po eismo įvykio pirmiausia skambintų numeriu 112. Tuo tarpu trečdalis vairuojančių mūsų šalies gyventojų pirmuoju kontaktu laiko savo antrąją pusę. Taip dažniau teigia moterys (37 proc.), nei vyrai (22 proc.).

(Plačiau...)

Draudikai įvardija, į ką nusitaikė automobilių vagys (0)

Pastaraisiais metais Lietuvoje pavagiama vis mažiau lengvųjų automobilių, tačiau ilgapirščiai jau nusitaikė į naują taikinį – „švarina” transporto priemonių salonus ir savinasi lengvųjų automobilių detales. Draudikų duomenimis, į didžiausią rizikos grupę papuola 5-8 metų transporto priemonės.

(Plačiau...)

Perspėja dėl rūko (0)

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) įspėja, kad, artėjant rudeniui ir sparčiai kintant oro temperatūrai, tiek rytais, tiek ir naktimis daug kur susiformuoja rūkas. Rūkui apgaubus kelius, eismo sąlygos gali tapti itin pavojingos.

(Plačiau...)

Automobilių taršos mokestis: dažniausiai užduodami klausimai (0)

Transporto priemonių savininkams kylant abejonių, kas, kiek ir už kokius automobilius turės mokėti registracijos ir naudojimo mokesčius, Aplinkos ministerija pateikia išsamius atsakymus į dažniausiai viešumoje iškylančius klausimus.

(Plačiau...)

Smalininkuose - ralio „Aplink Lietuvą“ kovos (0)

Rugpjūčio 27-29 d.d. vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą‘21“, kurio dalyviai varžysis dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje - Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

(Plačiau...)

Eismo komisija priėmė sprendimus (0)

Liepos mėnesio pabaigoje įvyko nuotolinis Jurbarko rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos posėdis, kuriame buvo svarstyti klausimai, susiję su prašymais įrengti kelio ženklus, sferinius veidrodžius, laikinai apriboti eismą. Posėdžiui pirmininkavo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys.

(Plačiau...)

Lietuvoje ilgainiui neliks krašto kelių siauresnių nei 5 metrai (0)

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) pradeda tvarkyti valstybinės reikšmės krašto kelius, kurių kelio dangos plotis nesiekia 5 metrų. Pagal viešai paskelbtą „Krašto kelių, kurie neatitinka kelio kategorijos (kelio dangos plotis ≤ 5 m) prioritetinę eilę“, tokių „siaurukų“ Lietuvoje iš viso yra apie 198 km.

(Plačiau...)

Žemės ūkio technikos neregistravo savaitę (1)

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose pasklido žinutė, kad ūkininkai Jurbarko r. savivaldybėje negali užregistruoti žemės ūkio technikos ir yra privesti šios paslaugos vykti į kitus rajonus. Tokia situacija tęsėsi tik savaitę – nuo liepos 19 d. registraciją atliekantis specialistas savivaldybėje vėl dirba.

(Plačiau...)

Dvylikametis Rytis Gurklys nustebino varžovus ralio kroso etape Latvijoje (0)

Praėjusį savaitgalį Latvijoje, Bikerniekų ralio kroso trasoje surengti pirmieji Latvijos, Lietuvos bei Šiaurės Europos zonos šalių (NEZ) čempionatų etapai. Čia prie starto linijos stojo ir vienas perspektyviausių jaunųjų Lietuvos lenktynininkų Rytis Gurklys. Dvylikametis jaunuolis šiemet lenktyniauja „Škoda Fabia S1600“ automobiliu ir jau pirmosiose varžybose oponentams įrodė, kad jis čia atvyko turėdamas pagrįstų ambicijų žengti ant prizininkų pakylos, rašoma pranešime.

(Plačiau...)

Europos autokroso čempionato etape lietuviai liko antrame plane, bet triumfavo Nacionalinėje klasėje (0)

Savaitgalį Vilkyčiuose įvyko vienintelis tokį aukštą statusą turintis automobilių sporto renginys Lietuvoje – Europos automobilių kroso čempionato etapas. Čia startavo per 70 dalyvių iš 10 valstybių, kurie dvi dienas varžėsi bagių ir kėbulinių automobilių klasėse.

(Plačiau...)

Kaip išvengti skaudaus susidūrimo su gyvūnais kelyje? (0)

Į kelią išbėgantys laukiniai gyvūnai kasmet tampa eismo įvykių priežastimi. Policijos duomenimis, vien per šiuos metus įvyko 1341 avarijos. O tai 12 proc. daugiau nei tuo pačiu metu pernai. Atsižvelgdami į prastėjančią statistiką šalyje, kelininkai pataria, kaip galima išvengti tokių susidūrimų ir ką reikėtų daryti, jei nelaimingas atsitikimas vis dėlto įvyko.

(Plačiau...)

Per patikrinimą – masiniai paspirtukininkų pažeidimai (0)

Gegužės 12-ąją policija surengė akciją – tikrino elektrinių paspirtukų vairuotojus ir jaunuosius dviratininkus. Ilgai netaikytų priemonių pareigūnai ėmėsi matydami prastėjančią saugumo situaciją, nes jurbarkiečiai dažnai užsimerkia prieš kelių eismo taisyklių (KET) reikalavimus ir kelia pavojų tiek sau, tiek aplinkiniams.

(Plačiau...)

Planai pasikeitė: vietoje apylankos - šviesoforai (0)

Gegužės 17 d. prasidės Valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 141 ruožo Jurbarko mieste remonto darbai. Atkarpoje nuo vadinamojo „trikampio žiedo“, Dariaus ir Girėno gatve, iki Lauko g. sankryžos, bus rekonstruojama asfalto danga įrengiami pėsčiųjų, dviračių takai ir poilsio zonos. Buvo skelbta, kad nuo gegužės 17 d. iki liepos 31 d. dėl remonto darbų eismas vyks apylanka, tačiau gauvus patikslintą informaciją – eismas apylanka nevyks. Vietoje apylankos – šiame kelio ruože bus įrengti šviesoforai.

(Plačiau...)

Perspėja vairuoti atsargiai - kelių dangos slidžios (0)

Dėl naktį buvusio ir besitęsiančio snygio sudėtingesnės eismo sąlygos yra Šiaulių apskrityje bei Raseinių rajone. Čia valstybinės reikšmės kelių dangos vietomis padengtos sniego sluoksniu, daug kur su šlapio sniego provėžomis, slidžios, pirmadienio rytą pranešė Lietuvos automobilių kelių direkcija. 

(Plačiau...)

Nemune sužymėta vaga - prasidės laivybos sezonas (video) (0)

Trečiadienį į Jurbarką atplaukė Vidaus vandens kelių direkcijos laivas „Skalvis“ su barža, kuria atgabeno Nemuno vagą žyminčius plūdurus. Šie plūdurai per laivybos sezoną būna pagrindinis kelrodis laivams, kad šie neužplauktų ant seklumos. Ketvirtadienį laivo įgula pradėjo žymėti vagą upe aukštyn, Kauno link.

(Plačiau...)

Minint Saugaus eismo dieną skelbiamas mėgėjiškų vaizdo klipų konkursas (0)

Lietuvoje minint Saugaus eismo dieną, VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija)  skelbia mėgėjiškų vaizdo siužetų saugaus eismo tema sukūrimo konkursą. Konkurse kviečiame dalyvauti kūrybiškus, įvairių amžiaus grupių ir pomėgių žmones, norinčius prisidėti prie saugaus eismo temos šalyje ir paskatinti eismo dalyvius atsakingai ir pagal taisykles elgtis keliuose.

(Plačiau...)

Prie Kidulių – skaudi avarija (nuotraukos) (0)

Ketvirtadienio vakarą, apie 16.20 val., pranešta, kad prie Kidulių įvyko avarija. Nuo kelio nulėkė nesuvaldytas automobilis, kuris rėžėsi į šalikelės medžius. Per avariją žuvo automobilio „Mazda 6“ vairuotojas.

(Plačiau...)

„Regitroje“ praktikos egzaminai atnaujinami nuo kito trečiadienio (0)

Vyriausybei trečiadienį nusprendus leisti organizuoti vairavimo egzaminus, „Regitra“ priėmė sprendimą juos atnaujinti nuo kito trečiadienio, kovo 10 dienos.

(Plačiau...)

Eismo sąlygas sunkina snygis, pūga ir plikledis (0)

Įpusėjus antradienio dienai, dėl buvusio ir besitęsiančio snygio ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos yra su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10-15 cm., praneša VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

(Plačiau...)

Kaip tinkamai prižiūrėti automobilio žibintus, kad užtikrintumėte saugumą kelyje? (0)

Šiuo metų laiku iš namų dažniausiai išvažiuojame ir į juos grįžtame tamsoje, todėl tamsiuoju paros metu kelio apšvietimas yra labai svarbus. Tvarkingi, sureguliuoti žibintai užtikrina saugumą, bet vairuotojai neretai vis dar pamiršta pasirūpinti savo automobilio žibintais.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook